"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
07.06.2020, imieniny Ariadny, Jarosława, Roberta
BednarSzok >> Dunin-Wąsowicz vs Ode: Oskarżony miał złe intencje

Newsy


Dunin-Wąsowicz vs Ode: Oskarżony miał złe intencje
by Ludwik [16.06.2003]
(c) BednarSzokZ godzinnym opóźnieniem rozpoczęła się rozprawa z pozwu Rocha Dunina-Wąsowicza przeciw Tomaszowi Ode. Powodem opóźnienia było nie stawienie się na rozprawę sędziego powołanego ze stanu uczniowskiego Dawida Stepaniana i konieczność ściągania w zastępstwie Jana Libery (zwanego w niektórych kręgach Bąblem). Długie oczekiwanie znużyło świadków strony pozywającej, którzy po zostawieniu pisemnych oświadczeń udali się do domów. Głośno protestował Tomasz Ode pozbawiony możliwości przesłuchania tych świadków.
Po długiej i burzliwej rozprawie, wzajemnym oskarżaniu się stron o dewastację plakatów drugiej opcji i licznym utarczkach słownych, sąd uznał, że pozywający przedstawił zbyt mało dowodów by stwierdzić, że obraźliwe zaczepki słowne ze strony oskarżonego miały miejsce i w tym zakresie oddalił powództwo; jednak zrywanie plakatów prounijnych, do czego przyznał się pozwany, sąd ocenił jednoznacznie negatywnie i ogłosił Tomasza Ode winnym załamania prawa szkolnego. Składu Orzekającego nie przekonała linia obrony, w której oskarżony udowadniał swe prawo do zerwania plakatów, bo były one same w sobie nielegalne. Zdaniem pozwanego plakaty "Liga kłamie. Powiedz mamie" [chodzi o Ligę Polskich Rodzin - przyp. redakcji] są wulgarne w formie i obraźliwe w treści, a tym samym sprzeczne z Konstytucją szkolną. W uzasadnieniu wyroku sędziwie stwierdzili, że w wypadku wątpliwości co do zgodności z konstytucją należy zwrócić się do Sądu Szkolnego, a nie dokonywać samosądów poprzez niszczenie plakatów.
Drugim powodem dla którego oskarżony stwierdził, że zrywane przez niego plakaty nie miały wcale prawa wisieć był fakt, że było to już po szkolnym prareferendum unijnym, do którego się odnosiły. Zdaniem pozwanego nie miały one prawa wisieć w ramach kampanii przed referendum ogólnokrajowym z powodu kuratoryjnego zakazu prowadzenia agitacji politycznej w szkołach. Sąd uznał że w momencie zrywania intencje oskarżonego nie miały związku z tym faktem (bo zerwałby wszystkie plakaty, również antyunijne) i nie wziął tego argumentu pod uwagę. Niezadowolony z wyroku Tomasz Ode prowadził długą dyskusję z sądem. Na koniec obie strony podały sobie ręce, jednak oskarżony poprosił o nie nadinterpretację tego zdarzenia i stwierdził, że nie oznacza ono ugody. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rozważa odwołanie.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]'ogłosił Tomasza Ode winnym załamania prawa szkolnego'

Kto zapłaci za środki antydepresyjne?
nadesłał żirek dnia 17-06-2003, 09:51
[tożsamość niepotwierdzona]Ja tam Janka nazywam Bomblem, a nie Bąblem. Czy ktoś jeszcze stanie w obronie Prawdziwej Ksywy Jana L.?
nadesłał Lobelio dnia 17-06-2003, 16:24
[tożsamość niepotwierdzona]Lobelio: Proponuję udać się w tej sprawie do Sądu Szkolnego. Niech rozstrzygnie :)
nadesłał Ludwik dnia 17-06-2003, 16:47
[tożsamość niepotwierdzona]Przepraszam, skąd redakcja wiedziała o jaką Ligę chodzi? Takie przypisy są chyba nieskromne...;-)
nadesłał Żanek dnia 20-06-2003, 13:47
[tożsamość niepotwierdzona]Wiedziała z tąd, że p. Ode wraz z przyjaciółmi przeprowadził dochodzenie, którego wyniki przedstawił przed sądem. Poszedł do siedziby Fundacji Schumana gdzie autor plakatu stwierdził, że "oczywistym jest" iż chodzi o Ligę Polskich Rodzin (co potwierdzili przed sądem świadokowie). Zresztą autor newsa słyszał w radiu jak autor plakatu stwierdzał to samo.
Tak więc redakcja miała podstawy by dać taki przypis.
nadesłał Ludwik dnia 20-06-2003, 14:22
[tożsamość niepotwierdzona]Może tylko żartował, albo wręcz prowokująco kłamał? Nic nigdy nie wiadomo ;-)
nadesłał Żanek dnia 20-06-2003, 14:46
[tożsamość niepotwierdzona]Precz z Wąsowiczem, Chwała Odemu i Trammerowi!
nadesłał Marek dnia 23-06-2003, 20:47
[tożsamość niepotwierdzona]Marek, bez odzywek rodem ze stadionów piłkarskich :]
nadesłał Ludwik dnia 24-06-2003, 13:33
[tożsamość niepotwierdzona]Wszak piłka nożna to sport przepełniony homofobią, czyż nie Ludwiku? :]
nadesłał Halvfinn dnia 26-06-2003, 15:14
[tożsamość niepotwierdzona]Nie wiem, nigdy się nie interesowałem. Nie wiem także co to ma do rzeczy.
nadesłał Ludwik dnia 26-06-2003, 22:45
[tożsamość niepotwierdzona]Zastanówcie się jakby było bez panów T. i O. Nie podzielam poglądów tych gentlemanów, ale ich kampania była przynajmniej ciekawa i śmieszna, czego nie da się powiedzieć o kampanii ich adwersarzy.
nadesłał Marek dnia 26-06-2003, 23:08
[tożsamość niepotwierdzona]A co do pana o głupiej ksywce na H. To chyba coś mu się pomyliło, kibice piłkarscy rzeczywiście nie należą do osób szczególnie pozytywnie nastawionych do mniejszości seksualnych (to znaczy homofobia), ale chyba nie oto panu na H. chodziło. Chyba, że ja czegoś nie wiem o orientacji pana R. D-W.
nadesłał Marek dnia 26-06-2003, 23:12
[tożsamość niepotwierdzona]Marku, moje wątpliwości odnosiły się wyłącznie do formy w jakiej wyraziłeś swoje poglądy, a nie samych poglądów. No nie ważne.
nadesłał Ludwik dnia 26-06-2003, 23:57

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone