"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
27.09.2022, imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
BednarSzok >> 60% aukcji w MegaSejmie dla Raszu?

Newsy


60% aukcji w MegaSejmie dla Raszu?
by Ludwik & k [03.03.2006, 22:35]
Czy zerwanie z obecną równą ilością posłów z każdego terytorium jest dobrym pomysłem?
Nie68%
Tak27%
Trudno powiedzieć5%
W ankiecie wzięło udział 22 osób.
Jak dowiedział się BednarSzok Raszyńska zgłosi na najbliższym Sejmie Szkolnym poprawki do projektu komisji konstytucyjnej zakładające zwiększenie liczebności wspólnego Zgromadzenia do 96 osób i przyznanie w nim 60% miejsc posłom z Raszyńskiej.

Wczoraj na dużej przerwie odbyło się spotkanie wszystkich przedstawicieli demokratycznych władz Raszyńskiej - posłów, członków Rady Szkoły, sędziów oraz urbaników. Pomysłodawczyni spotkania, pani dyrektor Krystyna Starczewska i premier Julek Barszczewski przedstawili pomysł Rady Szkoły Raszyńskiej zgłoszenia w czasie Sejmu poprawek do projektu, który przedstawiać będzie komisja konstytucyjna. Ich głównym aspektem ma być powiązanie wielkości Sejmów terytorialnych z ilością uczniów danej szkoły. Tak więc podczas gdy Sejm Bednarskiej liczyłby 39 osób to w Sejmie Raszyńskiej zasiadałoby by posłów 57 (wedle projektu komisji - na obu terytoriach po 33). Posłowie do Sejmu Raszyńskiej dostawaliby się z osobnych list dla liceum z maturą międzynarodową i gimnazjum. Ci drudzy mieli by zapewnione 36 miejsc w Sejmie, IB - 18. 3 miejsca przypadały by absolwentom.
Zmianie nie ulega natomiast pomysł Komisji aby najwyższą władzę w całym zespole szkół pełniło Zgromadzenie składające się z posłów wszystkich Sejmów Terytorialnych. Oznacza to, że Raszyńska będzie mieć 57 miejsc w Zgromadzeniu, natomiast Bednarska tylko 39. Ta zasada również wynika z ilości uczniów w poszczególnych szkołach. W sumie Zgromadzenie będzie liczyć 96 osób, o 30 więcej niż w wersji proponowanej przez Komisję.
Było to już drugie spotkanie w tej kadencji w czasie którego Raszyńska ustalała wspólną strategie na Sejm Szkolny (pierwsze miało miejsce jeszcze przed pierwszym posiedzeniem). W trakcie dyskusji jaka się na nim odbyła wszyscy wypowiadający się poparli pomysł Rady Szkoły. "Taki układ będzie sprawiedliwszy, na Raszyńskiej jest w końcu więcej osób niż na Bednarskiej. Poza tym zmiany są istotne dla IB, do Sejmu obecnej kadencji dostały się od nich tylko dwie osoby" - tłumaczył BednarSzokowi Bartek Tarnowski, wicepremier Raszyńskiej i sprawozdawca tego pomysłu.
Aleksander Szostakowski, przewodniczący komisji, która opracowała projekt zmian w Konstytucji, określił propozycję mianem absurdalnej. "Zwiększenie liczby posłów przy zachowaniu quorum w obecnym kształcie przyczyni się tylko do tego, że trudniej będzie zebrać posłów na posiedzenie" - argumentował.


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Czy ja wiem... Nie jestem przekonany.
nadesłał zinger z kfc dnia 03-03-2006, 22:39
[tożsamość niepotwierdzona]Jest to pomysł o tyle dziwny, że "wiadoma opcja" i tak miałaby w Zgormadzeniu większość (Raszyńska + żydowska).
Jest to w każdym razie koniec Bednarskiej. I jako terytorium i w tym sensie "metafizycznym".
nadesłał . dnia 03-03-2006, 23:11
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Ja to mysle zeby tak rach ciach i zrobic secesje. Jak myslicie?
nadesłał zinger z kfc dnia 03-03-2006, 23:26
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]To ja proponuję może żeby zerwać również z tym, że każdy stan szkolny ma równą reprezentacje. Na przykład takich nauczycieli jest mniej w szkole niż uczniów ;) Tyle, że chyba nie o to chodziło. Wszyscy mieli mnieć równe szanse...

Będę głosować za osobnymi listami dla IB i gimnazjum, skoro chcą takiego rozwiązania, natomiast przeciw naruszeniu równowagi interesów Raszyńskiej i Bednarskiej.
nadesłał Ludwik dnia 03-03-2006, 23:28
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]hm, to moze kazda szkola oddzielnie, czyli IB 1/3, BEDN 1/2 i RASZ 1/3 ? Wtedy to bedzie ta dobra rownowaga....?
nadesłał tbk dnia 03-03-2006, 23:34
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Podlicz moze te wszystkie drugie i trzecie czy na pewno sie zgadza.
nadesłał zinger z kfc dnia 03-03-2006, 23:56
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]ajc, 1/3 mialo byc.. sic
nadesłał tbk dnia 03-03-2006, 23:59
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Dziwnie sformulowane to pytanie w sondzie, baj de uej.
nadesłał zinger z kfc dnia 04-03-2006, 00:29
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Istota rzeczt polega - moim zdaniem - na tym, jakie są kompetencje Sejmu i o czym ważnym może on w rzeczywistości decydować. Projekt Raszyńskiej - o ile informacje Bednarszoku są prawdziwe - idzie za daleko, ponieważ oznacza możliwość narzucenia rozwiązań przez jedną Szkołę pozostałym. Gdyby na podobnej zasadzie działała Organizacja Narodów Zjednoczonych o wszystkim decydowaliby Chińczycy i Hindusi, a Lichtenstein nie byłby reprezentowany, chyba że w Zgromadzeniu zasiadałoby 28 000 ludzi ( wtedy byłby 1 z Lichteinsteinu !!! ).
nadesłał Tytus Izdebski dnia 04-03-2006, 17:42
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]. napisał(a) "Jest to pomysł o tyle dziwny, że "wiadoma opcja" i tak miałaby w Zgormadzeniu większość (Raszyńska + żydowska)"
Ej, ale to nie jest koniecznie wiadoma opcja. Możemy mieć naprawdę rozbierzne interesy.

Tytus Izdebski napisał:
"Projekt Raszyńskiej - o ile informacje Bednarszoku są prawdziwe - idzie za daleko, ponieważ oznacza możliwość narzucenia rozwiązań przez jedną Szkołę pozostałym"
Chwila, ale gdyby była demokracja bezpośrednia, to Rasz miałby większość, więc to tak naprawdę pokazuje układ sił związany z ilością obywateli. Ot, po prostu.

Tytus Izdebski napisał: "Gdyby na podobnej zasadzie działała Organizacja Narodów Zjednoczonych o wszystkim decydowaliby Chińczycy i Hindusi, a Lichtenstein nie byłby reprezentowany, chyba że w Zgromadzeniu zasiadałoby 28 000 ludzi ( wtedy byłby 1 z Lichteinsteinu !!! ). "
ej, moment, ONZ nie jest instytucją która działa na zasadach w pełni demokratycznych.

nadesłał zweryfikowany członek społeczności szkolnej dnia 04-03-2006, 22:05
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Nasza szkoła też taką instytucją nie jest.
nadesłał k dnia 04-03-2006, 23:24
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Nie kłóćcie się o słowa, tylko sprawdźcie, czy to samo rozumiecie przez "zasady demokratyczne".
nadesłał Sebastian dnia 04-03-2006, 23:58
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Basty-srasty! Muahaha.
nadesłał zinger z kfc dnia 05-03-2006, 00:10
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Sam.
nadesłał Sebastian dnia 05-03-2006, 10:33
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]chciałbym sprostowac jako ze na spotkaniu czwartkowym byłem i jakos to co tutaj jest napisane troszke mnie dziwi

otoz pierwotny plan był taki by posłów z kazdej szkoły (rasz-gim, rasz-ib, bednr, kłop) było tylu ile klas jest w danej szkole (czyli, jesli sie nie myle, to gim-rasz i bednr maja po rowno), jednakze pewien sedzia z raszu podsunał pomysł, ze skoro rasz-gim i rasz-ib maja miec wspolny sejm to dlaczego nie zrobic wspolnych wyborów, a rozkład "sił" gimnazjalno licealnych zelezec bedzie tylko od wyborcow. pomysł ten spodobał sie, wiec uznano ze z terytorium rasz (czyli z dwóch szkół) bedzie 60% posłów. chociaż jesli nie patrzec na ilosc uczniow a liczbe szkoł (vide przykład z lichteinsteinem) to bednarska powinna miec udział 25% (bo przeciez jest jeszcze kłopotowski, liceum na raszu i gimnazjum)

pozdrawiam
nadesłał siabadu dnia 05-03-2006, 22:01
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Jeśli patrzeć na liczbe TERYTORIÓW, bo to do terytorium jest przywiązana instytucja sejmu terytorialnego, to Bednarska powinna mieć właśnie 50%, a od września 33%.
nadesłał k dnia 05-03-2006, 23:09
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Mnie rowniez wydaje sie, ze ustalilismy na zebraniu wspolne wybory do sejmu ib i raszynskiej. Tak wiec IB nie bedzie miec zagwarantowanych 18 miejsc. Po drugie ib nie mialo miec 18 miejsc w Sejmie, lecz 6.
nadesłał Julek dnia 06-03-2006, 08:02
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]IB MA MIEĆ 6 MIEJSC, GIMNAZJUM 12. TAK USTALONO W ROZMOWIE Z PREMIEREM IB. I TO NIE WYBORCY BĘDĄ DECYDOWAĆ O ROZKŁADZIE MIEJSC.
Tak siabadu. Idziemy bednarskiej na rękę :).
Pozdrowienia i do zobaczenia za cztery godziny.
Bartek Tarnowski.
nadesłał zweryfikowany członek społeczności szkolnej dnia 06-03-2006, 13:13
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]ja pisałem o tym co było na spotkaniu :P

po dzisiejszym sejmi nasuwa na mysl mi sie tylko jedno:

APOKALIPSA JEST BLISKO!

zapamietajcie dobrze te słowa!

pzdr
nadesłał siabadu dnia 06-03-2006, 22:31

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone