"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
14.06.2024, imieniny Bazylego, Elizy, Justyny
BednarSzok >> Czas sejmować

Newsy


Czas sejmować
by k [05.03.2005]
SejmW najbliższy poniedziałek, czyli 7 marca, o 17.30 na Bednarskiej odbędzie się już trzecie posiedzenie Sejmu Szkolnego XVI kadencji. Po ilości materiałów, jakie rozesłała Kancelaria Sejmu, można spodziewać się burzliwej debaty - posłowie rozpatrywać będą przekładany już dwa razy projekt zmian w Konstytucji, postulujący o utworzenie Rady Szkoły dla IB i klasy z rozszerzonym angielskim, autorstwa Alicji Szałas. Konstytucję pragnie zmienić również Jędrek Malko, który zgłosił projekt opisujący kompetencje i odpowiedzialność, jaką ponosi za pracę rady premier. Cztery poprawki zgłosił Sebastian Matuszewski - jego bazujący na kwestiach językowych projekt zmienia w uchwalonej na ostatnim posiedzeniu ustawie o impeachmencie słowo "impeachment" na "pozbawianie urzędu" i usuwa rozgraniczenie "godności" i "urzędu". W poprawce do ustawy o zmianie konstytucji poseł Matuszewski proponuje dodanie zapisku o tym, że... sejm uchwala ustawy. Okazuje się bowiem, że w obecnej wersji konstytucji istnieje jedynie zapis o podejmowaniu uchwał. Trzeci projekt zmienia regulamin sejmu, usuwając sprzeczność punktow 1.3.1-2. z ustawą o trybie wyboru prezydium, dotyczącą wyboru sekretarza Sejmu. Czwarty, ostatni z pakietu projekt Sebastian Matuszewski zgłosił wraz z Krzysztofem Rowińskim - dotyczy on zmiany formy czasownika "kontynuować" w ustawie o absolwentach, co ma zabronić osobom wyrzuconym z liceum o ubieganie się o status absolwenta gimnazjum.
Najdrobniejszy, zdaje się, projekt przedstawił Alek Temkin - Alek chce, żeby Sejm podjął uchwałę o korzystaniu z pracowni, zwracającą się do Rady Szkoły Bednarskiej o "rozwiązanie problemu zajmowania komputerów podczas przerw przez uczniów grających w gry".
Wydaje się, że w związku z wcześnie rozesłaną informacją o nadchodzącym sejmie i nieustannych prośbach Rady Szkoły Raszyńskiej, zjawi się quorum potrzebne do zmiany Konstytucji, czyli 2/3 liczby posłów. Dotychczas udało się to cztery razy w historii szkolnej demokracji.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Pomyslily sie Wam linki i tytuly- projekt zat.tuowany przez Was jako moj (tzn Jedrka Malko) jest autorstwa Alicji Szałas, natomiast ogłoszony przez Was projektem rady szkoły jest mój projekt...
nadesłał sil dnia 05-03-2005, 21:01
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Hmm, ciekawi mnie ta "ilość materiałów, jakie rozesłała Kancelaria Sejmu"... Nie dość, że nie dostałem żadnych z materiałów dot. najbliższego posiedzenia, to jeszcze jako wicemarszałek nie dostałem nawet protokołu z posiedzenia ostatniego. Braki w liście adresowej...?
nadesłał mr_kacy dnia 05-03-2005, 21:04
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Poprawione. Problem jest jednak większy - wszyscy posłowie zostali wprowadzeni w ten błąd przez Kancelarię, bo stamtąd wyszła niefortunna pomyłka.
nadesłał k dnia 05-03-2005, 21:07
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Prawdopodobnie posiadam niepoprawny adres, ponieważ nie tylko sprawdziłem, że wysłałem do Ciebie wszystkie maile, co więcej skorygowałem ten adres z adresem z papierowej listy w szufladzie, która była puszczona do weryfikacji przez posłów na pierwszym posiedzeniu. Napisz proszę maila na adres sejmu (sejm@rasz.edu.pl), co pozwoli nam na naprawę tego błędu.
nadesłał kometa dnia 06-03-2005, 00:29
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]W artykule nie znalazłem projektu, który i tak bedzie rozpatrywany jako pierwszy (obiecał to Piotr Laskowski) i, tym samym, zdominuje resztę posiedzenia.
Mam na mysli projekt zmian w Ordynacji autorstwa Frontu.

Oddzielna Rada dla IB?
Jeszcze czego...
nadesłał ode dnia 06-03-2005, 05:24
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Drogi Panie Kanclerzu, mail został wysłany, a że nie ma innego sposobu by to zweryfikować, mam nadzieję, że Redakcja pozwoli, bym spytał tutaj: doszedł?
nadesłał mr_kacy dnia 06-03-2005, 17:12
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Poklony i brawa dla Sebastiana. Pamietam, ze uchwalalismy ustawe w 2003 bez jakichkolwiek slow w nawiasach; w nawiasie jest stary przepis z poprzedniej ustawy. Zaraz poprosze Kanclerza, zeby sprawdzil, czy w Archiwum Sejmowym jest oryginal uchwalonej ustawy i moze uda sie dojsc, kiedy zapomniano skreslic feralne slowa o sekretarzu, ktory przynalezy do prezydium.
nadesłał Lobelio dnia 07-03-2005, 09:04
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Przyjrzalem sie blizej i na BednarSzoku naglowek ustawy jest wlasciwy, a tresc nie, bo pochodzaca sprzed nowelizacji. Zaraz poprosze Kanclerza, by wydrukowal na posiedzenie Dziennik Ustaw 2003-10 i Dziennik Ustaw 2003-10bis, w ktorych nastapila publikacja prawa.
nadesłał Lobelio dnia 07-03-2005, 09:13
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Na BednarSzoku wisi bledna wersja ustawy, oparta o DzU 2003-10 (6 X 2003), ktora skorygowano w DzU 2003-10bis (29 X 2003), a zapomniano skorygowac w bednarszowej bazie prawnej. Znowu mamy ten sam problem, bo w DzU 2003bis jest nastepujacy fragment: "Uwaga. W wyniku błędu kancelisty sejmowego zamieszczono w Dzienniku Ustaw 2003-10 treść Ustawy o Trybie Wyboru Prezydium Sejmu w wersji przed nowelizacją."

Dwie uwagi, pierwsza, ze owym kancelista nie byl Michal Gwiazda, bo on zostal Szefem Kancelarii pozniej. Druga uwaga to taka, ze slusznie taszczylem do Jerozolimy kopie wszystkich dokumentow, w tym bednarskich dziennikow ustaw ;)
nadesłał Lobelio dnia 07-03-2005, 09:21
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Nie, nie wprowadzajcie ustawy o zakazie grania ...moze po prostu podczas przerw osoby ktore chca korzystac z sali w celach naukowych, powinny miec pierwszenstwo i wiekszy dostep do komputera, ale ja sama w zeszlym roku UWIELBIALAM grac w Dyne na przrwie...
Pozdrowienia :)
nadesłała Tijana dnia 08-03-2005, 01:45
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Zaproponuj moze, Tijano, swoje sposoby egzekwowania "pierwszenstwa i wiekszego dostepu do komputera". Bo mi sie wydaje, ze teoretycznie teraz tez tak jest...
nadesłał pan patafian dnia 08-03-2005, 19:54

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone