"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
27.09.2022, imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
BednarSzok >> Felieton: Pastwisko zza kulis

Newsy


Felieton: Pastwisko zza kulis
by Ludwik [12.10.2003]
[Pastwisko]"Swistak i Aminokwas bardzo dobrze mówią ciałem: Amino rzucał się na ziemię usiłując przekonać plującego na wszystkie strony Swistaka, że pomarańcza w pieczonej kaczce jest smaczniejsza. To znaczy nie wiem, czy chodziło o pomarańcz w pieczonej kaczce, ale tak mi się wydaje przynajmniej" - to fragment sprawozdania z otrzęsin Finki Heynemann z Pastwiska. Jak tegoroczne otrzęsiny wyglądały z punktu widzenia otrzęsanej klasy przeczytasz już dziś na "BednarSzoku".

Więcej >>>K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]Nareszcie pierwsza w komentarzu !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lobelio trzeba było napisać po prostu Finka a wszyscy wiedzieliby o co chodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nadesłał @ dnia 12-10-2003, 20:13
[tożsamość niepotwierdzona]1. Komentarze są po to żeby zawierać w nich jakąś treść, a nie żeby być pierwszym.

2. Nie wiem dlaczego nazywasz mnie Lobeliem, skoro wyraźnie napisane jest, ze autorem newsa jest Ludwik.

3. Wasz rocznik wiedział by o kogo chodzi. "Wszyscy" by nie wiedzieli.
nadesłał Ludwik dnia 12-10-2003, 20:27
[tożsamość niepotwierdzona]Co to znaczy niewypał Fenomenalnej Konfitury Z Przypadku??? Żądam wyjaśnień!!!
nadesłał paragraf dnia 12-10-2003, 21:02
[tożsamość niepotwierdzona]to znaczy zę mieliście wielkie problemy z wjsciem na salę i ustawieniem tympanonu, jakieś krzyki i czekoladki na scenie w nieodpowiednim momencie...
i czas... wszystko wyglądało jakbyscie robli to "na zywioł"
nadesłał whstlr dnia 12-10-2003, 21:07
[tożsamość niepotwierdzona]Dlatego że przejscie bylo zablokowane i część się spóźniła.
nadesłał paragraf dnia 12-10-2003, 21:26
[tożsamość niepotwierdzona]Ja rozumiem, że pisała to pierwszogimnazjalistka, i w zasadzie błędy stylistyczne powinny były się tam znaleźć, ale mimo wszystko, redakcjo BednarSzoku, moglibyście trochę tego sprawozdania przepuścić przez korektę. Przy czym zamieszczenie określenia "niewypał" w stosunku do przedstawienia równoległej klasy nie powinno mieć miejsca w newsie, ale na forum. I jeszcze jedno małe zastrzeżenie: czy to aby na pewno jest punkt widzenia klasy, czy tylko Finki?
nadesłał majstersztyx dnia 12-10-2003, 21:45
[tożsamość niepotwierdzona]Ludwik
Przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam, przepraszam i jezscze raz przepraszam. Mam nadzieję, że czujesz się udobruchany. Nawet jak napiszesz Cyntia to i tak nikt nie będzie wiedział ( sorry Finka ). Chciałabym zauważyć, że redakcja nie może tak cenzurować a uwaga Finki ( która raczej jest również punktem widzenia całej klasy, bo Whstlr to po prostu Swistak z Pastwiska czyli z tej samej klasy ) jest dla Fenomenalnej Konfitury z Przypadku bardzo przykra i krzywdząca. Jak można się dobrze zoorganizować, gdy ma się 5 minut na przebranie się itp. Finka wiesz ze cię lubię ale mogłaś tego nie pisać. Wiem rownież, że cała szkoła uważa ze to niewypał I CO Z TEGO ???My i tak jesteśmy spoko więc się na pewno poprawimy w organizacji ( mam nadzieję ) PROSZĘ O MAŁE POBŁAŻANIE !!!!!
nadesłał @ dnia 12-10-2003, 22:29
[tożsamość niepotwierdzona]ale nam to tyle czasu nie zajęło :|

nadesłał whstlr dnia 12-10-2003, 23:39
[tożsamość niepotwierdzona]Tekst Finki NIE jest newsem i nie nalezy go oceniac w takich kategoriach. Jest felietonem, luźnymi spostrzeżeniami autorki na temat tego co wydarzyło się tego dnia.

Dodam jeszcze, że pierwotnie został opublikowany na forum, ale redakcja uznała że jest wart tego żeby zapoznała się z nim większa grupa ludzi i za zgodą autorki znalazł się tutaj.
nadesłał Ludwik dnia 12-10-2003, 23:44
[tożsamość niepotwierdzona]TYLKO NIECH TERAZ KOTS MI ROZSZYFRUJE TE WSZYSTKIE SWISTAKI, AMINOKWASY ITD, BO NIE WIEM O KOGO CHODZI, ALBO JESTEM ZA STARA I NIE ZNAM SIE NA TRENDY SLANGU PIERWSZAKOW.
nadesłał _!_!_!_!_!_!_!_!_!_!_! dnia 13-10-2003, 16:56
[tożsamość niepotwierdzona]Świstak i Aminokwas to po prosu uczniowie z Pastwiska. Świstak ( inaczej Whistler )to jeden z Trzech Tomków z Pastwiska ( nie pamiętam jak ma na imię Aminokwas :)
nadesłał ???!!! dnia 13-10-2003, 19:06
[tożsamość niepotwierdzona]Na wstępie poinformuję, że nie chciałam żadnej klasy obrazić, u licha!
już tłumaczę. Swistak to Whistler, czyli Tomek N. Aminokwas to Marian O. Ja jestem Finka, czyli Finka H. Cóż więcej jeszcze? :)
nadesłała Finka dnia 13-10-2003, 19:18
[tożsamość niepotwierdzona]a ja dopisze ze wersja poprawiona mniej wiecej wisi w hallu na parterze na raszu...chetni moga sobie przeczytac ;D
nadesłał zuzu dnia 13-10-2003, 19:26
[tożsamość niepotwierdzona]Kto jest czyim wychowawcą, bo niestety tego nie ma w newsie...
nadesłał ?_?_?_?_ dnia 13-10-2003, 19:45
[tożsamość niepotwierdzona]Wychowawczynią Pastwiska jest p. Tunia Waloszek, Konfitury- Alicja Dybowska, Impulsu- Andrzej Galla, Kontrastu - Świtłana Małkowska.
nadesłał @ dnia 13-10-2003, 20:13
[tożsamość niepotwierdzona]Tak generalnie to mogę powiedzieć jedynie: spoko spoko :)
nadesłał Krzysiek P dnia 13-10-2003, 20:30
[tożsamość niepotwierdzona]Mogę wiedzieć co znaczy wyrażenie "spoko, spoko"??? ;)
nadesłał Zazou dnia 13-10-2003, 20:40
[tożsamość niepotwierdzona]W wolnym tłumaczeniu:
"Jestem fajny".
nadesłała trzecioklasista dnia 13-10-2003, 22:14
[tożsamość niepotwierdzona]nie wiem z czego sie cieszyc
nadesłał .... dnia 14-10-2003, 18:03
[tożsamość niepotwierdzona]felieton, artukuł, news, komentarz, post - czymkolwiek nie jest tekst koleżanki "Finki" "Cyntii" czy "z Pastwiska" i jakkolwiek by tego tekstu nie nazwać NIE POWINIEN się znaleźć na Bednarszoku w takiej wersji, w jakiej znajduje obecnie. Pomijam wszelkie niedociągnięcia stylistyczne. tekst możnabyło nietyle ocenzurować, co poddać zwykłej korekcie!!! słownictwo koleżanki "Finki" jest "WIOCHOWE!!!". co do OBRAŹLIWYCH sformuowań dotyczących Konfitury uważam, że Redakcja BS powinna je ocenzurować. koleżanka "Finka" mogłaby się, na przyszłość, zastanowić nad tym, co pisze, jak pisze, o kim pisze i w czyim imeiniu. TROCHĘ OBIEKTYWIZMU droga FINKO!!!
nadesłał gumis dnia 15-10-2003, 10:04
[tożsamość niepotwierdzona]zdaje mi sie zdaje mi się ze słowo "wiochowy" idealnie oddaje nastrój tego felietonu. dla mnie jest on wiekszym niewypałem niz prezentacja nazwy konfitury. Nie podoba mi się ani jak tańczysz ani jak piszesz, Finka...
nadesłał makak dnia 15-10-2003, 10:04
[tożsamość niepotwierdzona]Zabrzmi to z pewnością zlekka idiotycznie, ale...
1) biedna Finka,
2)chociaż w zupełności się zgadzam z gumisiem. A makak jest chyba jednak "zbyt stanowczy";).
Bednarszoku drogi, nie wypada publikować tak niedopracowanych tekstów z kilu powodów:
1) szacunek dla czytelników;
2) szacunek dla osób, które w sposób całkiem naturalny poczuć by się mogły urażone treściami w artykule zamieszczonymi;
3) przez litość dla Finki, którą się trochę kompromituje publikując coś takiego.
Dokładnie ten sam problem był z ogłoszeniami w "Gazecie Wyborczej", które zamieszczano bez korekty, z żenującymi błędami wszelkiego rodzaju... teraz jest inaczej, ale to inna sprawa i zasługa pewnej Damy.
miłego dnia
(nienawidzę szkoły)
Żanek
nadesłał Żanek dnia 15-10-2003, 17:42
[tożsamość niepotwierdzona]Ludzie troche szacunku dla Finki!!! Ona nie pisala tego dla was i wlasciwie to wam troche łaske zrobila ze mozecie to czytac!!!!!! Napisala to na forum wcale nie planujac umieszczac tego w bednarszoku a ze tam trafilo to tym wieksza chluba dla niej!!!! Poza tym jesli macie zastrzezenia to napiszcie lepiej, o tyle lepiej zeby to umieszczono w bednarszoku i nie dostalo zadnej zlej opinii. Finka ma prawo pisac rzeczy ktore sa dla niej wazne a wy nie musicie tego czytac! Makak a ty czule wyznania dla Finki zachowaj dla siebie! Chyba ze kreci cie robirnir innym przykrosci co makak??? Rozumiem ludzi ktorym text Finki nie odpowiada ale zawsze sa inne rzeczy do poczytania jak sie nie podoba! Jesli wolisz to czytaj BRAVO GIRL bo niektorzy chyba przewyzszaja je nad komentarz Finki!
nadesłała juulcia dnia 15-10-2003, 18:53
[tożsamość niepotwierdzona]dlaczego nie wspomniałaś nic o tympanonie nie tylko pierwszych klas, a co z tymi co doszli póxniej?
nadesłał .. dnia 15-10-2003, 19:01
[tożsamość niepotwierdzona]Ja uważam że Finka napisała Swietny felieton i nie powinien być obrażliwy dla nikogo ( choć nie które fragmenty nie są przyjemne ). Nie ma co jej obwiniać za to że znalazł się on na Bednarszoku. Napiasny zostałon na potrzebę forum Pastwiska a oni powinni być z niej dumni
nadesłał @ dnia 15-10-2003, 20:13
[tożsamość niepotwierdzona]Ja nie czuję się urażona tekstem Drogiej Finki. Niektóre jej komentarze są odrobinkę głupawe, ale uważam, że całokształt zasługuje na pochwałę. W końcu jako pierwsza z nowych napisała artykuł! Zazou
P.S. Uwagi na temat tańca Finki są bezsensowne i nie mają nic wspólnego z resztą.
P.P.S. Finko, życzę bardziej udanych następnych tekstów!
nadesłał Zazou dnia 15-10-2003, 20:53
[tożsamość niepotwierdzona]Wersja druga, poprawiona. Zaszło kilka zmian :)
nadesłał Ludwik dnia 15-10-2003, 21:38
[tożsamość niepotwierdzona]Tekst Finki jest wybiurczy, i bardzo ważne. Ten tekst opisuje to co dla niej bylo ważne i to jak dla niej wyglądał ten dzień. I taki miał być. uważam, że jest swietny. i już.
nadesłał Ludwik dnia 15-10-2003, 21:42
[tożsamość niepotwierdzona]he,he nawet nie wiecie jak świstak i aminokwas się na mnie wkurzali jak czytałem ten tekst na informatyce przy połowie klasy =]
nadesłał Xav dnia 16-10-2003, 15:47
[tożsamość niepotwierdzona]szlag mnie trafił. tekst mnie się nie podoba. po prostu. to tylko moja subiektywna opinia
nadesłał whstlr dnia 16-10-2003, 19:28
[tożsamość niepotwierdzona]Świstak nie denerwuj się !!! Przecież świetnie grasz ciałem !!!
nadesłał @ dnia 16-10-2003, 20:01
[tożsamość niepotwierdzona]ale mnie się po prostu nie podoba. to takie... dziwne. nie na mój gust.
nadesłał whstlr dnia 16-10-2003, 22:53
[tożsamość niepotwierdzona]Tekst jest literacko świetny, wasz krytycyzm nieco mnie zdumiewa. Felieton POWINIEN być subiektywny! Gratulacje dla Finki i pozdrowienia dla Zraszaczy.
nadesłał Michał Z. dnia 17-10-2003, 11:52
[tożsamość niepotwierdzona]Jako jeden ze Zraszaczy dziękuję za pozdrowienia.
nadesłał Zazou dnia 17-10-2003, 14:37
[tożsamość niepotwierdzona]Pragnęłabym zauważyć, że żoną Posejdona (tak, mówię o tympanonie) nie jest Persefona, żona Hadesa tylko AMFITRYTA!!!
nadesłał kontrastowicz dnia 17-10-2003, 14:40
[tożsamość niepotwierdzona]widzeze sie udobruchaliscie a anonimowa osoba z mojej klasy dodala pare slow prawdy. Obstawiam Sonie! eheheheheheh ona lubi dodawac pare slow prawdy, wlasciwie lubi dodawac pare slow! No pozdrawiam absolutnie wszystkich (nawert ziecia bo jestem w dobrym humorze)! bajubaju!
nadesłała juulcia dnia 17-10-2003, 19:30
[tożsamość niepotwierdzona]Co to Amfitryty, sprawa skomplikowana. Nikt tak naprawdę nie wie, co jest na tympanonie. Jedni twierdzą, że mamy do czynienia z porwaniem Persefony, bo na twarzy maluje się smutek, ale zatem skąd delfiny? Twierdzisz, że to jedna z Nereid, ale dlaczego towarzyszący jej Posejdon jest gromowładny? Afrodytą to ona nie jest, bo nie trzyma mirtu, tylko strzałę.

Moim zdaniem jest to jedna z trzech gracji - Eufrozyna. Greckie charyty, czyli rzymskie gracje były trzy: Aglaia (jaśnienie, świetność, czarowność), Thalia (kwitnienie, powab, uśmiech) i Eufrozyna (zabawa, przyjemność). Były córkami Zeusa i oceanidy Eurynome.

Łaźnia miała służyć przyjemności, stąd córka oceanidy na tympanonie. Atrybutem gracji jest kupid z harfą, który pojawia się w 1821 u Bertela Thorvaldsena w jego "Trzech gracjach", a ten facet miał spory wpływ na warszawskich rzeźbiarzy.

Thorvaldsen
http://towerwebproductions.com/alt-lib/art/threegraces.shtml

Tympanon
http://cyber.cs.net.pl/~bednarszok/tapety/eufrozyna800.jpg
nadesłał Lobelio dnia 18-10-2003, 12:47
[tożsamość niepotwierdzona]Lobelio w Twoim komentarzu znalazły się pewne nieścisłości. Porwanie Persefony jest prawie całkowicie wykluczone, ponieważ delfiny, koń-ryba i fale jednoznacznie wskazują na morskie bóstwa. Posejdona stojącego obok Amfitryty w żadnym wypadku nie można nazwać gromowładnym (przydomek Zeusa), ponieważ w ręku trzyma TRÓJZĄB (jego atrybut), a nie piorun. W swojej wypowiedzi w ogóle nie poruszyłam tematu Afrodyty,wiec nie rozumiem dlaczego pojawia się w Twojej.
nadesłał kontrastowicz dnia 22-10-2003, 20:37
[tożsamość niepotwierdzona](na otrzesinach ten z parasolem)
z wasza glowa jest chyba cos nie tak, pamietajcie ze mimo byc moze bardzo duzych ambicji Bednarszoku, a na pewno ogromnych oczekiwan czytelnikow to wspomniana Finka ma ok 13 lat i pisze do "gazetki szkolnej", wiec zamiast ja zbesztac powinniscie ja podziwiac ze jej sie w ogole chcialo!!!!!!!!!1
nadesłał chlebi dnia 30-10-2003, 17:11
[tożsamość niepotwierdzona]Finko podziwiam Cię!
nadesłał kontrastowicz dnia 30-10-2003, 20:56
[tożsamość niepotwierdzona]ja też!!!
nadesłał AnOnIm dnia 30-10-2003, 21:53
[tożsamość niepotwierdzona]Macie rację.
nadesłał Zazou dnia 31-10-2003, 14:51
[tożsamość niepotwierdzona]jestem anonimowym pastwiskowcem i serdecznie gratuluje fince tego tekstu no i ze sie jej chcialo
nadesłał ppp dnia 04-11-2003, 19:48
[tożsamość niepotwierdzona]Finka, ty masz talent! szkoda tylko, że tak mało napisałaś o innych klasach (z drugiej strony to było napisane dla pastwiska). Chociaż znając twój krytycyzm to może nawet lepiej.
nadesłał [pusty] dnia 06-11-2003, 21:58
[tożsamość niepotwierdzona]Dobrze powiedziane...
nadesłał KTOŚ dnia 11-11-2003, 15:09

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone