"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
27.09.2022, imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
BednarSzok >> Gangsterzy zdobywają szkołę

Newsy


Gangsterzy zdobywają szkołę
by Ludwik & Lobelio [29.01.2004]
[Przedstawienie czas zacząć]Bednarska dawno nie widziała takiego wydarzenia. Musical "Mac Bad" przygotowany przez rocznik Komórkowców na studniówkę tegorocznych maturzystów cieszy się ogromną popularnością. Zaraz po studniówce zaczęły do nas dochodzić informacje o świetnej jakości przedstawienia, nadsyłane przez zachwyconych widzów, a w poniedziałek sami mogliśmy podziwiać jego ogromny rozmach. Przyszło tyle ludzi, że przedstawienie trzeba było odegrać dwukrotnie, a za każdym razem kończyło się owacjami na stojąco. Wkrótce po tym czytelnicy "BednarSzoku" zaczęli formułować apele o powtórzenie widowiska.
Fabuła została oparta na dziele Shakespeare o podobnym tytule, ale przeniesiona w realia gangsterskich lat dwudziestych. Doskonała scenografia, oprawa muzyczna, dynamiczna gra aktorów i nawiązania do innych dzieł kultury sprawiają że "Mac Bada" ogląda się znakomicie.
A oto recenzja przygotowana przez Andrzeja z Mezaliansu:

Tegoroczna studniówka toczyła się w oparach prohibicji. Kto jedak wpadł na pomysł zaprawienia tego Szekspirem - zeznania są sprzeczne. Niemniej powstał musical Komórkowców, który na pół godziny przybijał do fotela (czytaj: ławki). "Mac Bad" otwiera pełna zgiełku scena napadu na bank i wywleczenia kasjera, który wśród wystrzałów ginie.

Podążający z łupem Mac Bad trafia do trzech czarownic, które przepowiadają mu rządy w Rodzinie. Rozpoczyna się zabawa z widzem, który nie mogąc oderwać wzroku od aktorek i aktorów, musi równocześnie załapać, gdzie kończą się słowa poety ze Stratfordu nad rzeką Avon a rozpoczyna wstawka z "Chicago" Boba Marshalla. Przejście bywa mylne, gdyż rolę klamr pełnią tu piosenki napisane przez samych aktorów.

W przedstawieniu, które oglądałem - a było to ostatnie, bo na poprzednie zabrakło już biletów - publiczność najgoręcej zareagowała, podnosząc się z krzeseł, ujrzawszy las birnamski, który chyłkiem w takt norweskiej suity Griega zbliżał się ku nieszczęsnemu Mac Badowi. Koniec jego był bliski, a my w ciżbie i wypiekami na twarzy czekaliśmy, aż trup ostatni zwali się na ziemię. Tym większe robiło to wrażenie, że twarze wszystkie były tak znajome. Nasi bracia, znajome, siostry, kumple, dzieci i wnuki -- wszelkie generacje i stopnie znajomości skłaniały do wystawania w kolejce po bilety. I pytania absolwentek - starszy czy młodszy Celej przystojniejszy?

Czas już utracony, a nawet Ula Sławiec w nowym gorsecie. Pierwszy, ku powszechnej radości, prysł z trzaskiem podczas oglądanej przez anglistów próbie. "Wolność", zawołała Ula - by natychmiast stać się kobietą wyzwoloną. (Od gorsetu, póki co).

W roli Mac Bada Michał Czartoryski (w na złość dopiętej marynarce), a Maniucha Bikont jako Lady Mac Bad (w prawdziwej, niesymulowanej gorączce). Reżyseria Jasia Piotrusia i Marty Ługowskiej.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]NIc dodać nic ująć. Mac Bad jak na realia szkolne wypadł znakomicie!!! Już raz gratulowałem, ale nie zaszkodzi idrugi pogratulować.:D GRATULUJE...
nadesłał Spansz dnia 29-01-2004, 22:17
[tożsamość niepotwierdzona]Opis musicalu autorstwa Lobelia (Andrzeja z Mezaliansu) jest na poziomie podstawówkowego wypracowania pt. "Moje wrażenia z akademii szkolnej"
nadesłał Żółty Rekin dnia 29-01-2004, 22:53
[tożsamość niepotwierdzona]Wszyscy piszą o musicalu, a nikt nie wspomni nawet o studniówce. Czy zdjęcia ze studniówki zostaną umieszczone w internecie? Bardzo chciałabym je zobaczyć.
nadesłał [pusty] dnia 30-01-2004, 19:27
[tożsamość niepotwierdzona]ni czepialabym sie recezji, raczej kasliwegop rekina.
opis jak opis ...

nadesłała kasia dnia 30-01-2004, 23:54
[tożsamość niepotwierdzona]zdecydowanie młodszy celej jest przystojniejszy
nadesłała absolwentka dnia 31-01-2004, 19:10
[tożsamość niepotwierdzona]Widzę, że Żółty Rekin nie może pójść spać nie wymieniwszy przed snem mojego imienia :)
nadesłał Lobelio dnia 02-02-2004, 01:04
[tożsamość niepotwierdzona]Tak, Lobelio, wszyscy są od Ciebie uzależnieni ;)
nadesłała powtórka z rozrywki... dnia 02-02-2004, 19:35

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone