"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
20.01.2022, imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana
BednarSzok >> Kto kim w radzie na Bednarskiej

Newsy


Kto kim w radzie na Bednarskiej
by Guli [12.12.2003]
[Rada Szkoły]Znamy już skład rady szkoły na Bednarskiej, tak więc:
Premier : Jaś Piotruś
Wicepremier : Aga Dziedzic
Sekretarz : Dorota Fiett
Minister Informacji : Helena Jędrzejczak
Minister Spraw Zagranicznych : Jan Wierzbicki
Minister Pracy : Mikołaj Doroszewicz
Minister Finansów : Kuba Gołębiowski i Ela Lewandowska
Minister Sportu i Rekreacji : Antoni Giedrys i Jolanta Zjawińska
Minister Zdrowia : Marta Eichelberger i Joanna Kucharska
Minister Łączności z Raszyńską : Karolina Zawistowska.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]Przepraszam, czy Rada Szkoły już się odbyła? Przepraszam, kto będzie odpowidać za złamanie ustawy o informacji?
nadesłał Ludwik dnia 12-12-2003, 18:51
[tożsamość niepotwierdzona]Znaczy się Mikołaj Doroszewicz?
nadesłał ... dnia 12-12-2003, 21:14
[tożsamość niepotwierdzona]tak w środę
nadesłał psasim dnia 12-12-2003, 21:15
[tożsamość niepotwierdzona]Cytuję ustawę o informacji "Art. 5 Ministrowie Informacji obu Terytoriów mają obowiązek zamieścić na podlegającej im Tablicy Informacyjnej wiadomość o terminie najbliższego posiedzenia Sejmu lub Rady Szkoły danego Terytorium przynajmniej na 10 dni przed tym terminem.". Informuję również że już tydzień przed wyborami zacząłem codziennie sprawdzać czy na tablicy pojawila się stosowna informacja, ale nikt nie raczył jej wywiesić.
Na Raszyńskiej termin pierwszej rady szkoły był znany przynajmniej na dwa tygodnie przed wyborami, a informacja o niej wisiała na kilku tablicach, między innymi tej ustawowej. Dzięki temu mogliśmy przekazać jej materiały, które chcieliśmy przekazać również radzie Bednarskiej. Jednak Rada Bednarskiej zdaje się ukrywać przed obywatelami, podobnie jak rada poprzedniej kadencji (o której terminach posiedzeń próbowałem bezskutecznie dowiedzieć się przez pół roku). Mówię oczywiście o Bednarskiej. Na Raszyńskiej odpowiednie ogłoszenia były wywieszane na dłuuuugo przed tym jak powstała ustawa o informacji.
nadesłał Ludwik dnia 12-12-2003, 21:40
[tożsamość niepotwierdzona]poprawcie nazwisko ministra!
nadesłał [pusty] dnia 12-12-2003, 21:45
[tożsamość niepotwierdzona]Poprawione.
Porada na przyszłość - gdybyś napisał/a o którego ministra chodzi zaoszczedził/a byś mi sprawdzanie koażdego nazwiska po koleji ;]
nadesłał Ludwik dnia 12-12-2003, 22:24
[tożsamość niepotwierdzona]Popieram głos Ludwika... To trochę niepokojące, że nowa Rada Szkoły od samego początku działalności nie respektuje przepisów (lub też ich nie zna)...

A tak a propos nierespektowania przepisów - jestem ciekaw, dlaczego żaden z posłów, z którymi rozmawiałem, nie dostał od Kancelarii Sejmu żadnej informacji o poniedziałkowym posiedzeniu; co więcej, informacja taka nie dość, że niezostała wywieszona na Tablicy Informacyjnej, to w dodatku nie została zamieszczona absolutnie nigdzie poza Bednarszokiem (przynajmniej jeśli chodzi o Bednarską). W tym momencie Szef Kancelarii Sejmu łamie naraz dwa przepisy, i z chęcią dowiem się, dlaczego. I jestem niezmiernie ciekaw, jak w takim wypadku będzie się przedstawiać frekwencja na posiedzeniu...
nadesłał mr_kacy dnia 12-12-2003, 23:03
[tożsamość niepotwierdzona]Jesli chodzi o poslow z Bednarskiej, mysle, ze nie bedzie z frekwencja tak zle, bo wiekszosc o posiedzieniu wie (a przynajmniej wszyscy, z ktorymi rozmawialam- czyli prawie wszyscy wybrani). Gorzej tylko moze byc z Raszynska...
nadesłała Natalia dnia 12-12-2003, 23:17
[tożsamość niepotwierdzona]zdymisjonować radę!!!
nadesłał lll dnia 12-12-2003, 23:46
[tożsamość niepotwierdzona]Wydaję mi się, że do czasu pierwszego posiedzenia nowej rady swoje funkcje pełnili jeszcze starzy ministrowie (podobnie jak pierwsze posiedzenie sejmu otwiera stary marszałek) i to oni powinni poinformowac o nowej radzie. Albo dyrekcja, która rade zwołała.
nadesłał Ludwik dnia 12-12-2003, 23:56
[tożsamość niepotwierdzona]W każdym razie nie będę ukrywać, że jestem bardzo niezadowolony i zawiedziony.
nadesłał Ludwik dnia 12-12-2003, 23:57
[tożsamość niepotwierdzona]Lepiej bylo jak podpis nie byl boldem
nadesłał [pusty] dnia 13-12-2003, 00:29
[tożsamość niepotwierdzona]na raszyńskiej o pierwszej radzie informował poprzedni minister informacji, z poprzedniej rady która jej termin ustaliła.

a co do posiedzenia sejmu, to na raszyńskiej od jakiegoś czasu (od kiedy dotarła do nas informacja) wisi na tablicy przed pokojem nauczycielskim ogłoszenie o tymże posiedzeniu (i zaprzysiężeniu sędziów).
nadesłała kasiamarta dnia 13-12-2003, 09:50
[tożsamość niepotwierdzona]Podpis jest boldem tylko pod komentarzami, którzych jeszcze nie czytałeś (chyba, że nie czytałeś wszystkich). Ma to pomóc w szybkim orientowaniu się w sytułacji ;]
A co do tematu głównego - Raszyńska jest przykładaem, że wystarczy chcieć żeby móc. Wygląda na to, że na Bednarskiej naprawdę nikomu nie zależy. Jestem przykładem obywatela, który przez pół roku próbował dostać się na radę szkoły,, w związku z czym regularnie pytał o nią różnych ministrów, odpowiedź zwykle wyglądała tak - "A, zapomniałem ci powiedzieć. Wczoraj/dwa dni temu. Powiem ci jak będzie następna". Jestem przykładem obywatela, który próbował przyjść na pierwszą Radę szkoły i znał prawo, więc codziennie szukał informacji na tablicy ogłoszeń władz (dodatkowopytałem jednego z byłych ministrów, który nie wiedział kiedy będzie Rada Szkoły, ale jak go poinformowałem o obowiązku wywieszenia te informacji to stwierdził, ze na pewno będzie wywieszona). Jednak wygląda na to że ja znam prawo, a żądzący nie. Więc niech nikt mi nie mówi, że z władzą na Bednarskiej jest wszystko w porzadku i że władza daje szansę obywatelom żeby się szanować, że władza daje szanse obywatelom zaangażować się w demokrację szkolną! Pracując w BednarSzoku próbuję się dostać do informacji i wiem, że to naprawdę tródne i obywatele coś robić to napotykają na mór. Oczywiście zdarzają się wyjątki :)
nadesłał Ludwik dnia 13-12-2003, 10:28
[tożsamość niepotwierdzona]Miejmy nadzieję, że tegoroczna Rada jednak coś zrobi w tej materii... Ja osobiście jestem pełen optymizmu, widząc chęci (bo na razie nic innego nie można ocenić) nowej Minister Informaji w tym zakresie. Oby tak dalej :)
nadesłał mr_kacy dnia 13-12-2003, 13:34
[tożsamość niepotwierdzona]a ja jestem ciekawa, czy rada na Bednarskiej zdoła przygotowac cokolwiek (budżet lub plan) na pierwsze posiedzenie sejmu. raszyńska juz to zrobiła! bierzcie z nas przykład!!!!
nadesłał gum/premier z Raszu dnia 13-12-2003, 14:02
[tożsamość niepotwierdzona]No ja niestety nie mogłem zobaczyć entuzjazmu nowej minister informacji, jako że działania Rady są przede mną ściśle ukrywane ;)
Dobra, dobra. Już się nie czepiam. Ale nie ukrywam, że mam w tym roku mniej cierpliwości niż w latach poprzednich ;)
nadesłał Ludwik dnia 13-12-2003, 18:46
[tożsamość niepotwierdzona]to tylko kolejny dowod na to ze szkolny sejm produkuje tylko martwe prawo nieprzestrzegane przez sama wladze....
nadesłał . dnia 13-12-2003, 20:54
[tożsamość niepotwierdzona]Ale to od nas zależy czy będziemy takie błędy i wypaczenia ;) prostować czy nie. W ostateczności jest sąd, ale myślę że w większości spraw wystarczy zwykłe przypomnienie, że władza chyba się zagalopowała.
Jeśli obywatele będą zwracać uwagę na przestrzeganie prawa przez władzę, ta nie będzie miała innego wyjścia :)
nadesłał Ludwik dnia 13-12-2003, 23:29
[tożsamość niepotwierdzona]Ale z tym przypominaniem trzeba czasem uważać, Ludwiku, bo jeszcze Ci powiedzą,że jesteś bezczelny (vide komentarz pana 8 pod newsem o przeniesienu posiedzenia Sejmu)
nadesłał mr_kacy dnia 14-12-2003, 00:46
[tożsamość niepotwierdzona]No napiszcie porządnie nazwisko Świętego!!!
nadesłał vic dnia 14-12-2003, 22:25
[tożsamość niepotwierdzona]DOROSZEWICZI? Coś wam niechcący po gruzińsku wyszło ;)
nadesłał Pieniądz dnia 14-12-2003, 22:27
[tożsamość niepotwierdzona]ech... walka z bucostwem jest ciezka, ale wygramy
nadesłał 8 dnia 14-12-2003, 22:31
[tożsamość niepotwierdzona]moglby mi ktos powiedziec czym sie zajmuje minister zdrowia i spraw zagranicznych???
nadesłał W.M.Z.T.P.S dnia 16-12-2003, 19:57
[tożsamość niepotwierdzona]1) Wolontariatem i wszystkim związanym z wolontariatem, który w tym roku działa bardzo prężnie (świetlica dla uchodźców, bardzo żałuję, że nie mogę uczestniczyć:( )

2) Dawaniem wody.

Tak jest napisane w Gazetce Rady Szkoły.
nadesłał Jasiek dnia 16-12-2003, 21:40
[tożsamość niepotwierdzona]Gazetkę Rady? Chyba wręczyła mi ją dzisiaj Asia, eee... pani Minister Informacji, ale gdzieś zgubiłam. Miało być "laniem wody"?
nadesłał Pieniądz dnia 16-12-2003, 22:24
[tożsamość niepotwierdzona]Kiedyś Rada Szkoły miała zwyczaj przesyłania Gazet Rady Szkoły "BednarSzokowi". Już nie?
nadesłał Ludwik dnia 17-12-2003, 09:24

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone