"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
14.06.2024, imieniny Bazylego, Elizy, Justyny
BednarSzok >> Zarząd rozmawia o pieniądzach

Newsy


Zarząd rozmawia o pieniądzach
by Ludwik [16.10.2004]
[Pieniądze]Niedawno wybrany Zarząd TPISLO (organizacji będącej właścicielem naszych szkół) w nadchodzącym tygodniu będzie miał dużo pracy. Na godzinę 17.00 w środę zwołał nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa na Raszyńskiej. Chodzi o pilne dokonanie kilku poprawek w statucie, bez których ten nie może być zarejestrowany przez sąd. Zaraz potem, bo też w środę o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie Zarządu z rodzicami, a w najbliższy poniedziałek podobne spotkanie z nauczycielami o 17.15. Oba zostały określone jako "bardzo ważne" i odbędą się w szkole przy Raszyńskiej. Prawdopodobnie jedną z poruszanych kwestii będzie zwiększenie czesnego. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Zarząd przegłosował już podwyżkę do 810 złotych.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[tożsamość niepotwierdzona]och, fantastyczne po prostu! Będziemy płacić o ponad 10% więcej, tak? Alleluja
nadesłał cieszmy się dnia 16-10-2004, 12:22
[tożsamość niepotwierdzona]to pewnie chodzi o to ze szkola ma dlugi, ale bez przesady, co to za zart???i czesne w pre-ib beda tez wieksze?
nadesłał yukari dnia 16-10-2004, 12:35
[tożsamość niepotwierdzona]Jasne, że w pre-IB też. I w IB też. Twoje pre-IBowe czesne składa się z czesnego standardowego (właśnie podnoszonego) plus dodatku.
nadesłał Feloł dnia 16-10-2004, 13:34
[tożsamość niepotwierdzona]no wiecie... przeciez ceny ropy poszly w gore...
nadesłał ';5[0 dnia 16-10-2004, 13:37
[tożsamość niepotwierdzona]super... mojim zdaniem najpierw szkoła powinna sie zajac sciaganiem czesnego, bo jaki ma sens podnoszenie czesnego skoro sa jeszcze sposoby jak zwiekszyc przychodzy szkoły. Ja bym zagroził wyrzuceniem ze szkoły za nie płacenie, oczywiscie nei tych co nie mogą, i jestem pewny ze od razu 90% nie płącacych by znalazlo pieniadze
nadesłała nindza morderca dnia 16-10-2004, 13:44
[tożsamość niepotwierdzona]jasne... tak jak na Ukrainie w latach 30., co? Wszyscy mają mnóstwo forsy, której nie chcą oddać...
nadesłał niepłacący dnia 16-10-2004, 14:37
[tożsamość niepotwierdzona]czy ja tak powiedziałem? Chodziło mi o to że opodobno sporo osób które powinny nie płacą czesnego. I prosze nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem bądż nie zasugerowałem.
nadesłała nindza morderca dnia 16-10-2004, 16:24
[tożsamość niepotwierdzona]I dziękuję bardzo. Mówiłem że będą podwyżki? Mówiłem. Trzeba było myśleć trochę wczesniej.
Nindżo - ale nie ma woli żeby te osoby zmuszać do płacenia. Miłościwie nam panująca pani Dyrektor uważa że jak ktoś nie płaci to znaczy że nie ma.
A tak na marginesie to środowe Walne jest zwołane w zupełnie niestatutowym trybie.

nadesłał Dominik M. dnia 16-10-2004, 16:36
[tożsamość niepotwierdzona]jak nie? zagrozic wyzuceniem,jak nie zapłaca to wywalic. Tak wiem ze to nie dzieci wina, ale dlaczego moj stary am płacić za mnie i za nich? rozumiem ze sa ludzie biedni, i wysyłąjac mnie tutaj moji rodizce zgodzili sie łozyć kase na ich szkołe. Ale nie na tych co nie płącą bo nie chce im sie i już! i wcale nie jest zapózno

nadesłała nindza morderca dnia 16-10-2004, 16:53
[tożsamość niepotwierdzona]mysle, ze "twoji" rodzice wybrali dla Ciebia taka a nie inna szkole, zebys mial dobre warunki do nauki. Zatem ucz sie..
nadesłał mysliciel dnia 16-10-2004, 23:30
[tożsamość niepotwierdzona]Tak tylko ze nikt ich nie chce wywalic! W tym tkwi problem. Ze nikt nie chce tego twardo postawic. Wystarczylo posluchac wypowiedzi na Walnym jak to rozni ludzie sobie "nie wyobrazaja zatrudniania firmy do egzekucji długów". A w sumie dlaczego by nie? Rewindykacja długów nie musi wcale oznaczać wizyty łysych panów z bejsbolami. Trzeba tylko chcieć ściągnąc te długi.
nadesłał Dominik M. dnia 17-10-2004, 00:47
[tożsamość niepotwierdzona]Dominiku, dlaczego napisałeś, że Walne jest zwołane w niestatutowym trybie?
nadesłał abc dnia 17-10-2004, 12:03
[tożsamość niepotwierdzona]drogi abc: walne które ma poprawić niezgodny z prawem statut, jest zwoływane niezgodnie z prawem. dlaczego? ponieważ informacja o terminie zebrania walnego musi być podana do wiadomości publicznej dziesięć dni przed jego terminem... a nie dziewięć.
w sumie to tylko taki szczegół ale głupio wygląda...

nadesłał Rabarbar dnia 18-10-2004, 08:04
[tożsamość niepotwierdzona]Podniesienie czesnego nie załatwia sprawy, będzie to miało taki efekt, że mniej osób zechce zdawać do naszej szkoły, a ci którzy już teraz nie płacą, będą po prostu nie płacić większych sum. Finanse tej szkoły nie mają prawa prawidłowo funkcjonować, jeżeli już teraz zadłużenie uczniów wynosi kilkaset tysięcy złotych, a żadne wysiłki nie są czynione w celu odzyskania tych pieniędzy. Ta część uczniów, która płaci czesne regularnie (czy ktoś może wie jaki jest ich procent?) nie jest w stanie utrzymać reszty szkoły. Jeżeli szkoła nie dokona jakichś zmian w polityce finansowej, to wkrótce popadniemy w błędne koło - czesne będzie cały czas podnoszone, a coraz mniej uczniów będzie płaciło, ze względu na jego wysokość. Za parę lat nauczyciele chyba znów zaczną pracować na zasadzie wolontariatu.
nadesłała dragonka dnia 18-10-2004, 19:36
[tożsamość niepotwierdzona]Drogi Rabarbarze i abc nie jest to tylko "głupi szczegół". Na razie procedujemy jeszcze wg starego statutu (bo nowy nie został zarejestrowany). Przewiduje on termin 14 dni przed zwołaniem Zebrania. Natomiast zawidomienie o zwołaniu zebrania przyszło 11 dni przed wyznaczonym terminem. Nie zachowanie statutowego terminu powoduje nieważność zebrania. A poza tym pod zawiadomieniem o Walnym widniał podpis PRZEWODNICZĄCEJ Zarządu podczas gdy statut takiej funkcji nie przewiduje - mowa jest o Prezesie Zarządu.
nadesłał Dominik M. dnia 18-10-2004, 23:09
[tożsamość niepotwierdzona]Drogi Dominiku,
1. Uwaga jurysprudencyjna: wrześniowe Walne Zebranie było długie i męczące, być może dlatego nie zauważyłeś, że najwyższa władza Towarzystwa, Walne Zebranie właśnie, uchwaliła, że będzie „procedować” według NOWEGO statutu. Fakt, że nie jest on jeszcze zarejestrowany, niczego w opinii prawników nie zmienia. Walne jest władne natychmiast po przegłosowaniu nowego statutu zdecydować, że będzie on obowiązywał WEWNĄTRZ stowarzyszenia. W naszym wypadku stosowną decyzję podjęliśmy na wrześniowym zebraniu, na którym zresztą byłeś.
2. Uwaga semiotyczna: zaglądam do „Słownika języka polskiego” pod redakcją Witolda Doroszewskiego; czytam, że prezes to „człowiek stojący na czele jakiejś instytucji, organizacji, stowarzyszenia; przewodniczący”. Tak samo w „Słowniku wyrazów obcych” Władysława Kopalińskiego. Masz rację, Dominiku: Doroszewski nic nie mówi na temat „przewodniczącej”, ale mam wrażenie, że problem sufiksu „-ąca” rozwiązują reguły derywacji rodzaju żeńskiego w języku polskim, które też możesz sprawdzić u Doroszewskiego, tym razem w jego „Gramatyce języka polskiego”.
nadesłał Sebastian Matuszewski dnia 19-10-2004, 00:05
[tożsamość niepotwierdzona]Drogi Sebastianie,
1) Zauważyłem. Jednakże z tego co się orientuję (a pytałem paru prawników, sam zresztą studiuję prawo) to wcale niekoniecznie tak jest. Orzecznictwo jest niejednolite. A poza tym sama ustawa o stowarzyszeniach w moim mniemaniu nie daje podstawy Walnemu Zgromadzeniu do podjęcia decyzji wedle którego statutu procedować. Otóż stowarzyszenie może rozpocząć działalność z chwilą wpisania do KRS. A contrario - dopóki nie jest wpisane do KRS nie może prowadzić działalności. Przez analogię - póki nowy zmieniony statut nie jest zarejestrowany procedujemy wg starego statutu. Myślę że sąd przyjąłby takie rozumowanie za słuszne.
Zresztą w bardzo wielu instytucjach tak jest - dopóki nowa umowa (pozrozumienie, układ zbiorowy etc.) nie zostanie podpisana procedujemy wg starej.

2) Przewodniczący rzeczywiście ma podobny zakres znaczeniowy co Prezes co nie zmienia faktu że funkcji Przewodniczącego (-cej) Zarządu NIE MA w statucie (ani starym ani nowym). Np. "Prezydent RP" i "głowa państwa" albo "Prezes Trybunału Konstytucyjnego" i "Przewodniczący Sądu Konstytucyjnego" niewątpliwie mają ten sam zakres znaczeniowy ale w oficjalnych dokumentach używa się zawsze nazw: "Prezydent RP" i "Prezes TK". Z prostego powodu - są oni tak nazwani w Konstytucji. Dziwi mnie z jaką lekkością podchodzi się w tej szkole do prawa. A jeśli ktoś przyjdzie i powie: "A kto to jest Przewodnicząca Zarządu? Przecież na czele zarządu stoi Prezes." To co wtedy? Takiego organu jak Przewodnicząca Zarządu po prostu NIE MA!!!
nadesłał Dominik M. dnia 19-10-2004, 01:48
[tożsamość niepotwierdzona]A ile dni potrzeba na zwołanie Walnego Zgromadzenia wg. nowego statutu? IHMO: zgadzam się z Dominikiem w kwestii "Przewodniczącej".
nadesłał PC dnia 19-10-2004, 10:35
[tożsamość niepotwierdzona]> A jeśli ktoś przyjdzie i powie: "A kto to jest Przewodnicząca Zarządu?
> Przecież na czele zarządu stoi Prezes." To co wtedy?

To mu Pan to spokojnie i rzeczowo wyjaśni, Panie Dominiku. Dla kogoś, kto potrafi tworzyć ekspertyzy prawne (nie wyłączając trudnej materii prawa karnego), wskazanie czym różni się osoba przewodnicząca kolegium od "organu stojącego na czele", nie powinno stanowić żadnej trudności.

nadesłał Jaros dnia 19-10-2004, 22:02
[tożsamość niepotwierdzona]Z tym czesnym to straszny skok. Przeciez te 110zl to ok. 15%. Nie za duzo? Na co pojda te dodatkowe pieniadze?
nadesłał hajs dnia 21-10-2004, 20:56
[tożsamość niepotwierdzona]Dziękuję drogi Jarosie za zaufanie :)
Fakt jednak pozostaje faktem że funkcji Przewodniczącego Zarządu po prostu nie ma w statucie. To mniej więcej tak jakby Sejm sobie prowadzącego obrady nazwał np. Szefem albo Wielkim Bossem zamiast Marszałkiem.
Drogi PC (czyżby Piotrek Ciszecki? Odezwij się chłopie na maila:) nowy statut określa tę kwestię w ten sposób: "nie później niż 10 dni przed terminem Walnego Zebrania".
nadesłał Dominik M. dnia 21-10-2004, 21:53

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone