"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
27.09.2022, imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
BednarSzok >> Patriotyzm po raz szesnasty

Newsy


Patriotyzm po raz szesnasty
by k [10.11.2005]
[piknik]Szesnasty tradycyjny Piknik Niepodległościowy już za nami. Na tej jak zwykle udanej imprezie pojawiło się sporo osób, związanych z oboma Terytoriami. Uroczystość zaczęła się nie - jak miało to miejsce zazwyczaj - odśpiewaniem hymnu, lecz mową patriotyczną dyrektora Wróbla. Hymn na prośbę mieszczącego się w budynku szkoły Radia Campus przełożono na godzinę 17:40, zaś przez poprzedzający ją czas publiczność zabawiał w iście amerykańskim stylu Jan Wróbel. Po mowie odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. "Czym jest patriotyzm" Piotra Jagielskiego, w którym największą furorę na sali zrobiła wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego.

Po wspólnym wykonaniu Mazurka Dąbrowskiego (przy akompaniamencie Alka Szostakowskiego grającego na pianinie) na scenę wkroczył Kuba Rużyłło i zrobił freestyle na hasło rozbiory, rzucone przez Jana Wróbla. Niestety nikt nie podjął wyzwania rzuconego przez dyrektora w konkursie Rapuj Wieszcza, więc był to jedyny tego rodzaju występ.
Po imponującym freestyle'u Kuby przyszedł czas na "przerwę na reklamy", czyli spoty nakręcone przez grupę multimediów z drugiej klasy.
Po krótkiej przerwie, podczas której można było zjeść w kawiarence lub pooglądać wystawę zdjęć, przyszedł czas na zasadniczą część pikniku, czyli Otrzęsiny. Po ustawionych w holu podestach, niczym po wybiegu dla modeli przeszły klasy pierwsze, przebrane w rozmaite absurdalne stroje.
Po pokazie odbyły się prezentacje nazw klas. I tak mamy na Bednarskiej Chiquitę, ADHD, Stój bo strzelam oraz Szkoda Gadać. Po nazwach klas pokazano dwie wizje Warszawy związane z projektem "Pocztówka z Warszawy" i cała publika przeniosła się do stołówki, by wysłuchać improwizowanych wariacji na temat Mazurka Dąbrowskiego, które to były ostatnim punktem programu.

Ludwik Trammer, były Rednacz i założyciel BS, nadesłał nam jednozdaniową recenzję:
Tak powinny wyglądać otrzęsiny!
Ludwik


UPDATE: Udostępniliśmy pierwszą część zdjęć z pikniku. Dalsze wkrótce.
>>Zdjęcia z Pikniku Niepodległościowego 2005<<
>>Druga część zdjęć - autorstwa Jaśka Bajtlika z Chiquity<<


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]...
A najwieksza furore zrobila chyba jednak wypowiedz pana, ktory wypowiadal sie jako nastepny po Lechu "Spieprzajdziadu" Kaczynskim.

Brawa dla Kuby Ruzyllo i Jagiela.
nadesłał Gunther von Hagens dnia 10-11-2005, 23:43
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Szkoda że Kuba się tak zestresował i że bit było tak kiepsko słychać... Ale dla mnie to i tak był hit Pikniku:)
nadesłał Jasiek dnia 11-11-2005, 00:01
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Hahahaahahaahahahahh(i tak dalej). Bit bylo kiepsko slychac...
nadesłał Gunther von Hagens dnia 11-11-2005, 00:33
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]To byl jednak Jaroslaw :) Ale tutaj o pomylke nietrudno.

nadesłał kometa dnia 11-11-2005, 00:34
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Co do otrzęsin:
Ciekawe dlaczego Młodziż Wszechpolska nas nie lubi...? :)

Pozdrawiam.
nadesłał Sarmata; dnia 11-11-2005, 08:04
[tożsamość niepotwierdzona]Na serio pytasz czy ten ":)" miał znaczyć że to jaja?
Chodzi o środowisko, które powołało do życia Bednarską/Raszyńską. Związane bynajmniej nie z Giertychami i im podobnymi. A idąc dalej, o właściwie wszystko. Po prostu inny pomysł na życie. Tyle że i tu się różnicie... także w tym że Was nie uczą w szkole agresji wobec inaczej myślących...
Swoją drogą, MW się zaczyna 'cywilizować', jeszcze 2 lata temu biegali w dresach, teraz niektórzy kupili sobie garnitury. Taki 'awans społeczny'? Etap ewolucji? Zawsze coś..... na początek :-P
nadesłał night_watcher dnia 11-11-2005, 08:41
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]1. Zabawa była przednia, ale OGROMNE, choć trącące oficjałką podziękowania muszą tu paść. Na pewno należą się licznym wolontariuszom (w mojej młodości nazywano ich ochotnikami, ale jakoś wyszło to z użycia), którzy się naharowali i dzięki którym Święto przebiegło jak należy, m.in.: wszystkim konkursowym uczestnikom (naprawdę jestem wdzięczny z całego serca), aktywistom Rady Szkoły (specjalne podziękowania dla Pawła Dziedzica), ogniomistrzyni i chórowi z Raszyńskiej, wychowawcom klas I i, last but not least, Karolinie Makowieciej.
Dziękuję.


2. Bednarszoku! Przestań się lenić i pokaż zaproponowane nowe fasady Bednarskiej. Niech bednarszokowcy sami spontanicznie ocenią, że najlepszą była ta, którą ja wskazałem!
nadesłał wrobel dnia 11-11-2005, 12:11
[tożsamość niepotwierdzona]I Pani Borowiec! I Pani Borowiec też przeogromne podziękowania!
nadesłał gosc dnia 11-11-2005, 13:11
[tożsamość niepotwierdzona]A kim była Ogniomistrzyni?
nadesłał także gość dnia 11-11-2005, 13:14
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Nadią Shmidt ze Strefy 51!
nadesłał MK dnia 11-11-2005, 15:26
[tożsamość niepotwierdzona]Co do filmu...My (twórcy) również mamy kłopoty z rozpoznaniem Kaczyńskich. Spieramy się o to od momentu nakręcenia wywiadu (dwa lata temu). Ale głupio było pytać po rozmowie "Przepraszam, czy jest pan Lechem czy Jarosławem?". Więc zastosowaliśmy syntezę..I tak powstał trzeci brat bliźniak...Najgorszy z całej trójki...LECH JAROSŁAW KACZYŃSKI. Pozdrawiam. Jagiel
nadesłał Jagiel dnia 11-11-2005, 16:28
[tożsamość niepotwierdzona]A całość fimu (tj.około godziny) pod tytułem "Pytania o Polskę" (a także inne filmy naszej produkcji) można sciągnąć ze strony www.lupa.net.pl zapraszamy
nadesłał Jagiel dnia 11-11-2005, 16:31
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]night_watcher:
Chodzi tu o "pokaz mody" :)
Nie był zbyt konserwatywny,

Pozdrawiam
PS.
A inne powody też znam.
nadesłał Sarmata; dnia 11-11-2005, 16:41
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]otrzesiny były swietnie zorganizowane! (jak na standarty bednarsko-raszynskie :))

myśle jednak ze najwieksza furore zrobił krzys pacewicz z nowa wersja mazurka dabrowskiego. potocki byłby dumny!
nadesłał siabadu dnia 11-11-2005, 19:16
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]a ja myślę, że Krzyś Pacewicz wiekszą furorę zrobił przy prezentowaniu nazwy klasy:P
nadesłał heh dnia 11-11-2005, 20:11
[tożsamość niepotwierdzona]Słuchajcie, jest pare dni wolnych - może napisałby tutaj ktoś jakąś szerszą relację?
nadesłał night_watcher dnia 11-11-2005, 20:58
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Zachęcam do skorzystania z linku Dodaj newsa umieszczonego w dziale Narzędzia w Menu.

Poza tym przypominam, że potrzebujemy redaktorów. Jeśli chciał(a)byś zajmować się BednarSzokiem i pisać newsy oraz relacje ze szkolnych imprez, zgłoś się do mnie.
nadesłał k dnia 11-11-2005, 21:10
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]my chciec zdjencia!
nadesłał F-35 dnia 12-11-2005, 17:13
[tożsamość niepotwierdzona]pytanie: ma ktos moze trackliste utworkow ktore lecialy podczas otrzesin-pokazu mody? grala wtedy strasznie fajna muzyka a mnie nie udalo sie dostac do czlowieka ktory tym zarzadzal by spytac...
nadesłał pr0st. dnia 12-11-2005, 20:33
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Pani (Panie?) siabadu,

jak to "na standarty* bednarsko-raszyńskie"? To brzmi deprecjonująco - a przypominam, że ubiegłoroczny piknik oraz "Sumatra", nie mówiąc o produkcji teatralnej w "Fabryce Trzciny" zorganizowane były prawie perfekcyjnie.
Ukłony.

* StandarDy
nadesłał wrobel dnia 13-11-2005, 11:01
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Panie dyrektorze,

otoz jako dumny obywatel rsot, a dokładniej raszyńskiej, jestem przyzwyczajony to tego, że każda impreza szkolna musi się w w pewnym momencie rozjechac (co objawia sie kompletnym zdezorientowaniem uczestników i rozpaczą w oczach pani dyrektor). tak tez było i na otrzesinach na raszu, gdy n.p. czesc z oprowadzanych po szkole grup midefabów rozdzieliła sie w sposob niezbyt kontrolowany na 3 grupy i postanowiła przechadzać sie samodzielnie. moze wiec nadłuzyłem sformułowania "standarDy bednarsko-raszyńskie" z racji tego ze o organizacji na bednarskiej mam raczej wiedze niewielka, a imprezy na raszu ukształtowały moj pogląd na tematy organizacyjne na obu terytoriach.

z powazaniem

*pan siabadu :)
nadesłał siabadu dnia 13-11-2005, 11:45
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Panie Siabadu,
byłem na zeszłorocznych otrzęsinach na Raszu i nic tam się nie rozjechało. Natomiast organizacja większości imprez bednarskich zasługuje na co najmniej 4 z plusem. Zapraszam :)

Nie doczekałem się, niestety, jasnej i pozytywnej odpowiedzi "B-szoku" w sprawie projektów fasad. Więc jak, Panie i Panowie?


nadesłał wrobel dnia 13-11-2005, 17:38
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Projekty fasad są w posiadaniu anonimowej (przynajmniej dla mnie), choć bardzo zasłużonej masy organizatorów i animatorów technicznych pikniku, więc fasady będą na BS (przy optymistycznych założeniach) dopiero w poniedziałek.
Pozdrawiam,
nadesłał k dnia 13-11-2005, 19:48
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Czyli pewnie szybciej niz fotki.
nadesłał ptasznik dnia 13-11-2005, 20:35
[tożsamość niepotwierdzona]A propos...a gdzie te fotki? Pojechały osobowym na wycieczkę do Koluszek? :P
Trzeba było nic nie pisać a nie narobić ludziom apetytu i iść gdzieś w las...
nadesłał tessi dnia 13-11-2005, 21:23
[potwierdzony członek społeczności szkolnej][Jesteś głupi i niemiły, Jasiu - k]

Tak na prawdę, to poprostu kwestia zgrania. A niecierpliwym powtarzam, że BednarSzok potrzebuje redaktorów, bo jeden (w porywie do dwóch) nie daje rady. Aparat, którym robione były zdjęcia, nie należy do mnie, więc zanim zostaną zgrane i umieszczone, nadejdzie poneidziałek.
nadesłał k dnia 13-11-2005, 21:34
[tożsamość niepotwierdzona]Panie Wroblu!

absolwenci pragną pikniku proabsolwenckiego, jednoczącego starych i młodych! marzymy o sączeniu pączu, chórze szkolnym spiewającym w tle hymn (??), szkolnych krawatach i zlotych znaczkach i wogle ALUMNACH w stylu amerykanskim

w cichości naszych starych absolwenckich serc marzymy tez o narodowym sporcie bednarskim - z racji bliskosci Wisły (i kolektora) mogłoby to być wioślarstwo

czy mółby sie Pan ustosunkować tu, na tym nieformalnym forumie? raczej do tej pierwszej, piknikowej kwestii. bo absolwenci niekiedy boją się przyjść na piknik w obawie, ze zostaną w swej starośći zapomnieni, zignorowani lub - co gorsza - nie bedą wiedzieli o co chodzi

pozdrawiam

byla uczennica incocgnito, ale potem sie ujawnie
nadesłał malgwes dnia 14-11-2005, 18:08
[tożsamość niepotwierdzona]Malgwes!
Wielu absolwentów przyszło. Sporo (nas) Komórkowców i choć było miło się spotkać i spojrzeć po raz pierwszy jako obserwator na to wszystko co się działo na Bednarskiej. Ja pierwszy raz nie byłam w centrum wydarzeń, po raz pierwszy nie byłam dobrze poinformowana o tym co się wydarzy. I choć było to trochę smutne, bo to już nie do końca moje miejsce i już nigdy nie będę go tworzyć w tej formie w jakiej robiłam to do niedawna to było to ważne i mimo wszystko miłe przeżycie. Podobno zapowiada się dobrze zorganizowana wigilia absowencka więc może wtedy sobie zrekompensują ci którzy na piknik nie przyszli.
nadesłała Agata Stasińska dnia 14-11-2005, 18:34
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Była uczennico incognto,

absolwenci, o których Pani mówi, to trochę niemoty. Jeżeli chcą pikniku (pro)absolwenckiego, to niech się skrzykna i przedstawią plan działania. Jestem raczej pewien, że Rada Szkoły i moja skromna osoba odniesiemy się do każdej takiej inicjatywy z wielką życzliwością.
A może ma Pani na myśli absolwentów jakieś innej, autorytarnej szkoły, a z której ludzie wychodzą pozbawieni skrzydeł i ducha?

Pozdrawiam


ujawnię sie od razu:
nadesłał wrobel dnia 15-11-2005, 08:07
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]spoko ze sa juz zdjecia tylko czemu pierwsza czesc jest praktycznie cala poruszona? bedzie moze film? :)
nadesłał bosak dnia 16-11-2005, 19:37
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Z nieoficjalnych zrodel wiem, ze autor pierwszej porcji zdjec nie umie uzywac aparatu fotograficznego.
nadesłała sobotka dnia 16-11-2005, 21:13
[tożsamość niepotwierdzona]Jak widac umie uzywac aparatu fotrograficznego, skoro zrobil te zdjecia. Za co mu dziekuje(my).
nadesłała marysia dnia 16-11-2005, 22:10
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Kiedy sam mi sie przyznal, ze nie umie.
nadesłała sobotka dnia 17-11-2005, 01:35
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]a o co chodzi z fasadami i ich projektem?
nadesłał temkin w niemczech dnia 18-11-2005, 16:04
[tożsamość niepotwierdzona]Był to konkurs, polegający na zaprojektowaniu własnej komputerowej fasady Bednarskiej. Projekty wielu uczniów mają podobno byc gdzieś tu niebawem zamieszczone, wiec je pewnie zobaczysz. Dziękujemy za list! : )
nadesłała marysia dnia 18-11-2005, 22:54
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]1.) Oj, długo trzeba czekać, aż prężna redakcja BS pójdzie do p. Andrzeja Dobrzańskiego (jest w szkole codziennie, przez 7-8 godzin), weźmie od niego dysietkę z gotowymi projektami fasad i wrzuci nam do oglądania.
2.) W piątek odbył się ciekawy w formie i treści wiec na Bednarskiej. Zapowiada się lokalna "rewolucja moralna". Czy Redaktorzy planują jakoś się do niego odnieść? Czy też mają za dużo nauki?
Zadziwiony
nadesłał wrobel dnia 20-11-2005, 11:38
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]To moze pan Dyr. by sie skusil i napisal relacje? Jestem przekonany, ze redakcja z checia opublikowalaby taki tekst!
nadesłała sobotka dnia 20-11-2005, 13:55
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Pan Dyr. nie powinien majoryzować niezależnego pisma uczniów. Chociażby dlatego, że własnie na piątkowym wiecu narzekano na uwiąd szkolnej demokracji duszonej aktywnością nauczycieli. I samego pana Dyr.

Z poważaniem
nadesłał wrobel dnia 20-11-2005, 20:31
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Sz. P. Dyr.!
Sformułowanie "redaktorzy" jest mocno przesadzone. Jestem zdaje się jedynym aktywnym redaktorem z Bednarskiej ( Ludwik Trammer nie zajmuje się BS, jest tylko współpracownikiem), a ponieważ jestem na wyjeździe olimpijskim w Krakowie, nie mogę napisać za wiele o wiecu, na którym mnie nie było. Z tego samego powodu prężna redakcja nie może odebrać dyskietki od p. Dobrzańskiego.
z poważaniem,
Zdzwiwiony sz.p. red.
nadesłała ka dnia 21-11-2005, 15:50
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Hi, hi, hi. Nie ma to jak obrazki z życia elitarnej szkoły społecznej.
Ukłony
nadesłał wrobel dnia 23-11-2005, 09:32
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Szkoły społecznej o priorytetach naukowych...
nadesłał k dnia 23-11-2005, 20:53
[tożsamość niepotwierdzona]ach gdyby gdyby nawet piec zabrali. Lecz tutaj mamyciąg nieskończony aaa kotki dwa
nadesłał kuku dnia 13-12-2005, 14:35

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone