"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
14.06.2024, imieniny Bazylego, Elizy, Justyny
BednarSzok >> Pierwsze spotkanie Rady Programowej

Newsy


Pierwsze spotkanie Rady Programowej
by Jan Wróbel/rasz.edu.pl [16.10.2004]
[...]Rada [Programowa. Nową strukturę władz Szkoły opisaliśmy tu - przyp. redakcji] zebrała się w piątek 15.10.2004. Przewodniczącym Rady został Krzysztof Małkowski. Opracowano długą listę najciekawszych, ale i najtrudniejszych problemów, które trapią członków Rady Programowej (i społeczność Zespołu Szkół). Wśród tych problemów znalazły się m.in. niedostatek komunikacji między nauczycielami i uczniami, opracowanie zasad tranzytu tj. przechodzenia uczniów z gimnazjum do liceum, negatywne społecznie skutki wysokiego czesnego, jeszcze bardziej negatywne skutki nadmiaru godzin lekcyjnych oraz hm... możliwość dalszego ocieplania stosunków bednarsko-raszyńskich.
Najpilniesza jest kwestia "tranzytu" - uznali członkowie Rady. Powołano komisję ad hoc ("tranzytową"), która podzieli się ze wszystkimi członkami Rady swoimi wnioskami już w najbliższy piątek. Będą szybkie decyzje.
Przypominam, że zgodnie z decyzją Walnego, spotkania wszystkich statutowych ciał są jawne, a zatem osoby zainteresowane mogą wziąć udział w posiedzeniu Rady.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]'negatywne społecznie skutki wysokiego czesnego'?? Co to właściwie znaczy??
nadesłał hatifnat dnia 16-10-2004, 10:07
[tożsamość niepotwierdzona]Dyrekcja na Bednarszoku? Moje serce się raduje:-)
nadesłał Jasiek dnia 16-10-2004, 11:05
[tożsamość niepotwierdzona]Niech żyje kraj rad... przepraszam nie mogłem się powstrzymać :) A dyrekcji gratuluję pojawienia się na bednarszoku :)
nadesłał Piotr Ciszecki dnia 16-10-2004, 15:21
[tożsamość niepotwierdzona]Dyrekcja pojawiła się na rasz.edu.pl. Zgodnie z tym co można przeczytać w polu "autor" jest to przedruk z tego serwisu.
nadesłał Ludwik dnia 16-10-2004, 15:27
[tożsamość niepotwierdzona]Nowe zasady tranzytu? Czyli jednak wspaniały system z ubiegłego roku okazał się ułomny i kolejny rocznik będzie cierpiał z powodu bycia pierwszym w historii, przyjętym na tych zasadach, ech.
nadesłał kometa dnia 16-10-2004, 15:50
[tożsamość niepotwierdzona]Ach ach - news od Jana Wróbla:) Dołączam się do zachwytów.
A czemu na Radzie Programowej nie stanął problem kiepskiej komunikacji z absolwentami? Ja uważam że to spory problem - naprawdę tylko garstka absolwentów angażuje się w sprawy szkolne.
A co do zasad tranzytu to według mnie najlepsze byłoby po prostu wprowadzenie oddzielnych egzaminów na Bednarską bez preferowania Raszyńskiej.
nadesłał Dominik M. dnia 16-10-2004, 16:29
[tożsamość niepotwierdzona]Eee... Dominik to jest jedna szkoła...

nadesłał Pinomc dnia 16-10-2004, 19:48
[tożsamość niepotwierdzona]Nooo po ostatnich zmianach w statucie to bym polemizował. Raszyńska i Bednarska są (albo mają być) wyodrębnionymi ekonomicznie i organizacyjnie podmiotami. Więc nie istnieją przeszkody do zrobienia normalnych egzaminów na Bednarską.
Oczywiście nie będę przy tym się jakoś upierał, jest miejsce na dyskusję. Dla mnie jednak na Bednarską powinni trafiać przede wszystkim dobrzy uczniowie a nie Raszyniacy. Jeśli ci ostatni są rzeczywiście dobrzy to i tak się dostaną.
nadesłał Dominik M. dnia 17-10-2004, 00:41
[tożsamość niepotwierdzona]To może takie otwarte testy co rok przy przejściach do następnej klasy?
nadesłał Ludwik dnia 17-10-2004, 00:50
[tożsamość niepotwierdzona]Ludwiku,
wszyscy wiem, ze "to jest jedna szkola" to slogana nieaktualny juz w dniu jego powstania...
nadesłała 20940jdka dnia 17-10-2004, 17:35
[tożsamość niepotwierdzona]Co dla Ciebie oznacza "być rzeczywiście dobrym"? Piątki od góry do dołu? No to gratuluję. Ciekawe zresztą, jak oni mają to osiągnąć, skoro kadra nauczycielska jest znacznie gorsza od bednarskiej. Pamiętam, jak będąc w gimnazjum wkurzaliśmy się, że Rasz jest pomyślany jako maszynka do zarabiania pieniędzy - właśnie przez pojawiające się głosy takie jak Twój. Ostatecznie wszyscy chyba zdają do tego gimnazjum z myślą o liceum, no nie? Rozcięcie tych dwóch szkół byłoby krokiem absurdalnym. Dobra, spadam dalej uczyć się do olimpiady...

nadesłał Pinomc dnia 17-10-2004, 20:43
[tożsamość niepotwierdzona]Nie wiem czemu się tak obawiacie tych egzaminów oddzielnych. Przecież wcale nie jest powiedziane że Raszyniacy by się nie dostali... Oczywiście że zdaje się do gimnazjum z myślą o liceum ale właśnie tym bardziej powinny być egzaminy oddzielne do liceum żeby gimnazjaliści mieli motywację dodatkową żeby się uczyć skoro im zależy żeby dostać się właśnie na Bednarską.
Co do kadry nauczycielskiej - jeśli jest gorsza i Raszyniacy rzeczywiście są przez to gorzej nauczeni to tym bardziej nie powinni się dostawać na Bednarską!!! Przecież oni będą ciągnąć liceum w dół...
Tak ironizuj Ludwiku ironizuj... Faktem jest jednak że w wielu zespołach szkół (zwłaszcza państwowych) nie ma automatyzmu przechodzenia z gimnazjum do liceum. Takie egzaminy po każdym roku (a czasami nawet po połowie) obowiązują na studiach i uważam że sprawdzaja się dużo lepiej niż lecenie na "opinii" w liceum przez cały rok albo nawet trzy lata. A w końcu Bednarska zawsze szczyciła się tym że ma system nauki zbliżony do akademickiego...
nadesłał Dominik M. dnia 18-10-2004, 22:46
[tożsamość niepotwierdzona]Dominiku, mimo wszystko na studiach zaliczają wszyscy, którzy się wystarczająco dobrze nauczyli. I taki sam cel mają egzaminy wewnętrzne na koniec gimnazjum.
To coś zupełnie innego niż sprawdzanie czy może gdzieś indziej nie znajdzie się ktoś kto umie jeszcze lepiej.
nadesłał Ludwik dnia 18-10-2004, 23:25
[tożsamość niepotwierdzona]Eee... niech władza rozwiąże społeczeństwo i wybierze sobie lepsze... Dominiku, Ty chyba nawet się nie starasz, by Twoje wypowiedzi brzmiały w miarę logicznie.
nadesłał Pinomc dnia 19-10-2004, 18:19
[tożsamość niepotwierdzona]Eeee... Trochę nie rozumiem tego argumentu ze społeczeństwem Pinomcu. I w którym miejscu moja wypowiedź jest nielogiczna? Zamiast podyskutować rzeczowo to tylko zbijacie moje propozycje. Zaproponujcie coś konstruktywnego!
A co do posta Ludwika. Tak Ludwiku, na studiach nikt kogoś kto zdaje nie wyrzuci żeby przyjąć lepszego. Toteż ja tego nie postuluję w ramach jednej szkołY!!! Nikt nikogo z Raszyńskiej albo z Bednarskiej nie wyrzuci w wyniku gorszego wyniku jakiegoś egzaminu. Chodzi mi tylko o to żeby Raszyńska i Bednarska to nie była jedna wielka 6-letnia szkoła (co zresztą niszczy wszelkie założenia reformy edukacji), ale żeby Bednarska prowadziła normalny nabór bez preferencji dla Raszyńskiej. Tylko tyle i aż tyle.
nadesłał Dominik M. dnia 21-10-2004, 21:46
[tożsamość niepotwierdzona]Preferencje przy naborze dla Raszyńskiej proszę bardzo, ale w drugim etapie naboru (rozmowa). A co do reszty to zgadzam się z Dominikiem.
Poza tym egzamin jest chyba najłatwiejszym sposobem naboru i chyba mimo wszystko - najsprawedliwszym.
Ale oczywiście łatwo i przyjemnie się to pisze będąc absolwentem :D
nadesłał PC dnia 21-10-2004, 21:54
[tożsamość niepotwierdzona]Wszyscy gimnazjaliści przed pójściem na Bednarską piszą egzamin. Muszą go zdać. Więc nie jest to automat, ale szkoła kiedy może woli dlaej kształcić swoich uczniów, a nie podmienić ich na tych hipernajlepszych. To właśnie była by ta zmiana społeczeństwa o którym wspominał Pino.
nadesłał Ludwik dnia 21-10-2004, 22:03
[tożsamość niepotwierdzona]Czyli co? Jedynym kryterium przyjmowania ludzi jest ten beznadziejny test kompetencji? No to trochę mało wg mnie jak na tak renomowaną szkołę...
A poza tym takie podejście - że najlepiej kształcić swoich powoduje że nie ma napływu świeżej krwi do szkoły tylko ludzie są ze sobą przez bite 6 lat. A jednym z założeń reformy edukacji było to żeby młodzi ludzie nie siedzieli ze sobą tak długo "we własnym sosie" tylko uczyli się adaptować w nowym otoczeniu.
A co do wymiany na hipernajlepszych to się nie bój Ludwiku. Ci hipernajlepsi już nie wybierają Bednarskiej.
nadesłał Dominik M. dnia 21-10-2004, 22:15
[tożsamość niepotwierdzona]Błagam, system już się zmienił... Chociażby dla mojego rocznika.
nadesłał Jasiek dnia 22-10-2004, 08:52

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone