"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
|
|
|
Każdy z 36 kandydatów starał się wyróżnić wśród innych, więc bogactwo plakatów wyborczych było ogromne. Trudno było znaleźć wolną przestrzeń na wszystkich tablicach korkowych w szkole.
"Duch Bednarskiej" był obecny na Raszyńskiej. Prawie nikt nie zrywał cudzych plakatów, nic nie dorysowywał ani nie dopisywał. Również nikt nie przyklejał plakatów na ścianach (co jest zabronione). Niektóre były śmieszne i miały na celu przyciągnięcie uwagi, a inne prezentowały programy wyborcze kandydatów. Jak zwykle oprócz plakatów pojawiły się również wyborcze ulotki, karteczki a nawet nalepki.
We wtorek odbył się wiec wyborczy. Wszyscy uczniowie - kandydaci przedstawiali swoje argumenty. Nie wszyscy wzięli sprawę na poważnie, ale było widać, że wielu kandydatom naprawdę zależy na wygraniu wyborów i działaniu na rzecz szkoły. Padały różne obietnice wyborcze, od utworzenia Kancelarii Sejmu (sic) przez przydzielenie klasom czasu na jedzenie obiadu aż do obniżenia czesnego bednarowego, ale przynajmniej nikt nie obiecywał, że w łazienkach będą lustra.
Wybory już w tę środę i czwartek. Razem z nim - referendum. Cóż więcej możemy powiedzieć? Pamiętaj, że od Twojego głosu zależy przyszłość naszej szkoły.
Krzyś Pacewicz
OLA BIKONT I KRZYŚ SIKORA ZAGŁOSUJĄ
We wtorek 19 listopada Sąd Szkolny dokonał na wniosek Lobelio Kozickiego (B) interpretacji punktu 12.1 nowej Ordynacji Wyborczej. Chodziło o głosowanie przez internet.
Tomek Stryjek (B) orzekł, że głosowanie przez internet nie godzi w tajność wyborów i jest głosowaniem osobistym. Ordynacja zobowiązuje wyborcę do podpisania się na liście przy odbiorze kart do głosowania. Nie ma jednak sankcji za niezłożenie podpisu. "Skoro głos jest wolny, to podpis również", zacytował Sąd orzeczenie francuskiej Rady Stanu w sprawie Tremblay-les-Gonesse. A wolność wyborów jest podstawowym przymiotnikiem wyborczym według prawa szkolnego. Po raz kolejny Tomek Stryjek wydał precedensowy wyrok. Tym razem obywatele Rzeczypospolitej Szkolnej przebywający poza granicami Polski będą mogli uczestniczyć w wyborach elektronicznie. Do słynnych precedensów należy orzeczenie w sprawie Korulska vs. Ode, gdzie uznano wyższość prawa szkolnego nad państwowym, a także Beaty Krajewskiej (R) w sprawie Łaszczuk&Tomaszewski vs. Parys, kiedy przyjęto zasadę uczciwości obywateli. W rezultacie listy poparcia kandydatów w wyborach nie są sprawdzane pod względem wiarygodności. |
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone
Pewne prawa zastrzeżone