"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
14.06.2024, imieniny Bazylego, Elizy, Justyny
BednarSzok >> Relacja subiektywna - Bednarska

Newsy


Relacja subiektywna - Bednarska
by Lobelio [25.11.2003]
[Akt wyborczy]Po raz pierwszy zapowiadało się na skandal wyborczy nie w stanie uczniowskim, ale absolwenckim. Mimo próśb, Komisja Wyborcza na Bednarskiej nie przedłużyła terminu oddawania list podpisów w stanie absolwenckim, w związku z czym żaden z trojga kandydatów nie zarejestrował się w terminie. W odpowiedzi zawisł dziś (vis-à-vis pani Czesi) absolwencki pozew sądowy przeciw Komisji Wyborczej w sprawie o dyskryminację.

Wcześniej, bo w poniedziałek, odbyły się dwa wiece, a szkołę zalepiono plakatami. Prezentują się różne partie: Stronnictwo Dłużników Bedarowych (Sarzyński i Gołębiowski), Rycerze Prawości (Tomek Ode, Karol Trammer) i Młody Kordelier (Czartoryski, Eichelberger, Jaś Piotruś, Orski, Owczarski, Urbański). Pośród plakatów największy rozmiarami głosi: "Zgubiłem numerek 199 do szatni. Gottesman".

Najwięcej emocji wzbudził na wiecu Alek Temkin, który na wiecu trzy razy próbował się dorwać do mikrofonu i ponoć cytował Schopenhauerowską "Erystykę" wbijając wzrok w trampki Dawida Seidla, co ponoć wydatnie pomaga roztaczać swoją wizję świata sprawiedliwego.

O ile Alek kandyduje do Sejmu, to Tomek Ode - do Sądu. Ów wyśmienity mówca przegrał już pięć (!) procesów w Sądzie Szkolnym, więc uważa, że zna się na wyrokach. Wśród haseł Tomka jest ponoć takie: "Nosili pięć razy wilka / czas na sędziego-wilka". Trwa także wojna na plakaty między Odem i Maćkiem Kacymirowem. W ferworze walki Maciek wpisał nawet komentarz na BednarSzoku 44 minuty po północy, co wypomniał mu Tomek w plakacie "A ty śpij po nocach". Ktoś zarzucił Odemu relatywizację holocaustu, za to ktoś inny flamastrami pomazał plakaty Tomka napisami: "Żyd" oraz "ODEjdź". Mit o Tomku Ode jako Żydzie-antysemicie sam w sobie pokazuje, ile emocji potrafi wyzwolić jego osoba.

Kiedy rok temu pisano Dawidowi Stepanianowi "Wracaj do Armenii", to w reakcji głosujący jako ostatni stan absolwencki zadecydował o jego wyborze na sędziego. W tym roku Dawid ubiega się o reelekcję. A jak wyborcy ocenią Tomka Odego?


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]Ja chciałbym tylko wyjaśnić, że koalicja kandydatów do sądu: Tomasza Ode i Karola Trammera nosi nazwę "Rycerze Sprawiedliwości", a nie Rycerze Prawości
nadesłał Karol TRAMMER dnia 25-11-2003, 19:16
[tożsamość niepotwierdzona]Ja chciałbym tylko wyjaśnić, że koalicja kandydatów do sądu: Tomasza Ode i Karola Trammera nosi nazwę "Rycerze Sprawiedliwości", a nie Rycerze Prawości
nadesłał Karol TRAMMER dnia 25-11-2003, 19:17
[tożsamość niepotwierdzona]Ratunku co za bzdury
nadesłał Pieniądz dnia 25-11-2003, 20:01
[tożsamość niepotwierdzona]stronnictwo dluznikow bednarowych jest the best
nadesłał sp dnia 25-11-2003, 20:32
[tożsamość niepotwierdzona]No cóż, nie rozumiem reakcji Tomka Ode na mój nocny komentarz. Czyż to nie on przypadkiem twierdził na zeszłorocznym wiecu, że jest posłem "24 godziny na dobę"?
nadesłał mr_kacy dnia 25-11-2003, 20:42
[tożsamość niepotwierdzona]A czy bezczelne napaści na mnie i Karola pan mr_kacy traktuje jako część obowiązków poselskich?
nadesłał Tomasz Ode dnia 25-11-2003, 20:59
[tożsamość niepotwierdzona]Nie, akurat moje komentarze traktuję wyłącznie jako działalność prywatną. I traktuję je jako wyrażanie swojej opinii, która wynika jedynie z obserwacji Waszej działalności tudzież wypowiedzi, a nie jako napaść na Wasze osoby. Wbrew pozorom, szanuję Wasze poglądy, mimo że się z nimi w ogromnej większości nie zgadzam - choć i tu zdarzają się wyjątki. Nie podobają mi się natomiast metody, którymi posługujecie się zarówno Wy, jak i osoby Was popierające.
nadesłał mr_kacy dnia 25-11-2003, 21:09
[tożsamość niepotwierdzona]Ha, to nie bzdury, tylko nasza Rzeczpospolita. Nie można tak mowić, bo już zupełnie posypie się szkolna demokracja, a jak wiadomo jej odbudowanie to jeden z głównych zamiarów kandydyjacych.
nadesłał głosujcie! dnia 25-11-2003, 21:42
[tożsamość niepotwierdzona]Panie Macieju, w swoim nocnym komentarzu pomówił nas Pan o chęć sparaliżowania demokracji. Podobno nasze dotychczasowe zachowanie na to wskazuje. To ciekawe jest! Czy przez całą kadencję miał Pan wrażenie, że poseł Ode coś paraliżuje? Czy to raczej VIP`y robiły wiele, aby moje projekty były albo obalane, albo w ogóle nie miały miejsca w porządkach obrad? A może to Trammer coś paraliżuje zakładając związek "FRONT" (nota bene nic tak dobrze nie swiadczy o ustroju, którego tak Pan przed nami broni, jak oddolne inicjatywy obywatelskie)? Pisz Pan do mnie dalej, Panie Kacymirow. Ja bajki lubię niesłychanie.
nadesłał Tomasz Ode dnia 25-11-2003, 21:43
[tożsamość niepotwierdzona]"Owczarski"?!?!?! Za grosz rzetelnosci...
nadesłał toon dnia 25-11-2003, 21:52
[tożsamość niepotwierdzona]Kandydatura obu panów to dopiero jest bajka. W Polsce jak i w innych krajach nie toleruje sie sędziów wchodzących w konflikt z prawem, a jeśli mamy się na naszym państwie wzorować, to radzę zastanowić się dwa razy, zanim odda się głos na "Rycerzy Prawości" (o ironio!).
nadesłał Nemo dnia 25-11-2003, 21:53
[tożsamość niepotwierdzona]Nie Owczarski, tylko Owczarek i to do tego kobieta z mopem na głowie. :]
nadesłał grosz rzetelności dnia 25-11-2003, 21:55
[tożsamość niepotwierdzona]A jednak, znalazl sie grosz.
nadesłał toon dnia 25-11-2003, 22:02
[tożsamość niepotwierdzona]Panie Tomaszu, nie zaprzeczy Pan, że wiele razy w swoich wystąpieniach, tak ustnych jak i pisemnych, wspominał Pan o tym, jakoby szkolna demokracja niczemu nie służyła i że jest jedynie nikomu nie potrzebną farsą. Przykro mi, że bycie posłem w tym roku nie zmieniło Pańskigo nastawienia w tej sprawie, czemu zresztą się wcale nie dziwię - ja również uważam, że postepowanie Sejmu (jako ogółu) w sprawie Pańskich projektów było wręcz skandaliczne i zasługuje wyłącznie na krytykę. Uważam jednak, że nie jest to powód, by związek uczniowski manifestacyjnie "FRONT" zakrywał (i to trzykrotnie) swym plakatem tekst Ustawy o Informacji, wywieszony na Tablicy Informacyjnej (i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że miał to być pośredni atak na moją osobę) lub by na tej samej Tablicy sybmolicznie "zasztyletować" pinezkami pana Tomasza Stryjka, (a konkretnie jego nazwisko; nie chcę nawet rozwodzić się nad tym, że jest to niszczenie oficjalnych pism sądowych). Zaś co do samego "paraliżowania", chodziło mi głównie o Pański projekt nowelizacji Ustawy o Sejmie, który, gdyby wszedł w życie, z pewnością sparaliżowałby działanie tej instytucji (co zgodnie stwierdziło co najmniej kilkanaście osób, głosując przeciw temu projektowi). Być może niewłaściwie oceniam motywy, które Panami kierują - jeśli tak, przepraszam. Nie mogę się jednak ciągle oprzeć wrażeniu, że na nasz szkolny ustrój patrzą Panowie z lekką (co najmniej) pogardą. Jednak, jak mówię - to tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie.
nadesłał mr_kacy dnia 25-11-2003, 22:06
[tożsamość niepotwierdzona]Errata: zamiast: "manifestacyjnie > zakrywał" winno być "> manifestacyjnie zakrywał" oraz zamiast "pinezkami" winno być "pineskami". Nie chcę by ktoś znów wytykał mi błędy, więc robię to sam.
nadesłał mr_kacy dnia 25-11-2003, 22:13
[tożsamość niepotwierdzona]"głosujcie!" - ja zamierzam głosować. Mój niewinny komentarz tyczył się lekkich absurdów w newsie Lobelia. That's all.
nadesłał Pieniądz dnia 25-11-2003, 22:25
[tożsamość niepotwierdzona]A ja się nie moge oprzeć wrażeniu, i z reszta nie tylko ja, bo słyszałem już wiele głosów w tej sprawie, iż panowie tak nienawidzą szkolnej demokracji, że chcą ją zniszczyć od środka, zasłaniąjąc się kandydaturą do sądu, jako organu SPRAWIEDLIWOŚCI. A ich pozywtywne nastawienie do odbudowy całej struktury to czysta demagogia.
nadesłał nemo dnia 25-11-2003, 22:27
[tożsamość niepotwierdzona]Chyba wystąpił jakiś błąd w przetwarzaniu mojej erraty, więc powtórzę: zamiast "manifestacyjnie FRONT zakrywał" - "FRONT manifestacyjnie zakrywał".
nadesłał mr_kacy dnia 25-11-2003, 22:35
[tożsamość niepotwierdzona]Ok, peniądz. Lobelia chyba nie było, przynajmniej ja go nie widziałem, stąd te pomyłki.
nadesłał nemo dnia 25-11-2003, 22:43
[tożsamość niepotwierdzona]Po co sie zatem wysila na sprawoznanie z wiecu,
skoro nawet nie zna nazwisk kandydatow i nie wie jakiej sa plci??!!
nadesłał toon dnia 25-11-2003, 23:03
[tożsamość niepotwierdzona]Ja widzialam tylko wersje tradycyjna plakatu: "Nosil wilk razy kilka- poniesli i wilka" (to a propos tekstu newsa, w ktorym mowa o plakatach Odego i Trammera).
I innej wersji chyba nie ma...
nadesłała Natalia dnia 25-11-2003, 23:21
[tożsamość niepotwierdzona]Chciałbym powiedzieć, Lobelio, że nie powinieneś zamieszczać takich informacji jedynie na podstawie relacji innych - tekst powyższy aż roi się od pomyłek i mylnych faktów. Razi to tym bardziej, że w temacie widzimy określenie "relacja subiektywna"...
nadesłał mr_kacy dnia 25-11-2003, 23:33
[tożsamość niepotwierdzona]Właśnie. To, co czynisz jest lekko załamujące - Bednarze mają możliwość weryfikacji Twojego newsa, ale ludzie z Raszu już nie. Nie mogłeś się najpierw skonsultować z jakimś naocznym świadkiem?
nadesłał Pieniądz dnia 26-11-2003, 11:27
[tożsamość niepotwierdzona]Naoczny świadek (w postaci mnie) napisał newsa zaraz po powrocie w poniedziałek ze szkoły, ale telekomunikacja nie może mu od miesiąca naprawić internetu (jeszcze się nie zdecydowała, który pion powinien się tym zająć) i nie mógł go dodać. Więc Lobelio musiał ratować sytułację.
Mój news znajduje się już na stronie głównej, mam nadzieję że nie znajdziecie w nim tylu błędów.
nadesłał Ludwik dnia 26-11-2003, 11:38
[tożsamość niepotwierdzona]Z tego, co wiem i widzę p. Kozicki, nie tylko wyśmiewa oraz oskarża bezpodstawnie Komisję Wyborczą, ale również okłamuje osoby, które powierzyły mu swoje kandydatury. Jest nieodpowiedzialną osobą. Tyle mam do powiedzenia p.Kozickiemu jako Paweł Sasim.
nadesłał Paweł Sasim dnia 26-11-2003, 19:44
[tożsamość niepotwierdzona]"relacja subiektywna" jest chyba malo efektywna, bo bledow jest wiele, hasla wyborcze sie nie zgadzaja, nazwiska i plec kandydatow... chcialam tylko potwierdzic ze nazywam sie owczarek, i jestem kobieta - dziekuje za zauwazenie tego wczesniej przez dwoch komentujacych, przy czym zaznaczam, ze mam na glowie dredy a nie mopa:)
nadesłała marta owczarek dnia 26-11-2003, 20:18

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone