"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
31.05.2023, imieniny Anieli, Feliksa, Kamili
BednarSzok >> Samotna debata

Newsy


Samotna debata
by Ludwik (z gorączką) [26.11.2003]
[Nixon vs Kennedy]Debata przedwyborcza na Bednarskiej nie cieszył się wielkim zainteresowaniem. Na zorganizowane po lekcjach spotkanie przyszło nie więcej niż 10 wyborców i 12 kandydatów. W związku z czym pierwsze zagadnieniem jakim się zajęli było po co w ogóle zorganizowano to spotkanie i kto jest odpowiedzialny za tak małą frekwencję wśród wyborców. Potem było już klasycznie – 3 godziny gorących dyskusji. W międzyczasie “BednarSzok” zapytał kandydatów o ich poglądy na kilka spraw dotyczących demokracji szkolnej. Zgrabna tabelka pozwoli na zorientowanie się, który z kandydatów ma poglądy zbliżone do Twoich i warto na niego głosować. Kandydaci nie umieszczeni w tabelce nie pojawili się na debecie, co w wypadku osób kandydujących do sejmu może być wskazówką co do ich frekwencji na przyszłych posiedzeniach po ewentualnym zwycięstwie.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]Wszystkie newsy pojawiają się z dużym opóźnieniem, bo usługa neostrada (C) jest tak miła i działa mi średnio przez pół godziny co dwa dni.
nadesłał Ludwik dnia 27-11-2003, 08:17
[tożsamość niepotwierdzona]z ta neo to bdziwnie masz. a swoja droga jas piotrus za uczniwskim sprzataniem w klasach??? hm, zabawne, troche jakby pamietam uczniowskie sprzatanie w jego klasie...;)
nadesłał tbk dnia 27-11-2003, 09:56
[tożsamość niepotwierdzona]Tak trochę nie na temat do poprzednich komentarzy, ale do mnie akurat i mam wrazenie ze do moich znajomych ze szkoły informacja o debacie w ogóle nie dotarła. dlaczego pytam? czy bylo jakieś ogłoszenie?
nadesłała to ja dnia 27-11-2003, 19:30
[tożsamość niepotwierdzona]Na moją lekcję (zdaje się że na czwartej godzinie) wkroczyły dziewczynki, które poinformowały o debacie. Podejrzewam, że chodziły po koleji po wszystkich klasach.
nadesłał Ludwik dnia 27-11-2003, 19:55
[tożsamość niepotwierdzona]Nie dość, że było ogłoszenie, to jeszcze chodziła jednoosobowa delegacja Komisji Wyborczej i obwieszczała to w klasach w trakcie zajęć.
nadesłał mr_kacy dnia 27-11-2003, 19:57
[tożsamość niepotwierdzona]A do mnie nikt z informacja o debacie oprocz Macka, ktory sie mnie spytal czy przyjde, nie dotarl. I jedyna wiadomoscia na ten temat, ktora potem zauwazylam, bylo dopisane na ktoryms plakacie wyborczym, dlugopisem, w prawym dolnym rogu: "debata, godz. 16". Zadnego plakatu, nic.
Ogolnie z informacja na ten temat bylo kiepsko i odnioslam wrazenie (moze wcale nie mylne?), ze zdecydowano sie na zorganizowanie tej debaty dopiero wczoraj, podczas ktorejs lekcji.
Skoro jestem osoba kandydujaca (a wiec chyba najbardziej zainteresowana) i informacja ledwo i wlasciwie przypadkiem do mnie dotarla, to co dopiero mowic o reszcie obywateli, ktorzy nie przyszli- bo nic o tym po prostu nie wiedzieli...
Tak to wyglada z mojej strony.
nadesłała Natalia dnia 27-11-2003, 21:32
[tożsamość niepotwierdzona]To ja tu jednak będę bronił Komisji... Plakat wisiał - w bardzo kiepskim miejscu niestety, bo pod planami lekcji - był ledwo widoczny, ale był. A Agnieszka Chruszczow chodziła po klasach na bodajże 5 lekcji i informowała o debacie... Moim zdaniem nie były to środki wystarczające, ale ponoć był problem ze znalezieniem osoby, która by tą debatę poprowadziła - dlatego też informacja pojawiła się tak późno. Aczkolwiek ja również uważam, że debata była za mało rozreklamowana...
nadesłał mr_kacy dnia 27-11-2003, 22:23
[tożsamość niepotwierdzona]Do tabelki:
Jestem zachwycony pomysłem! Jak wielką jest szkoda, że więcej tego typu opracowań nie pojawiło się na BS (np dot. kandydatów raszyńskich)... uważam, że propagowanie takiej formy informowania wyborców o założeniach programowych kandydatów jest nad wyraz wskazane i użyteczne z uwagi na Dobro Próchniejącej Demokracji RSOT.
Możnaby pokusić się o zredagowanie zestawień opinii kandydatów na różne tematy, które jasno i przejrzyście pozwalałyby wyborcy świadomie i z odpowiedzialnością oddać każdy z jego głosów.(Jak nie zapomnę w przyszłym roku, to chętnie podejmę się różnych prób w tym względzie, jeśli pomysł mój znajdzie jakiś pozytywny odzew).
pozdrawiam
Zakuty Jean;)
nadesłał Żanek dnia 27-11-2003, 23:42
[tożsamość niepotwierdzona]Świetnie Żanek, podejmuj się! W między czasie możesz się podjąć napisania kilku innych rzeczy ;D
nadesłał Ludwik dnia 28-11-2003, 08:30
[tożsamość niepotwierdzona]Teraz to może się podejmować... W końcu całe pół dnia wyborów! (no i nie wspominając o ciszy przedwyborczej) Ale rzeczywiście szkoda ze ni powstało...
nadesłał Kasik dnia 28-11-2003, 11:40
[tożsamość niepotwierdzona]Jean na BS? No pacz ;)
Ale nie o to chodzi. Jeśli ktoś jest POWAŻNIE ZANIEPOKOJONY pewnym pomysłem kandydatów, to co ma zrobić? Maile słać, w komentarzu się wywnętrzyć, temat na forum założyć? Odpowiedzcie mi jakoś do jutra...
nadesłał Pieniądz dnia 28-11-2003, 23:21
[tożsamość niepotwierdzona] Jakim pomysłem jesteś tak zaniepokojony?
nadesłał jeden z kandydatów dnia 30-11-2003, 17:53
[tożsamość niepotwierdzona]Patrz komentarz pod newsem o bednarach :)
nadesłał Pieniądz dnia 30-11-2003, 19:21
[tożsamość niepotwierdzona]A może by tak pisać komentarze pod odpowiednimi newsami ;)
nadesłał Ludwik dnia 01-12-2003, 09:51

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone