"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
30.09.2023, imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery
BednarSzok >> Archiwum

Archiwum

W Archiwum najdują się wszystkie newsy, które straciły już aktualność.


Propozycja zmian w ustawie o bednarach
by hobbit [16.04.2002]
Dzisiaj Tomek Kunicki-Goldfinger z Improwizacji rozpoczął zbieranie podpisów pod projektem zmiany ustawy o systemie bednarowym [oryginalna ustawa w dziale "Ustawy" - przyp. Regis]. Jeśli popieracie to co niżej, odszukajcie Tomka.

Do Sejmu Rzeczypospolitej Szkolnej Obojga Terytoriów

My, niżej podpisani obywatele Rzeczypospolitej Szkolnej, proponujemy następujące zmiany w Ustawie Bednarowej:
I. Punkt 1.1 zastąpić następującym: „1.1 Bednar jest legalną walutą szkoły.”
II. W punkcie 1.5 zamiast słów: „indywidualną dla trzech uczniów, którzy…” zapisać „indywidualną dla uczniów, którzy…”
III. Dodać punkt „1.8 Spekulacja bednarami jest nielegalna.”

Uważamy, że wolny obrót bednara doprowadził do sytuacji niepożądanych. Wśród uczniów – obywateli Rzeczypospolitej Szkolnej jest coraz więcej osób niechętnych do prac na rzecz szkoły. Możliwość kupienia bednarów tylko pogarsza tę sytuację. Dostrzegamy niepokojące, materialistyczne postawy niektórych uczniów. Zwracamy uwagę na fakt, że dostęp do prac jest mniej więcej równy dla wszystkich, zaś możliwość kupienia bednarów uwarunkowana jest zawartością portfela uczniów. Są tacy, którzy ani trochę nie pracują na rzecz szkoły, lecz spekulując bednarami czerpią z tego zysk. Naszym zdaniem wolny obrót bednara sprzyja wyłącznie takim postawom, nie powodując żadnych zjawisk pozytywnych. Dlatego też chcemy zmiany w punkcie 1.1 oraz dopisania punktu 1.8. Proponujemy także zmianę w punkcie 1.5, aby Dyrektor (w porozumieniu z Ministrem Finansów i Radą Szkoły) miał większą swobodę w przyznawaniu nagród. Chcielibyśmy, by pojawiało się jak najwięcej osób pracujących na rzecz szkoły więcej, niż prawo im nakazuje.
40 komentarzy


Numer specjalny GRS
by Krzyś Sikora [14.04.2002]
Już za moment będzie kolejny (króciutki) numer GRS. A Ministerstwo Informacji myśli o numerze specjalnym - adresowanym do nowoprzyjętych gimnazjalistów. Chcemy, by ten numer pomógł im płynnie wejść w naszą szkołę, poznać jej zwyczaje, przyzwyczaić się do dziwności. Jeśli masz pomysł, co powinno się w takim numerze znaleźć, zgłoś się do Agi Dziedzic, do mnie, lub choćby napisz komentarz.
10 komentarzy


Diariusz x2
by Guli [14.04.2002]
Tak, możecie znaleźć na BS dwa (!) diariusze, numer 17 i 18. A w nich:
Diariusz 17:
- Pogrom na Bednarskiej
- Salon Saheba
- Hobbit Expo
- Dzień wiosny
- Prima Aprilis
- 25 sprawiedliwych
- Nie pojawili się na rozprawie

Diariusz 18:
- Mecenas na zlecenie: Tomek Ode (B)
- Bez dopłat?
- Egzaminy
- Sąd Sejmowy

Diariusze jak zawsze możecie również znaleźć na stronie sejmowej: www.sejm.bednarszok.prv.pl.
4 komentarze


FAKTY
by Hobbit [13.04.2002]
W Faktach (telewizja TVN) widziano dzisiaj pania Krystyne Starczewska, pana Krzysia i pana Rafala Derde! Jak podaje TVN rzad chce odciac doplaty do szkol spolecznych (czyli takich jak nasza). Dyrektorzy zapowiadaja zwiekszenie czesnego, rodzice protestuja. Co na to pani Krysia? Odetna, nie odetna, pan Krzys wypadl swietnie!
13 komentarzy


Bednar równy złotówce?!
by Guli [13.04.2002]
Na BS możecie znaleźć nowy artykuł Śpiewaka zatytułowany Bednar=Złotowka?! Autor w swym artykule polemizuje z wyrokiem Sądu Szkolnego o karze zapłacenia bednarów w postaci złotówek. Jaś uważa że Szkoła "[...] Uważa, że wszystko jest w porządku jeśli uczeń wyłoży kasę z portfela tatusia. [...]".
Zachęcam gorąco do dyskusji i komentowania artykułu. Oczywiście jak zawsze możecie pisać swoje uwagi pod nim...
27 komentarzy


OGLOSZENIA
by hobbit [13.04.2002]
Zachecam do odwiedzania dzielu Ogloszenia. Pojawily sie nowe wiadomosci. Jesli chcesz rowniez mozesz cos oglosic czytelnikom BednarSzoku! Wyslij do nas maila.
3 komentarze


Przylądek w radiowej Trójce
by Regis [09.04.2002]
Przylądek z wodzem Marcinem Przytulskim na czele bierze udział w głosowaniu do listy przebojów w trzecim programie radia z piosenką: "Cooley`s Reel"... jeżeli wiesz kim jest Marcin Przytulski, lubisz Przylądek i Marcina, jesteś jego uczniem i nie chcesz mu podpaść możesz zagłosować na stronie trójki, wystarczy jedynie kilknąć TUTAJ.
Więcej informacji możecie otrzymać od samego Marcina Przytulskiego do którego możecie napisać pod adres mailowy: mprzytul@poczta.onet.pl, a jeżeli checie dowiedzieć się więcej o Przylądku to zapraszam na stronę: www.przyladek.com.pl
Marcina możecie jeszcze dopaść w szkole by dowiedzieć się czegoś więcej...
30 komentarzy


Rada Szkoły
by Krzyś Sikora [08.04.2002]
Jutro na Raszyńskiej Rada Szkoły. Jak zwykle o 17:30. Zapraszamy.
1 komentarz


Marysia Pieńkowska i wyjazd do Górek
by Guli [07.04.2002]
W ten weekend odbył się wyjazd rekolekcyjny [czy raczej przygotowujący do bierzmowania]. W rolę opiekunów wcielili się: Marysia Pieńkowska, ks. Piotr oraz Kukuś... było niesamowicie, doskonale oraz tak jakoś... jakoś... nie wiem jak to opisać ale to jest bardzo fajne... Były osoby m.in. takie jak: Jaś Goldstein, Antoni, Karol Trammer, oraz wiele, naprawde wiele innych z trzecich, dugich licealnych i trzecich gimnazjum [a dokladniej deja vu i dygresja]... Było tak wspaniale jak w zeszłym roku w Wesołej jak zapewne część z Was pamięta... [hoho robiłem z Alkiem Temkinem za ministrantów - ale fajna fucha]...
7 komentarzy


Sejm na Raszu
by Lobelio [07.04.2002]
W przyszły poniedziałek 15 kwietnia na Raszu odbędzie się Sejm Szkolny, na którym zapadną Bardzo Ważne Postanowienia. Wszystko zacznie się o 17h30 w Auli. Po pierwsze, posłowie będą dłubać w ordynacji wyborczej, czyli w sposobie wybierania władz. Po drugie, Sąd przedstawi postulaty zmian w szkolnym systemie sprawiedliwości. Zamierza także zaostrzyć do tego czasu regulamin procesowania się. Po trzecie wreszcie, Sejm zdecyduje o systemie szkolnym. Zajmie się tym jak ma wyglądać nauka w liceum. Ile i jakie przedmioty są potrzebne? Czy może zlikwidować klasy? Czy Marek Górnicki ma się śnić po nocach licealistom przez całe trzy lata?
11 komentarzy


Egzaminy
by Krzyś Sikora [05.04.2002]
W newsie Guliego są błędy. Polecam czytanie komentarzy, w których Rafał Fanti błędy te prostuje.
2 komentarze


Examiny do gimnazjum
by Guli [04.04.2002]
W ten wtorek w Audytorium Maximum [jak zawsze] odbyły się egzaminy do pierwszych klas gimnazjum. W tym roku jest 80 miejsc na które startowało ok. [jak nie ponad] 250 osób. Rodzice byli starsznie niecierpliwi, musieliśmy ich wypraszać, lecz oni ostentacyjnie ignorując nas zostawali dalej w miejscu w którym nie powinni [ale to bylo koszmarne - zachowywali sie jak rozpieszczone dzieciaki, niektórzy byli tak cwani że udawali iż nas nie słyszą - ale to było żałosne]. Cały egzamin składał sie z części humanistycznej i matematycznej. W piątek będą wyniki [ej to już jutro]. W sobote od rana odbywać się będą egzaminy ustne - to znaczy że dzieci bedą musiały umieć się wysłowić a tak. [ale jestem zdolny]
Więcej znajdziecie niedługo w diariuszu.
33 komentarze


Koniec...
by Regis [01.04.2002]
Niestety - to co zapowiadaliśmy stało się faktem. BS kończy swoją działalność. Pytacie o powody? Jest ich wiele, żeby wspomnieć tylko kilka poważnych rozmów z panią Korulską, padające na nas ze wszystkich stron zarzuty u stronniczość i niesprawiedliwość w sprawie procesu Piotrka Parysa, moją marskość wątroby... [no i nasze egzaminy - Ludka i moje -- Guli] Niestety.

Ale na sam koniec mamy dla Was dwie przyjemne rzeczy - pierwsza to specjalne wydanie Newsweeka - patrzcie poprzedniego newsa - a druga... kliknijcie tutaj.
29 komentarzy


Newsweek na tropie kolejnych afer
by Lobelio & Guli [01.04.2002]
Jak donoszą specjalni wysłannicy BS, w redakcji Newsweeka przygotowywany był numer specjalny. W ostatniej chwili został zablokowany przez CIA na osobiste polecenie prezydenta Busha, by jak podsłuchali nasi wysłannicy "nie wywoływać kolejnej eskalacji napięć w polityce międzynarodowej...". Jak zwykle nasi reporterzy byli szybsi. Jest to jedyny dostępny egzemplarz na świecie tego wydania.
7 komentarzy


Pozew do sądu
by Lobelio & Guli [31.03.2002]
Jak donosi BBC, na Zachodnim Brzegu Jordanu w obrębie Autonomii Palestyńskiej nastąpiło dzisiaj zmartwychwstnie 33-letniego Żyda zamorodowanego w piątek -- Niestety tym razem Amnesty International nie protestowało przeciw jego ukrzyżowaniu, mimo błędów proceduralnych w przeprowadzeniu procesu -- Ratują Safiję a Jezusa nie?! -- Jaś Goldstein z Bednarskiej wniósł sprawę do sądu szkolnego przeciw podręcznikom do katechezy -- "To Palestyńczycy zamordowali Chrystusa, a nie my" -- Marszałek popiera wniosek, bo "trzeba trzymać się przecież faktów".
15 komentarzy


Prezentacja Filmów na Bednarskiej
by Guli [28.03.2002]
W maju na Bednarskiej odbędzie się prezentacja filmów. Będą przedstawiane takie filmy jak: Crimestoppers, Space Rangers, Finn oraz wiele innych. Zostaną zeprezentowane teledyski z muzyką Jana Duszyńskiego.
Bednarska On-Line jak i BednarSzok serdecznie zapraszają.
14 komentarzy


Święta Wielkiej Nocy
by Guli [27.03.2002]
Od jutra czyli od czwartku [tj. 28 marca] zaczynamy świętować, aż do przyszłej środy [tj. 3 kwietnia] w którą już udajemy się do szkoły... Redakcja BS życzy wszystkim naszym czytelnikom spokojnych Świąt Wielkanocnych.
13 komentarzy


Plagiat i jego nowe ławki...
by Guli [27.03.2002]
Jak informują mnie posłańcy z Plagiatu zostały im zniszczone ławki. Niby nic w tym nadzwyczajnego. Ale ławki które zostały zniszczone przez pomazanie, przez Plagiat zostały wczesniej odmalowane... Plagiat domaga się krwi tego kto to zrobił... włożyli dużo wysiłku w odnowienie swoich ławek... a tu nagle przychodzi jakiś tuman i zaczyna im mazać po nich... zgroza... ludzie opanujcie się... już niedługo będziecie mogli się wyrzywać na specjalnie wyznaczonym miejscu do malowania... ale trochę cierpliwości...
106 komentarzy


Problemy
by Regis [27.03.2002]
Chciałbym wszystkich Was przeprosić za dwudniową przerwę w działaniu BS, ale było to od nas niezależne... Teraz wszystko powinno już działać po staremu. Chcielibyśmy także powiedzieć, że plotki o rozpadzie BednarSzoku SĄ prawdziwe, z końcem marca kończymy swoją działalność. Ale nie przestawajcie nas odwiedzać, bo na "sam koniec" mamy dla Was wielką niespodziankę, a może nawet dwie. Dlatego - czuwajcie!
16 komentarzy


Newsweek o skandalu na Raszu...
by Guli [24.03.2002]
(c) BednarSzok
39 komentarzy


PIeRWSZY DZIEN WIOSNY
by Ola & Hobbit [20.03.2002]
Uwaga, uwaga! Wszyscy proszeni są o przyniesienie jutro do szkoły karimat. Odbędzie się wielkie leżakowanie. Oczywiście podczas lekcji.
23 komentarze


Rada szkoły
by Guli [18.03.2002]
W czwartek 21 marca - wyjątkowo odbędzie się Rada Szkoły na Raszyńskiej. Jeżeli jest ktoś zainteresowny może przybyć na 17.30 i posłuchać lub nawet wtrącić się w dyskusję... zapraszam (może nie powinienem) w imieniu rady...
27 komentarzy


Czat z Marszałkiem
by Lobelio [16.03.2002]
W celu wyeliminowania natrętów spoza szkoły i upublicznienia treści czatu, w NIEDZIELĘ od 20h15 Guli i Lobelio poprowadzą eksperymentalną rozmowę na forum. Niedogodnością takiej formy jest co prawda potrzeba częstego odświeżania strony, ale potrzeba nam jawnego czatu, którego treść będzie można później komentować. Zapraszamy.
7 komentarzy


Chat!
by Regis [15.03.2002]
Dzisiaj o 20:00 zaczął się (jak zwykle:) chat w naszej Kawiarence. Zapraszamy - dzisiejszy temat dotyczy skuteczności naszego prawa...
2 komentarze


Wystawa fotograficzna
by Micia [13.03.2002]
Od poniedziałku w kawiarence (pierwsze piętro) na "Raszu" można oglądać wystawę pt. TWORZĄC MONOTONIE. Była ona prezentowana w lutym na FESTIWALU FOTOGRAFII CZARNO-BIAŁEJ w ZAKOPANEM. Autorem zdjęć jest oczywiście Jędrek Sokołowski.
20 komentarzy


Proces w diariuszu...
by Guli [13.03.2002]
Pojawił się już nowy 16 numer Diariusza Sejmowego. A w nim:
- Piotrek uznany podwójnie winnym
- BednarSzok
- Eksplozja
- Pierwszy Chat
- Sesja Sejmowa
Diariusz Sejmowy możecie znaleźć również na stronie Sejmowej pod adresem: sejm.bednarszok.prv.pl. Serdecznie zapraszamy.
5 komentarzy


Warszawski Salon Edukacyjny
by Guli [12.03.2002]
Od 14 do 16 marca br. w Warszawskim Centrum Expo XXI odbędą się salony edukacyjne, na których wystawia się między innymi nasza szkoła: gimnazjum i liceum. Dokładniejsze informacje znajdziecie na: http://www.perspektywy.pl/targi/index.html.
Zastanawia mnie tylko czemu imię naszej szkoły zostało napisane w dwa różnojakie sposoby przy gimnazjum (I Społeczne Gimnazjum im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sin Hji ) a przy liceum (I Społeczne LO im. Jana Salieba Digrijacy Sinkij ). Nie mogli się zdecydować? :)
22 komentarze


Przywrócony artykuł
by hobbit [09.03.2002]
Na swoje miejsce powrocil artykul pt. "KROTKO O BEdNARACH". Zachecam do czytania i komentowania.
0 komentarzy


Pogrom na Bednarskiej
by Lobelio [08.03.2002]
7 marca nastąpił na Bednarskiej pogrom. Sąd w składzie: nauczyciel Tomek Stryjek (B), mama Zbigiego Tessa Capponi-Borawska (R) i uczeń Szymek Sierzputowski (R) skazali 61 dłużników bednarowych na kary grzywny i wymyślne inne niedogodności. Grzywny są w złotówkach - od 3 zł 20 gr w przypadku Oli Urbańskiej do 123 zł 20 gr u Kasi Dańko. Więcej wkrótce w Diariuszu.
5 komentarzy


Chatowanie
by Guli & Lobelio [08.03.2002]
Właśnie odbył się CHAT z udziałem Wszystkich Ważnych Osób z Wyjątkiem Krzysia Sikory. Dotyczył mniejszości seksualnych, albowiem Kopernik była lesbijką. W przyszły piątek o dwudziestej spotykamy się znowu.
43 komentarze

Jesteś na 23 stronie newsów z 28.
[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28]

BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone