"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
Swoją droga podziwiam Cię Ludwiku za twoje nienaturalne (zwariowane? pokręcone?), ale wspaniałe zaangażowanie i samozaparcie. Bardzo jestem ciekaw, czy BednarSzok przeżyje Twoje odejście z Bednarskiej na studia. Trochę mi to przypomina koniec KULTURY paryskiej po śmierci Giedroycia. Zostanie po Tobie muzeum i wieeelkie archiwum. (Sentymetalny)
No i zaczęło się. Matury. W tym tygodniu nasi maturzyści zdają egzaminy ustne z angielskiego, w przyszłym z języka polskiego. Trzymajcie za nich (za nas)kciuki.
Najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.30 na Bednarskiej. Tematem przewodnim będzie budżet złotówkowy terytorium Bednarska. Jak zwykle wszyscy są serdecznie zaproszeni.
Film "Galmok" zrealizowany przez Grupę Multimediów z licealnego rocznika Trzynastek pod przewodnictwem Karoliny Makowieckiej otrzymał pierwszą nagrodę na Trzecim Warszawskim Festiwalu Filmów Licealnych. Ta wizja przyszłości w której ludzie przenoszę się na stałe do galerii handlowych została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznym Pikniku Niepodległościowym. Gratulujemy!
Jaś Libera (Bombel), tegoroczny maturzysta, "mieszkaniec Żoliborza, który jako pierwszy tuż po godz. 5 rano wszedł na stację Plac Wilsona" - jak pisze Gazeta Wyborcza, udzielił jej, krótkiego wywiadu na temat nowo otwartej stacji metra. czytaj cały wywiad...
W związku z mszą świętą zorganizowaną dla naszych szkół odprawianą w czwartek w kościele św. Jakuba o 17 w intencji Jana Pawła II, nie odbędzie się planowane na ten dzień wspólne posiedzenie Rad Szkół, Bednarskiej i Raszyńskiej.
Minister edukacji Mirosław Sawicki odwołał zajęcia we wszystkich szkołach w piątek 8 kwietnia, czyli w dniu pogrzebu Papieża. Prawdopodobnie właśnie tego dnia w kościele św. Jakuba odbędzie się msza w intencji Jana Pawła II specjalnie przygotowana dla naszych szkół. Dzisiaj (w poniedziałek) w obu szkołach zebraliśmy się na chwilę razem, aby uczcić minutą ciszy pamięć Karola Wojtyły.
Spotkanie ku pamięci Ojca Świętego odbędzie się w niedziele (3 kwietnia) o godzinie dwudziestej na Raszyńskiej. Uczestnicy zapalą przyniesione przez siebie świeczki i skierują myśli i modlitwy ku Janowi Pawłowi II. Bednarska minutą ciszy odda hołd zmarłemu Papieżowi w poniedziałek o 9:10.
Masz problem z filmami na BS-ie? Wypowiedz się na ten temat i zagłosuj! dyskusja i ankieta na temat formatu filmów na BS-ie Głosowanie potrwa 15 dni. Jeśli to możliwe, filmy będą kodowane w formacie, na który zagłosuje najwięcej osób Życzę Wesołych Świąt!
We wtorek 22 i w środę 23 marca na Bednarskiej odbyła się prezentacja projektów przygotowanych przez pierwszo- i drugoklasistów. Komisjom oceniającym przewodniczyli poloniści, oprócz nich zasiadał opiekun projektu i drugi nauczyciel danego przedmiotu. Prezentacje były otwarte dla publiczności, aczkolwiek zazwyczaj nie zjawiało się na nich specjalnie dużo widzów. Prezentujący (pojedynczo lub po dwie osoby) mieli piętnaście minut na przedstawienie projektu, do czego mogli użyć rzutnika multimedialnego, rzutnika slajdów lub wideo. Oceniano zawartość merytoryczną prezentacji (wkład pracy oraz stopień, w jakim rozwinięty został temat) oraz jego formę (układ materiału, umiejętność logicznego przedstawienia całego wywodu). Zdarzały się sytuacje, w których przemawiającym przerywano, aczkolwiek nie było ich przesadnie dużo. Na razie do BednarSzoku nie dotarły żadne informacje o rozkładzie ocen, choć raczej nie zdarzały się oceny poniżej trójki.
W czwartek, piątek i sobotę na Raszyńskiej odbywały się rekolekcje. Poprowadził je już po raz trzeci ksiądz Adam Boniecki, który tym razem przyjechał do nas prosto z Rzymu. Codziennie odbywały się spotkania, konferencje, msze oraz spowiedzi. Na spotkaniach ksiądz Boniecki poruszał dużo ciekawych z punktu widzenia wiary tematów, a na konferencjach odpowiadał na pytania uczniów.
Pokazuję Wam film z imprezy 'Sumatra', która odbyła się w ostatni piątek. Furorę zrobiło przedstawienie "Po drugiej stronie lustra" w reżyserii Marty Ługowskiej. Imprezę jak zwykle uświetniły Słoneczne Chłopaki oraz Wściekłe Walenie.
Publikujemy list, którzy przyszedł do "BednarSzoku":
Zwracam się do Państwa z prośbą o zdjęcia nauczyciela matematyki Pana Andrzeja Tarszkiewicza.
Wiem ze Tarach (bo tak go nazywaliśmy) uczył w Państwa szkole. Jesteśmy wychowankami Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul Gen. Zajaczka. Taraszkiewicz był naszyn wychowawcą. W roku 1998 pisaliśmy maturę. Teraz zbieramy wszelkie informacje dotyczące szkoły z tamtych lat. Szczególnie zależy nam na fotach (może jest video) nieodżałowanego naszego wychowawcy.
Bardzo proszę nie bagatelizować naszej prośby. Zależy nam na tych matariałach.
Marek Romańczuk (ex. 5F) + 15 innych wychowanków
W czwartek 17 marca w godzinach 19-21 oraz w piątek 18 marca w godzinach 17.30 - 21 na Bednarskiej 2/4 odbędzie się impreza charytatywna, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na rzecz pomocy dla ofiar tsunami. Zagrają między innymi "Słoneczne Chłopaki" i zespół "Wściekłe Walenie". Ponownie zostanie wystawiony tegoroczny studniówkowy spektakl pt. "Alicja po drugiej stronie lustra" oraz odbędą się projekcje filmowe. W programie są także aukcje. Zapraszamy!
Tomasz Ode i Karol Trammer, posłowie na Sejm RSOT ze stanu absolwenckiego, zrezygnowali ze swoich mandatów poselskich. Decyzję uzasadniają "konsekwentnym ograniczaniem roli posłów ze stanu absolwenckiego w demokratycznym życiu szkoły". "Gdy uniemożliwia nam się działalność poselską, nie możemy udawać przed naszymi Wyborcami, że działalność tą wciąż prowadzimy. To było według nas jedyne wyjście z tej niejasnej sytuacji" – mówią posłowie.
W napisanym przez siebie oświadczeniu oskarżają dyrektora Wróbla o zamach stanu, minimalizację demokracji szkolnej, a nawet "szarganie dziedzictwa Bednarskiej".
Parę minut po piętnastej odbyło się spotkanie, na które Jan Wróbel zaprosił posłów, radnych i sędziego ze stanu uczniowskiego, oraz przedstawiciela Rady Szkoły na Raszyńskiej. Tematem dyskusji była "sprawa moczowa".
Na początku rozmowę zakłóciło wtargnięcie posłów - absolwentów ze związku uczniowskiego "Front" oraz posła Kacymirowa. Dyrektor próbował ich wyprosić i o ile pan Kacymirow posłuchał, Tomasz Ode i Karol Trammer ani myśleli opuścić salę. Jednak po dłuższej rozmowie, czy raczej sprzeczce, udało się wyrzucić nieproszonych gości (którzy tłumaczyli się, że nie wiedzieli kto właściwie został zaproszony).
Dyrektor powiedział, że zaprosił uczniów na nieformalne spotkanie, pragnąc poznać ich opinie na temat moczu. Dodał, że skoro zostali oni wybrani przez swoich kolegów na reprezentantów, obdarzono ich pewnym zaufaniem. Odbyła się dość długa rozmowa (po pewnym czasie opuścił ją poseł Staś Petroff tłumacząc, że nie wie o co chodzi), podczas której zastanawiano się nad panującymi w szkole opiniami. Jan Wróbel powiedział, że w jego rozumieniu testy nie są elementem walki z narkotykami (bo istnieją na to lepsze metody), ale sposobem pokazania, że dla marihuany nie ma akceptacji. Jego zdaniem niebezpieczny jest nie fakt, że ktoś bierze, ale to, że marihuana uważana jest za coś nieszkodliwego i całkowicie bezpiecznego.
Jan Wróbel zapowiedział, że zamierza częściej rozmawiać z uczniami. Niestety forma apelu nie bardzo sprzyja owocnej dyskusji, więc postanowił częściej spotykać się na nieformalnych zebraniach z wybranymi w wyborach uczniami. Propozycja przyjęta została bardzo przychylnie i ustalono już termin następnego spotkania.
Z tradycyjnym problemem, czyli brakiem quorum do zmiany Konstytucji, nie udało się poradzić Sejmowi w poniedziałek 7 marca. Posiedzenie rozpoczęło się około 18h rotą sędziowską, ktorą wypowiedziała przed szkolnym parlamentem sędzia z Raszyńskiej, Agnieszka Siatkowska-Woźniak. Marszałek przeczytał odpowiedź premiera Bednarskiej na interpelację Sejmu w sprawie liceum białoruskiego - Tytus Izdebski w swym liście zapewnił posłów, że sprawy związane z organizacją przyjazdu uczniów podziemnego liceum na Białorusi "Kołasowskiego" mają się dobrze.
Bezpośrednio po odczytaniu odpowiedzi rozpoczęła się debata nad trzema równoległymi projektami dotyczącymi urzędu premiera: ustawą o zmianie ordynacji wyborczej autorstwa WZU "Front", ustawą o zmianie Konstytucji autorstwa posła Jędrka Malko oraz ustawą komisji konstytucyjnej w postaci Lobelia Kozickiego o bezpośrednim wyborze premiera. Jako, że na sali nie zjawiła się większość potrzebna do zmiany konstytucji (2/3 posłów, czyli 42), projekt autorstwa Jędrka Malko został tylko przedstawiony. Z pozostałych dwóch najpierw zajęto się projektem "Frontu". Główni jego przeciwnicy, czyli posłowie Marta Ługowska i Sebastian Matuszewski złożyli na początku debaty wniosek formalny o odrzucenie całości. Poseł Matuszewski argumentował, że komitety mieszane mogą prowadzić do tego, że premierem będzie zawsze nauczyciel. "Czy naprawdę chcemy ustroju partyjnego" - pytała posłów Krystyna Starczewska, sama deklarując, że jest daleka od popierania partyjniactwa. W pierwszej rundzie pytań do wnioskodawców wypowiedział się też poseł Jan Wróbel, mówiąc jasno, że choć popiera same założenia projektu, to zdaje sobie sprawę, że nie nadaje się on do szkolnego systemu politycznego.
Poseł Tomasz Ode, występując w imieniu "Frontu", odparł zarzut o partyjniactwo mówiąc, że to premier miałby wybierać sobie współpracowników według jego projektu. Próbował także przekonać Sejm argumentem, że obecnie głos wyborców się nie liczy, bo nie wiedzą, czy głosują na ministra, czy na premiera. W drugiej rundzie pytań poruszona została kwestia prawa do niezrzeszania się - przypominały o nim posłanki Marta Ługowska i Anna Dzierzgowska. W odpowiedzi poseł Ode odwołał się do porażki listy krajowej w RP. "To jest ten wybór - losowy wybór, czy świadomy wybór" - podsumował swoją wypowiedź. Nie przekonało to jednak posłów, którzy odrzucili wniosek w całości (stosunkiem głosów 26-3-7).
Po głosowaniu, w słyszalnej - choć nieformalnej -rozmowie poseł Ode powiedział, że w Sejmie istnieje UKŁAD, który głosuje tak jak chce władza, sugerując, że ośrodkiem tej władzy są Marta Ługowska i Krystyna Starczewska. Wzbudził tym śmiech posłów. Ustawę komisji konstytucyjnej (czyli Lobelia Kozickiego) spotkał los podobny do losu ustawy "Frontu"- sejm zgodził się najwyraźniej z opinią posła Piechotki, że rada stałaby się miejscem dla zawiedzonych kandydatów na premiera i odrzucił całość projektu (28-5-2). Potem, chcąc rozładować emocje na sali, marszałek Jaś Piotruś Laskowski zarządził dziesięciominutową przerwę, po której według porządku obrad Sejm miałby się zająć zmianą Konstytucji i uchwalić osobną Radę Szkoły dla liceum na Raszyńskiej. Było to jednak niemożliwe ze względu na za małą frekwencję - prezydium przedstawiło w związku z tym projekt uchwały wzywającej Radę Szkoły Raszyńskiej do poparcia samorządu obywatelskiego, gdy zostanie utworzony z uczniów liceum (jako inicjatywa obywatelska).
Projektowi sprzeciwił się poseł Ode, oskarżając pomysłodawców o tchórzostwo. Uchwała jednak przeszła - za głosowało 29 posłów, przeciw 4, wstrzymał się zaś 1. Pakiet poprawek posła Matuszewskiego (poprawka do regulaminu sejmu oraz do ustawy o pozbawianiu urzędu) przeszły, z drobnymi poprawkami oraz po małej dyskusji lingwistycznej między posłem Wróblem, a posłem Maciejem Kacymirowem (opowiadającym się za słowem "impeachment", ostatecznie odrzuconym przez Sejm). Poprawkę do ordynacji wyborczej zgłoszoną przez posłów Sebastiana Matuszewskiego i Krzysztofa Rowińskiego, mającą wykluczyć ze stanu absolwenckiego absolwentów gimnazjum wyrzuconych z liceum, posłanka Anna Bikont zasugerowała w innej formie, mianowicie z dopiskiem "nie dotyczy osób usuniętych", na co przystali wnioskodawcy, wobec czego Marszałek potraktował to jako auto-poprawkę. Wynikło z tego faktu pewne nieporozumienie - gdy głosowano poprawkę w całości, ku zaskoczeniu wszystkich za opowiedziało się 31 posłów, przeciw żaden, zaś wstrzymało się 2. Po głosowaniu okazało się jednak, że częśc posłów sądziła, że głosuje poprawkę posłanki Bikont. Marszałek ostatecznie dopuścił wniosek o reasumpcję głosowania, który jednak upadł. Posłanka Anna Dzierzgowska przypomniała zawiedzionym posłom "Frontu", że mają możliwość zgłoszenia votum separatum, z czego jednak związkowcy nie skorzystali.
Następnym punktem obrad była uchwała zgłoszona przez posła Alka Temkina, nieobecnego na sali, postulująca o "zgłoszenie się do Rady Szkoły z prośbą o rozwiązanie problemu zajmowania komputerów podczas przerw przez uczniów grających w gry komputerowe, mimo formalnego zakazu". WZU "Front" sprzeciwił się tej uchwale, występując "w obronie prawa uczniów do przerwy". Zdaniem członka "Frontu", posła Karola Trammera, prawo do siedzenia przy komputerze powinni mieć ci, którzy jako pierwsi przy nim usiedli. Sejm jednak uchwałę przyjął (20-4-8), ku niezadowoleniu posłów "Frontu". Podczas wolnych wniosków atmosfera znów zrobiła się gorąca: WZU "Front" zgłosił wniosek o odwołanie Marszałka Sejmu, Jasia Piotrusia Laskowskiego, podając za powód rzekomą dyskryminację związku przez J-P Laskowskiego. Za wnioskiem jednak nie opowiedział się nikt poza dwoma członkami WZU "Front", wobec czego marszałek pozostał na stanowisku. Poseł Tomasz Ode zgłosił jednak kolejny wniosek: tym razem o odwołanie całego prezydium. Marszałek jednak wniosku nie dopuścił i zamknął posiedzenie, nie ustalając terminu kolejnego.
Ustalono zasady losowania uczniów do badania moczu na obecność narkotyków, donosi poranna prasa o posiedzeniu Sejmu Szkolnego. Artykuł w Gazecie Wyborczej okraszony jest rysunkiem, w którym główka fajki ma kształt kibla. Druga strona dzisiejszej Wyborczej.
Aktualizacja: W regionalnej telewizyjnej Trójce odbyła się rozmowa, w której wzięła udział kurator zajmująca się Bednarską, przedstawiciel policji, oraz Jan Wróbel. Tematem była kontrowersyjność badań moczu. Okazało się jednak, że zastrzeżenia, zgłaszane głównie przez panią kurator opierały się na błędnych informacjach (jak np. przymusowy charakter badań). Pani kurator była wyraźnie przeciwna badaniom, mówiąc między innymi, ze nauczyciele nie mają kompetencji do samodzielnego analizowania moczu (?!). Jej zdaniem szkoła powinna wypełniać zalecenia kuratorium, a wychowanie zostawić rodzicom.
Dyrektor Wróbel mówił, że akcja ma charakter edukacyjno-wychowawczy, oraz że za jego kadencji nie wyrzucono nikogo ze szkoły za używanie marihuany – natomiast odbyło się kilka rozmów, głównie z osobami odmawiającymi badania. Na pytanie czy sposób badań jest jedynym skutecznym odpowiedział, że nie jest on „ani jedyny ani skuteczny”, za to najmniej nieskuteczny spośród mu znanych.
Po rozmowie, w Kurierze (regionalnych wiadomościach) wyemitowano krótki materiał na temat badań moczu w naszej szkole. Wypowiadali się dwaj uczniowie: jeden, ze nie zgodził się na badanie, bo jego zdaniem szkoła próbowała zbyt daleko wkroczyć w jego prywatność, zaś drugi mówił, że badania jest niezwykle łatwo oszukać.
Jan Wróbel zaprosił na jutro (na 15.20) wszystkich bednarskich posłów, członków Rady Szkoły i Sądu z na rozmowę w sprawie moczu. Dyrektor chce usłyszeć inne opinie niż swoje i podyskutować na temat badań.
W najbliższy poniedziałek, czyli 7 marca, o 17.30 na Bednarskiej odbędzie się już trzecie posiedzenie Sejmu Szkolnego XVI kadencji. Po ilości materiałów, jakie rozesłała Kancelaria Sejmu, można spodziewać się burzliwej debaty - posłowie rozpatrywać będą przekładany już dwa razy projekt zmian w Konstytucji, postulujący o utworzenie Rady Szkoły dla IB i klasy z rozszerzonym angielskim, autorstwa Alicji Szałas. Konstytucję pragnie zmienić również Jędrek Malko, który zgłosił projekt opisujący kompetencje i odpowiedzialność, jaką ponosi za pracę rady premier. Cztery poprawki zgłosił Sebastian Matuszewski - jego bazujący na kwestiach językowych projekt zmienia w uchwalonej na ostatnim posiedzeniu ustawie o impeachmencie słowo "impeachment" na "pozbawianie urzędu" i usuwa rozgraniczenie "godności" i "urzędu". W poprawce do ustawy o zmianie konstytucji poseł Matuszewski proponuje dodanie zapisku o tym, że... sejm uchwala ustawy. Okazuje się bowiem, że w obecnej wersji konstytucji istnieje jedynie zapis o podejmowaniu uchwał. Trzeci projekt zmienia regulamin sejmu, usuwając sprzeczność punktow 1.3.1-2. z ustawą o trybie wyboru prezydium, dotyczącą wyboru sekretarza Sejmu. Czwarty, ostatni z pakietu projekt Sebastian Matuszewski zgłosił wraz z Krzysztofem Rowińskim - dotyczy on zmiany formy czasownika "kontynuować" w ustawie o absolwentach, co ma zabronić osobom wyrzuconym z liceum o ubieganie się o status absolwenta gimnazjum.
Najdrobniejszy, zdaje się, projekt przedstawił Alek Temkin - Alek chce, żeby Sejm podjął uchwałę o korzystaniu z pracowni, zwracającą się do Rady Szkoły Bednarskiej o "rozwiązanie problemu zajmowania komputerów podczas przerw przez uczniów grających w gry".
Wydaje się, że w związku z wcześnie rozesłaną informacją o nadchodzącym sejmie i nieustannych prośbach Rady Szkoły Raszyńskiej, zjawi się quorum potrzebne do zmiany Konstytucji, czyli 2/3 liczby posłów. Dotychczas udało się to cztery razy w historii szkolnej demokracji.
Następne posiedzenie Sejmu szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 7 marca 2005 o 17.30 na Bednarskiej.
Ostatnio nie było odpowiedniej liczby posłów aby przegłosować projekt zmian w konstytucji (chodzi o powstanie na Raszyńskiej osobnej Rady Szkoły dla liceum) - dyskusja i głosowanie w tej sprawie odbędzie się na nadchodzącym posiedzeniu.
Już niemal rok temu głośna była sprawa badań moczu na obecność narkotyków. BednarSzok regularnie zamieszczał kolejne doniesienia (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17) do których czytelnicy dodawali tysiące komentarzy. Później sejm przegłosował stosowną ustawę i sprawa ucichła.
Teraz powróciła za sprawą interpelacji posła Jaśka Wasilewskiego. Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą dyrektorzy powinni opracować "znane uczniom i nauczycielom" "przejrzyste przejrzyste procedury losowania osób poddawanych badaniom" oraz wywieszać listy z nazwiskami osób przebadanych i tych, które odmówiły badania.
Dyrekcja żadnej ze Szkół nie zastosowała się do tego i badania przeprowadzane były tak samo jak przed przyjęciem ustawy. W związku z tym poseł Wasilewski na poprzednim posiedzeniu wystosował zapytanie, a Sejm zobowiązał dyrektorów do ustosunkowania się do niego na kolejnym posiedzeniu. Zrobiła to tylko pani dyrektor Krystyna Starczewska, bo reszta dyrekcji nie pojawiła się.
Pani dyrektor poinformowała, że w tym roku badania zostały zawieszone ze względu na "toczące się rozmowy ze specjalistami", którzy zgłaszają swoje "wątpliwości co do skuteczności tych badań". Nie znaczy to jednak, że nie będą one przeprowadzane w przyszłości.
Jej zdaniem ta "uchwała bardziej niż ustawa" była wykonywana przy okazji badań w zeszłym roku. W sprawie "przejrzystych procedur losowania" poinformowała, że "nie uważa za zasadne ujawniania sposobu wyboru uczniów do badania, bo powinno być to zaskoczeniem" i, że na Raszyńskiej wybór pozostaje całkowicie w gestii jednej osoby, która "posługuje się metodą ściśle tajną". Naciskana przez posłów ogłosiła procedurę losowania w brzmieniu "typowania uczniów dokonuje dyrektor według sobie tylko znanego sposobu".
Sejm został poinformowany również, że nie było powodu aby wywieszać listy osób, które poddały się badaniu, ani tych które badania odmówiły, bo spośród około trzydziestu przebadanych na Raszyńskiej osób (w tym około 6 dwukrotnie) żadna nie odmówiła. Pani dyrektor przyznała, że nie wie dlaczego taka lista nie została wywieszona na Bednarskiej gdzie część osób odmówiła badania. O to powinien zostać zapytany dyrektor Wróbel, który jednak nie pojawił się na posiedzeniu. Z tego powodu dyskusja została przełożona na zebranie 7 marca.
Kasia Jasińska poprowadziła wtorkowe posiedzenie Sejmu Szkolnego, na którym uchwalono Ustawę o Impeachmencie. Sejm będzie mógł odtąd członków Rady Szkoły i innych demokratycznych władz oskarżyć przed Sądem za zdradę, a nawet niedbalstwo. Orzeczenie winy będzie automatycznie tę osobę pozbawiać urzędu. Gdyby ustawa ta istniała wcześniej, impeachmentem zakończyłaby się pewnie sprawa gubienia dokumentów przez Jasia Piotrusia, gdy poprzednim razem był Marszałkiem Sejmu.
Premier Raszyńskiej Ania Gumowska przedstawiła wyniki ankiety, z których wynikało, że 45% uczniów Raszu chciałoby wybierać premiera w wyborach bezpośrednich. Ankietę przeprowadzono, bo u laski marszałkowskiej złożono dwa przeciwstawne projekty reformy Rady Szkoły: Tomka Odego (WZU Front) i Lobelio Kozickiego. Pierwszy zakłada wybór premiera, który dobiera sobie ekipę ministrów; Lobelio wolałby Premiera wybieranego równocześnie z Radą Szkoły i to właśnie w wyborach bezpośrednich (niczym prezydenta).
Dyrekcja i premierzy odpowiedzieli na cześc zadanych podczas porzedniego posiedzenia zapytań.
Z powodu braku odpowiedniego kworum Sejm nie zajął się pilną reformą Konstytucji, czyli usprawnieniem władzy wykonawczej na Raszu, gdzie na jednym terytorium mają działć dwie Rady. Sejm zajmie się tym podczas kolejnego posiedzenia 7 marca na Bednarskiej.
Agnieszka Siatkowska, nauczcycielka z Raszu, BARDZO PILNIE potrzebuje kilku litrów krwi grupy ARh- (wyłącznie takiej!). W celu oddania krwi należy udać się do Centrum Krwiodawstwa na ul. Saskiej 63/75 i przy oddawaniu KONIECZNIE podać następujące dane:
Agnieszka Siatkowska - Woźniak -- Instytut Hematologii na ul. Chocimskiej Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc.
W sobotę wieczorem na Bednarskiej odbyła się studniówka Komórkowców. Tegorocznym tematem była "Alicja w Krainie Czarów". O dziewiętnastej z minutami w blasku reflektorów maturzyści odtańczyli poloneza. Następnie sala balowa na kilkanaście minut zamieniła się w teatr. Hatifnaty pod wodzą Marty Ługowskiej wystawiły przedstawienie "Po drugiej stronie" według scenariusza Ani Owsińskiej. W przedstawieniu zagrali głównie uczniowie klas drugich, ale także dyrektor Jan Wróbel, ostatnio często pojawiający się na scenie. Przedstawienie zostało zakończone piosenką odśpiewaną przez twórców i burzą oklasków publiczności.
Później wszyscy porozchodzili się. Część rozmawiała w stołówce, spora grupa słuchała koncertu Krzysia Staniendy. Gdy Krzyś skończył grać zaczęła się zabawa, która trwała do północy. Po jej zakończeniu Komórkowce udały się wynajętym autobusem miejskim na tzw. "after party". W imieniu rocznika Komórkowców dziękuję wszystkim, którzy przygotowali dla nas tę studniówkę. PS: Jeśli robiłeś zdjęcia podczas studniówki i masz je w formacie elektronicznym przekaż je do końca tygodnia Agacie Stasińskiej. Zostaną nagrane na płytę, która każdy maturzysta będzie mógł otrzymać za drobną opłatą.
W ciągu ostatniego miesiąca zaszło dużo zmian wewnątrz naszego serwisu, oto niektóre z nich:
1. Encyklopedia Bednarskiej i Raszyńskiej została przekazana pod opiekę BednarSzoku i znajduje się pod adresem www.encyklopedia.bednarszok.pl. Encyklopedia działa w ramach mechanizmu wiki, co oznacza, że każdy może swobodnie włączyć się w jej tworzenie dodając nowe hasła lub poprawiając istniejące. Serdecznie do tego zapraszamy. W tej chwili encyklopedia obejmuje już 260 haseł, które były rozwijane prawie 2000 razy!
2. Mamy nowy adres www - www.bednarszok.pl, a członkowie redakcji posługują się nowymi adresami e-mail, również w domenie bednarszok.pl.
Przy okazji uproszczone zostały wewnętrzne adresy poszczególnych podstron. Ładniej wygląda www.bednarszok.pl/newsy/zmiany_na_bednarszoku.htm niż http://cyber.cs.net.pl/~bednarszok/main.php?page=komentarz&id=820&title=Newsy, prawda? ;)
3. Powstał nowy system wyszukiwania wewnątrz serwisu. Można przeszukiwać nie tylko archiwum newsów, ale również tekstów i komentarzy, a wyniki prezentowane są w bardziej czytelnej formie.
4. Prawdopodobnie największą i najważniejszą zmianą jest możliwość logowania się w serwisie. Nalezy do tego wykorzystać login i hasło z konta na jednym ze szkolnych serwerów - slo, neuron lub dzienniczek. Daje to dostep do dodatkowych funkcji, między innymi możliwości zarezerowania nicka czy podpisywania komentarzy swoimi wiarygodnymi danymi. W przyszłości planowane są kolejne udogodnienia, a już teraz do systemu logowania przeniesiono na przykład oznaczanie nieprzeczytanych komentarzy, które teraz przypisane jest do konta, a nie konkretnego komputera. Równocześnie pojawił się link "Pokaż komentarze tylko zalogowanych użytkowników", pozwalający na nieczytanie wypowiedzi anonimowych. Więcej o tym jak się zalogować i co to daje można przeczytać na stronach pomocy. Za wsparcie duchowe i serwerowe dziękujemy Patrykowi Wichrowskiemu, który zapewnia nam miejsce na serwerze na Encyklopedię, pliki filmowe i nasze skrzynki e-mail oraz firmie Cyber Service z której serwerów korzystamy nieodpłatnie już od kilku lat i która podpieła nam nową domenę.
Dziś wieczorem, jak co roku, na Bednarskiej odbędzie się studniówka. Start o 19.00, oczywiście polonezem maturzystów. Następnie przedstawienie przygotowane przez Hatifnaty, a pod dyrekcją Marty Ługowskiej (w zeszłym roku Komórkowce przygotowały dla Żakuli musical "Mac Bad"). Tematem tegorocznego balu będzie "Alicja w krainie czarów".
Impreza jest zamknięta, więc gośćmi będą jedynie rodzice maturzystów oraz nauczyciele. Tym razem serdecznie nie zapraszamy.
I Społeczne LO im. Jam Saheba Digvijay Sinhji organizuje w tym roku egzaminy dla kandydatów do Liceum. 5 lutego (sobota) o godz. 10. zapraszamy na spotkanie informacyjne dla kandydatów do Liceum i ich rodziców. Miejsce: budynek Szkoły, Bednarska 2/4.
Informacja nie dotyczy absolwentów gimnazjum działającego w ramach Zespołu Szkół "Bednarska".
Paweł Bruszewski, uczeń z klasy Sacrum, który zaginął w czwartek, został wczoraj znaleziony. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję poszukiwania.
W czwartek 27 stycznia zaginął Paweł Bruszewski, uczeń klasy Sacrum z PreIB. Wyszedł z domu ok. 9:30 i nie pojawił się w szkole. Klasa Pawła opracowała plakaty, dostępne na BednarSzoku. Jeśli wiesz coś o miejscu pobytu Pawła, zadzwoń pod numer 0-609 797 999 lub 0-663 663 202.
Dni otwarte dla kandydatów do naszej szkoły odbędą się w soboty 5 lutego 2005 i 5 marca 2005 w godzinach 10-14 w budynku szkoły przy ul.Raszyńskiej 22.
Jak pisze Krzyś Sikora w serwisie Rasz.edu.pl - "Zapraszamy rodziców na spotkania z dyrekcją (...). Przez cały dzień otwarty nasi uczniowie będą oprowadzać po szkole i odpowiadać na wszelkie pytania. Można będzie kupić informator o szkole z przykładami egzaminów wstępnych z lat minionych."
Egzaminy zaczynają się 29 marca, we wtorek po Wielkanocy.
Na egzamin można się bedzie zapisać w czasie dni otwartych.