"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
01.06.2020, imieniny Gracji, Jakuba, Konrada
BednarSzok >> Cyberoceny na Raszu

Newsy


Cyberoceny na Raszu
by Ludwik [01.04.2006, 00:34]
[morality]Wczoraj na Raszyńskiej zapadła ostateczna decyzja w sprawie sposobu wystawiania oceny końcowej z zachowania. Składać się na nią będą trzy równoważne elementy. Pierwszym jest ocena nauczycieli, którzy od przyszłego tygodnia będą mogli po każdej lekcji wystawiać poszczególnym uczniom dodatnie i ujemne punkty za zachowanie, wpisując je do internetowego systemu "Dzienniczek" (zostaną one podsumowane pod koniec roku). Drugim elementem jest praca na rzecz społeczności szkolnej liczona w ilości dodatkowych bednarów, które uda się uczniowi pod koniec roku zgromadzić na szkolnym koncie (już po wpłaceniu obowiązkowego czesnego bednarowego). Trzeci element ma brać pod uwagę zachowanie ucznia po lekcjach. Posłuży do tego automatyczna analiza wypowiedzi poszczególnych osób w Internecie. Mają być brane pod uwagę miejsca takie jak fora w systemie "Dzienniczek", Grono.net, osobiste strony internetowe umieszczone na szkolnych serwerach, komentarze w systemie Bednarszok.pl (tylko te z dołączoną wizytówką - odmówiliśmy udostępniania informacji o osobach, które chcą pozostać anonimowe), oraz maile wysyłane za pośrednictwem szkolnych kont pocztowych (natomiast już nie przychodzące na te konta). System będzie automatycznie analizować wypowiedzi, obliczając punktację na podstawie występowania słów kluczowych. Dokładna lista tych słów nie jest znana, wiadomo jednak na pewno, że ujemne punkty przyznawane będą między innymi za przekleństwa czy wyrażenia sugerujące zamiar ściągania na lekcji. Natomiast punkty pozytywne między innymi za słowa świadczące o dobrym wychowaniu ("dziękuje", "proszę") i te związane z demokracją szkolną. System posiada wbudowane zabezpieczenia przeciw oszustwom. "Nie radzę nawet próbować" - ostrzega Tomek Kobyliński, który opracował jego stronę techniczną - "wykrywane są sytuacje, gdy wypowiedź nie ma naturalnej konstrukcji, a słowa kluczowe są ponadprzeciętnie nagromadzone. Próby oszustwa będą surowo karane ujemnymi punktami".
Pomimo, że cały proces odbywa się automatycznie, w sytuacjach, które zostały określone jako "ekstremalne" system będzie przesyłał automatyczną prośbę o skontrolowanie danego przypadku do wychowawcy. Prawdopodobnie chodzi tu o wypowiedzi, w których pojawia się wątek narkotyków. Jak jednak podkreśla dyrekcja w przypadku e-maili zasada prywatności zostanie w pełni zachowana i system nie będzie ujawniać ich treści, a jedynie datę i godzinę nadania.
Pomimo, że wszystkie trzy części będą obliczane i zamieniane w końcową ocenę automatycznie przez "Dzienniczek", każdorazowo będzie ona musiała być zatwierdzone decyzją Rady Nauczycieli. "Będą to propozycje, które nie są dla nas wiążące. Chodzi o usprawnienie pracy wychowawców i ustrzeżenie ich przed ewentualnymi błędami - nadanie ocenom większej obiektywności. Jeśli jednak będziemy czuli, że któryś uczeń został pokrzywdzony zawsze możemy je zmienić." - zapewnia pan Krzyś Sikora.

Aktualizacja: Był Prima Aprilis i po Prima Aprilisie. Następny dopiero za rok...


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Orwell
nadesłał Tytus Izdebski dnia 01-04-2006, 08:31
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]No nie wiem. W końcu nauczyciele są ludźmi życzliwymi i na pewno nie będą działać przeciwko swoim uczniom.
nadesłał informator dnia 01-04-2006, 08:58
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]To przerazajace ze Bednarszok takze uczestniczy w tym procederze - udostpeniajac dane. I to ma byc ta niezaleznosc? Skompromitowaliscie sie!
nadesłał oburzony dnia 01-04-2006, 11:19
[tożsamość niepotwierdzona]prima aprilis!
nadesłała roma locuta dnia 01-04-2006, 11:32
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]I uwaga! Pierwszego kwietnia nie wchodzić do namiotów!
nadesłał ... dnia 01-04-2006, 12:13
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]ile punktów dostanę za słowo absurd?

dobrze ze to tylko prima aprilis :D
nadesłał siabadu dnia 01-04-2006, 18:52
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Miejmy nadzieje że to tylko prima aprilis...
Choć pewne granice ABSURDU zostały już i bez tego w Szkole przekroczone.
nadesłał bartolomeo dnia 02-04-2006, 21:06
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Dziękuję bardzo za tak wspaniałą notkę i proszę o więcej. (+2 pkt:D:D)
Tak, Bartek, niewiele nas już zdziwi..;)
nadesłał Maciek dnia 02-04-2006, 21:59
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Jej... Fantastyczne:)
nadesłała asinus dnia 03-04-2006, 07:56
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Śmieszne! Szkoda, bo przez dłuższą chwilę miałem nadzieję, że to prawda.
nadesłał jan.wrobel dnia 05-04-2006, 18:06
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]wszystko jest kwestią ceny... :)
nadesłał tbk dnia 06-04-2006, 10:43
[tożsamość niepotwierdzona]Naprawdę niezły dowcip... Przez chwilę zastanawiałam się, czy nie wejść na Grono i nie poczytać sobie zbulwersowanych wypowiedzi uczniów: "Jak to?! To ograniczanie wolności słowa!!" etc. :) Naprawdę super
nadesłała wera dnia 10-04-2006, 22:53
[tożsamość niepotwierdzona]doprawdy.
nadesłał mary dnia 20-04-2006, 10:30

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone