"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
14.06.2024, imieniny Bazylego, Elizy, Justyny
BednarSzok >> Projekty na Bednarskiej

Newsy


Projekty na Bednarskiej
by bednarska.edu.pl/Adam Lipszyc [29.03.2004]
(c) BednarSzokProjekty przygotowane przez pierwszo- i drugoklasistów prezentowane były jednego dnia (23 marca) przed pięcioma komisjami. Przewodniczącym komisji był założenia nauczyciel polskiego, choć ze względów technicznych nie zawsze udawało się tę zasadę utrzymać (przez pewien czas poloniści zastępowani byli w dwóch przypadkach przez nauczycieli filozofii). Prócz tego w komisji zasiadał opiekun projektu oraz drugi nauczyciel tego przedmiotu, z którego realizowany był projekt (lub przedmiotu pokrewnego). Na prezentację uczeń miał 15 minut, następnie komisja przez 5 minut miała prawo zadawać pytania (co też często robiła). Prezentacje były otwarte dla publiczności (która pojawiała się, ale poza kilkoma wyjątkami niezbyt tłumnie), choć prezentujący mieli prawo zażądać pokazu zamkniętego. Prezentujący mogli posługiwać się rzutnikami multimedialnymi, video lub rzutnikami slajdów i często z tej możliwości korzystali. Oceniano zawartość merytoryczną prezentacji (wkład pracy oraz stopień, w jaki spełniona została obietnica zawarta w temacie), jego formę (układ materiału, umiejętność logicznego przedstawienia całego wywodu), a specjalną uwagę zwracano na prace o charakterze twórczym, badawczym, wyraźnie wykraczające poza utarte tory szkolnej nauki. Cała operacja przebiegła sprawnie, choć komisje pracujące od rana do późnego popołudnia domagały się, żeby w przyszłym roku rozłożyć prezentacje na dwa dni, a sprzęt techniczny czasem odmawiał posłuszeństwa. Tematy projektów były wielce różnorodne: była więc relacja z badań nad demografią gminy Michałowice, prezentacja o fraktalach, projekt o sztuce grafitti, czy o symbolice stroju w literaturze. Prezentacje były zasadniczo bardzo udane, na 130 prezentujących padła tylko jedna dwójka i 14 trójek, przeważały czwórki i piątki, ale było też 30 szóstek (choć kilka osób nie pojawiło się w ogóle).


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]haha...jestem jednym z 14
nadesłał ten typ dnia 29-03-2004, 19:29
[tożsamość niepotwierdzona]a aj jednym z 30... hahahah

nadesłał zzzz.... dnia 29-03-2004, 23:01
[tożsamość niepotwierdzona]A co przedstawia obrazek?
nadesłał suzej dnia 29-03-2004, 23:19
[tożsamość niepotwierdzona]Słonie, czyli nawiązanie do zeszłorocznego tematu projektów - Indi.
nadesłał Ludwik dnia 29-03-2004, 23:26
[tożsamość niepotwierdzona]Jestem pod wrażeniem projektów - prezentacji; miałem szczęście być w jednej z komisji, oglądałem i oceniałem wspaniałe prace grup I i II fizyka R. Oglądam prezentacje studentów i muszę przyznać, ze większość "naszych" nie odbiega poziomem merytorycznym i formalnym od prac uniwersyteckich. Na prawdę Wasze projekty bardzo mnie budują: dziękuję "moim": Karolowi, Drutowi, Bocianowi, oraz grupie Goldiegi: Jaśkowi Arendarskiemu, Wojkowi z Tetrisu, Marcinowi(...chyba), za pracę o przejrzystości powietrza. Wasze prezentacje powinny być pokazane na konferencji naukowej tj. udostępnione szerszej publiczności(np. w czerwcu w czasie rad klasyfikacyjnych). Trzymam kciuki za projekty Raszu!Powodzenia
P.S. TYPowi gratuluję dobrego samopoczucia. W innych komisjach zdarzały się żenady, ale to wyjątki- margines...(statystyczny)
nadesłał Wojtek Kwietniewski dnia 30-03-2004, 01:00
[tożsamość niepotwierdzona]Mam nadzieję, że jeszcze bedę mial okazje zobaczyć część projektow, szczególnie tych związanych z naukami scisłymi.Gratuluję wszystkim autorom, cieszy mnie to, że wreszcie nie ma przymusu grzebania się w "humanistyce" a po prostu mozna zrobic coś bliskiego własnym zainteresowaniom.Załuje,że sam nie miałem takiej okazji...
nadesłał Paweł Kowalewski dnia 30-03-2004, 16:50
[tożsamość niepotwierdzona]ta ocena nie jest szczytem moich ambicji, aczkolwiek niestyty moj projekt okazal sie niezbyt udany, wiec ocena ta w tej sytuacji w pelni mnie satysfakcjonuje. Na rehabilitacje przyjdzie czas za rok.

nadesłał ten typ dnia 30-03-2004, 18:24

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone