"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
BednarSzok >> Święty Mikołaj i jego ekipa

Newsy


Święty Mikołaj i jego ekipa
by k [04.12.2005]
[ekipa]Klasa Chiquita przysłała do redakcji apel związany z akcją "Ekipa Świętego Mikołaja". Jest on jedną z oddolnych propozycji prac społecznych i - jak podkreślają autorzy apelu - "sposobem na sprzeciw" wobec przymusowego wolontariatu.
>>Przeczytaj


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]No to jestem z was dumna;)Chiquito!
nadesłała agata stasińska dnia 04-12-2005, 21:43
[tożsamość niepotwierdzona]Jak by było wiecej takich idei/akcji jak ta Chiquity to nikt by nie nazwał pomysłu na wprowadzenie wolontariatu przymusem.
nadesłała agata stasińska dnia 04-12-2005, 21:49
[tożsamość niepotwierdzona]Agato, jest jeszcze wiele innych akcji, o których nie wiesz np. wyjazd pana Smólskiego do Lwowa z pluszkami dla dzieci - w tym roku akcja jest prowadzona na szeroką skalę - nie tylko w naszej szkole ale jak mi się wydaje w około 20 innych miejscach (typu przedszkola i szkoły)- dużo osób w tym uczestniczy i dzięki ich zaangażowaniu bardzo dobrze się wszystko zapowiada. A np. inna zbieranie pieniedzy przy stole wigilijnym na którym pojawią się potrawy przygotowane publicznie przez uczniów - jedzienie będzie sprzedawane, a pieniądze przeznaczone na szczytny cel.
nadesłał stas dnia 04-12-2005, 23:24
[tożsamość niepotwierdzona]i jeszcze zbiórka pieniędzy na schronisko dla zwierząt prowadzona przez Bieliznę. Moim zdaniem z wolontariatem w szkole nie jest tak źle.

Pozdrawiam
nadesłał stas dnia 04-12-2005, 23:28
[tożsamość niepotwierdzona]No to super!oby tak dalej!:)
nadesłała agata stasińska dnia 05-12-2005, 00:15
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Pięć akcji, w których bierze udział 40 osób. Z wolontariatem w szkole (tej legendarnej "Pierwszej Społecznej") nie jest tak źle.
W porównaniu np. z "konterstrajkiem", to tylko garść osób mniej.
Bardzo wzruszony
- Św. Mikołaj

nadesłał wrobel dnia 06-12-2005, 21:33
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Pewnie bedzie ze sie czepiam, ale akcja ta chyba nie ma nic wspolnego z Pracami Pozytecznymi. Wydanie pieniedzy wlasnych rodzicow, trudno uznac za jakas specjalnie szlachetna forme dzialalnsoci spolecznej.Gdyby to bylo np roznoszenie przezentowe czy cos takiego... A tak to jest poprawianie sobie wlasnego samopoczucia cudzymi pieniedzmi. O.

Moze jestem zbyt surowy, ale mam zly dzien dzis;)
nadesłał tbk dnia 12-12-2005, 17:51
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Kochany, skad wiesz, ze to pieniadze rodzicow? Niektorzy tutaj ciezko pracuja!
nadesłał zlotousty dnia 12-12-2005, 18:18
[tożsamość niepotwierdzona]poza tym nie chodzi tu o wo wrzucanie pieniędzy do puszeczki ale zwróć uwagę na to że ktos to wszystko musiał zorganizować i zebrać pieniędze, misie ( ustwić kosze na misie, posegregować je, pojeździć po przedszkolach i szkołach by odebrać od nich rzeczy. czy dalej ugotować jedzenie na ten stół wigilijny

ale na pewno czekamy na rady związane z organizacją takich przedsięwzięć - jako abslowent napewno wiesz dużo na ten temat, masz doświadczenie i bardzo pomożesz.

Chyba lepiej wrzucić niż nie wrzucić co??


nadesłał stas dnia 14-12-2005, 00:46
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Kobe, to jest roznoszenie prezentów. Tylko zanim się będzie pakować i roznosić, trzeba mieć co pakować i co roznosić. Każdy pieniądz, jaki wrzuci większość z nas to pieniądz rodziców - tak to już jest jak się jeszcze szkoły nie skończyło.
nadesłała gum dnia 16-12-2005, 22:27

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone