"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
 
Szukasz oficjalnej strony Bednarskiej? www.bednarska.edu.pl
14.06.2024, imieniny Bazylego, Elizy, Justyny
BednarSzok >> Rozprawa bednarowa

Newsy


Rozprawa bednarowa
by maciekk [05.01.2006]
[Rozprawa] Sąd Szkolny informuje, że dnia 31. stycznia br. o godzinie 16:30 odbędzie się na Raszyńskiej zaległa rozprawa przeciwko dłużnikom bednarowym z rocznika Muminków i Zraszaczy. Termin wpłacania czesnego za poprzedni rok szkolny minął we wrześniu 2005 roku, czyli aż cztery miesiące temu. Sam pozew trafił do Sądu w listopadzie, aby dać szansę dłużnikom na wyjaśnienie swoich problemów z pracodawcami. Niestety nadal jest sporo osób zalegających z wywiązaniem się z tego obowiązku. Sąd planuje również zająć stanowisko wobec otrzymanego przez Bartka Tarnowskiego (klasa Galapagos) pytania prawnego


K   O   M   E   N   T   A   R   Z   E
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]A co na przykład z tym, albo tym?
nadesłał Ludwik dnia 05-01-2006, 21:05
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]To pierwsze rozpatruje Bednarska, nie wiem kiedy. O drugie poprosiłem panią Dzierzgowską, ponieważ oryginał gdzieś zaginął.
nadesłał maciek dnia 05-01-2006, 21:14
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Maćku z tego co wiem, jesteś prezesem sądu. Więc Cię proszę, nie pisz takich bzdur: "to pierwsze rozpatruje Bednarska"
Bo jest JEDEN wspólny Sąd Rzeczpospolitej Obojga Terytorium. Czyli (jak sama nazwa wskazuje) nie ma znaczenia skąd jest pozew, bo jest rozstrzygany przez ten sam sad co sprawy z Raszyńskiej jak i z Bednarskiej. Wiec mam proźbę, aby w tym roku pozwy z Bednarskiej NIE były IGNOROWANE tak jak to miało miejsce w zeszłym rok
nadesłał pawel dnia 05-01-2006, 21:41
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]W ramach ekspertyzy sądowej ;) -

W dotychczasowej praktyce na Bednarskiej i Raszyńskiej każdy stan na każdym Terytorium miał inny termin zakończenia wyborów. W dotychczasowym rozumieniu przepisu zakończenie wyborów to zamknięcie urny w danym stanie na danym terytorium.

Inaczej rzecz ma się w prawie stosowanym w Rzeczpospolitej Polskiej - gdzie zakończenie wyborów dla kraju następuje w chwili zamknięcia ostatniego lokalu wyborczego, np. o 20h40 w ostatnich wyborach prezydenckich.
nadesłał Lobelio dnia 05-01-2006, 21:57
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Owszem, Sąd jest jeden - jednak zwyczajowo sprawy z Raszyńskiej i Bednarskiej sądzone są przez skład sędziowski z danego Terytorium. W tym roku zdecydowaliśmy się powołać godność vice-prezesa z Terytorium przeciwnego niż do którego należy prezes. Ja oczywiście nadzoruję rozprawy ale bez pomocy zastępcy, który wie dużo lepiej co się dzieje na Bednarskiej, moje działania są nieco ograniczone, tak więc jest to duże ułatwienie w kontaktach Raszyńska-Bednarska. To, co napisałem wcześniej nie znaczy, że ja się tą sprawą nie mam zamiaru zająć - jutro się spytam Pani Kiziukiewicz kto dostał akta sprawy. Podejrzewam jednak, że o wszystkim zadecydował jeszcze poprzedni skład (tak jak w najbliższą środę odbywa się zamknięte posiedzenie Sądu, zwołane jeszcze przez byłą Panią Prezes). Pozdrawiam i dziękuję za głos Lobelia:)
nadesłał maciek dnia 05-01-2006, 22:44
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]A jak została zakończona sprawa dłużników z Cototamtaków? Bom bardzo ciekawa...
nadesłała gum dnia 05-01-2006, 22:48
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]I dłużników trzynastek;]
nadesłał Jasiek dnia 05-01-2006, 22:58
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]A co z dłużnikami z Komórkowców? ;)
BTW - czy tylko mi się wydaje, czy kiedyś była taka praktyka, że starano się aby sprawy rozstrzygali sędziowie z INNEGO terytorium niż jej dotyczące (w trosce o jak najwyższą obiektywność)?
nadesłał Ludwik dnia 05-01-2006, 23:08
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Lobelio, a co wtedy, kiedy wyniki wyborów zostają ogłoszone tydzień po zakończeniu tychże?

nadesłał zweryfikowany_członek_społeczności_szkolnej dnia 06-01-2006, 14:55
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Mi też się wydaje że skład powinien być losowany, a nie wybierany. Raczej, dla zachowania jak najwiekszego obiektywizmu, sedziowie powinni byc z innego terytorium co zmniejsza ryzyko stroniczości.
Jak to posiedzenie starego sądu?? Przecież on już nie istnieje. Jego kadencja skończyła się wraz z inauguracyjnym posiedzeniem sejmu!! wiec niech sad nie łamie przepisów, jak mu się to często zdarza.
nadesłał pawel dnia 06-01-2006, 19:44
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Myślę, że tak na przysżłość Sąd powienien zwiększyć tempo, w przeciwnym razie zacznie funkcjonowac jak sądy polskie i sprawy doń składane się przedawnią. Nie z prawnego punktu widzenia, lecz stracą aktualność, vide: pozew Sebastiana Matuszewskiego, którym trzeba się było zająć dawno już, nie wspominając nawet o pytaniach panny Anny Dzieżgowskiej. Do roboty!
nadesłała gum dnia 06-01-2006, 22:51
[potwierdzony członek społeczności szkolnej]Odpowiadam Zweryfikowanemu Członkowi Społeczności Szkolnej:
Nie wiem.
nadesłał Lobelio dnia 08-01-2006, 15:23
[tożsamość niepotwierdzona]Juz funkcjonuje dla mnie niczym sady polskie...ale co w zwiazku?
nadesłał / dnia 16-03-2006, 15:57

D  O  D  A  J    K  O  M  E  N  T  A  R  Z
Aby dodać komentarz zaloguj się lub napisz jako gość. Zalogowanie się jest wysoce zalecane.

UWAGA! Prawdopodobnie posiadasz już konto przy pomocy którego możesz się zalogować. Szczegóły...
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone