"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
20.01.2022, imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana
BednarSzok >> Bednarska Dolina Krzemowa

Newsy


Bednarska Dolina Krzemowa
by Ludwik [03.11.2003]
[Nowy sprzęt]W ostatnim czasie zachodzi dużo pozytywnych zmian w naszych szkolnych pracowniach komputerowych.
W ten czwartek oficjalnie otwarto na Raszyńskiej pracownię w całości wyposażoną w komputery przekazane szkole w ramach programu organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP. Podczas otwarcia prezentowano część projektów internetowych, które powstały wokół naszego gimnazjum i liceum. Musze powiedzieć, że trochę ich się już uzbierało :) BednarSzoku oczywiście nie zabrakło.
Natomiast w pracowni na Bednarskiej już działa klimatyzacja (koniec nieznośnego zaduchu!), a za ścianą wykańczana jest bardzo nowoczesna sala komputerowa przeznaczona do nauki języków. Wysokiej klasy sprzęt będzie mógł być wykorzystywany również do innych celów, gdy nie będą odbywać się tam akurat zajęcia językowe.
Zainteresowanych dobrym, bezpłatnym oprogramowaniem na pewno zaciekawi fakt, że w pracowniach na Bednarskiej i Raszyńskiej można już korzystać z systemu operacyjnego Linux na wszystkich komputerach. Wystarczy podczas uruchamiania komputera umieścić w napędzie specjalną dyskietkę startową, żeby system uruchomił się wprost z serwera (również w wersji graficznej). Dyskietki startowe będą dostępne w cenie nośnika na stoisku BednarSzoku 8 listopada.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]Uważam,że to wstyd, że szkoła przyjęła komputery od kancelarii prezydenckiej. Ten sprzęt powinien trafić do szkół na prowincji, które same nie mógłyby sobie pozwolić na nowoczesną pracownię internetową. A u nas co? Wymienia się starsze pentiumy na nowsze pentiumy. Zastanawiam się, gdzie podziała się owa słynna "społeczna wrażliwość" naszej dyrekcji. Na dodatek powstaje wrażenie, że w całej tej sprawie znowu (tak, jak w przypadku sprzętu od TVP) chodzi o jakieś polityczne machloje. Ta sprawa na pewno nie przysłuży się dobremu imieniu szkoły.
nadesłała Mariola dnia 04-11-2003, 00:41
[tożsamość niepotwierdzona]po raz kolejny jestesmy winni ze jestesmy szkola spoleczna dajcie juz spokoj z ta pseudo wrazliwoscia jak macie ochote pomagac innym to moze zaangazujcie sie w akcje chartatywne organizowanie przez nasza szkole, po zainteresowanie jest nie tyle smieszne co smutne
nadesłał chlebi dnia 04-11-2003, 10:24
[tożsamość niepotwierdzona]Podczas otwarcia pracowni wyraźnie było czuć to o czym pisze Mariola w powietrzu.
Pan z kancelarii prezydenta podkreślał, że komputery nie zostały kupione z naszych podatków, lecz za pieniądze sponsorów i ze szkoły społeczne nie zostały objęte innymi komputerowymi programami kancelari prezydenta (co chyba nie zmienia faktu, ze mogły je otrzymać biedniejsze szkoły społeczne). Nasze komputerowe projekty miały wskazywać na to, że dobrze wykorzystamy ten sprzęt.
Natomiast p. dyrektor Krysia Starczewska głośno wyrażała wątpliwości o których pisze Mariola. Opowiadała o tym jak my przekazujemy komputery biednym szkołą (choćby ostatnia duża akcja pana Przytulskiego i jego klasy), co ma rozwiewać te wątpliwości.
nadesłał Ludwik dnia 04-11-2003, 11:24
[tożsamość niepotwierdzona]Czy obrazek ma sugerowac, ze Bednarszok wyglada lepiej pod Linuxem? :P
nadesłał Wuj zenon dnia 04-11-2003, 11:26
[tożsamość niepotwierdzona]chlebi prosze uzywaj polskich ogonkow albo chociaz znakow inteprunkcyjnych a przynajmniej samych kropek bo bardzo bardzo ciezko sie czyta twoje komentarze. Dzięki ;)
nadesłał mr_kacy dnia 04-11-2003, 23:35
[tożsamość niepotwierdzona]a w 16 juz mamy dyskietki z linuxem, po co przeplacac?
nadesłał koko dnia 05-11-2003, 21:16
[tożsamość niepotwierdzona]tzn na raszu
nadesłał koko dnia 05-11-2003, 21:18
[tożsamość niepotwierdzona]To tylko pomysł na wypromowanie tych dyskietek, jak macie to super :)
nadesłał Ludwik dnia 06-11-2003, 14:52
[tożsamość niepotwierdzona]Tylko jedno pytanie: dyskietka musi być dostosowana do karty graficznej komputera, czy macie uniwersalne dyskietki?
nadesłała daria p. dnia 07-11-2003, 07:55
[tożsamość niepotwierdzona]Oops, nie od karty graficznej, ale oczywiście od karty sieciowej.
nadesłała daria p. dnia 07-11-2003, 08:12
[tożsamość niepotwierdzona]ale czy to nie lepiej zeby te dyskietki byly na stale w szkole, a wogole zeby jakas mini parycje na to wykroic.... hm? pzdrw
nadesłał tbk dnia 07-11-2003, 12:49
[tożsamość niepotwierdzona]Dyskietki są w szkole, partycje można wykroić, ale Jaros, linuxowy guru, admin, itd. dla pracowni z nowymi WXP wybrał takie rozwiązanie.
nadesłała daria p. dnia 08-11-2003, 17:02

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone