"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
|
JAK GŁOSOWAĆ Jeśli sumiennie stawisz się na wyborach, Komisja Wyborcza wyda ci trzy karty do głosowania, na których postawisz krzyżyki. - Sejm. Stawiasz nie więcej jak dziesięć krzyżyków. Lista zawiera nazwiska kandydatów z twojego stanu. - Sąd. Stawiasz nie więcej jak dwa krzyżyki na każdej z list ze wszystkich stanów. Oznacza to, że instrukcja wyborcza z Gazety Rady Szkoły zawiera pomyłkę. - Rada Szkoły. Karta zawiera cztery listy kandydatów ze wszystkich stanów szkolnych. Ponieważ Rada jest przedstawicielstwem ponadstanowym, zaznaczasz krzyżyki na wszystkich czterech listach. Możesz poprzeć nie więcej jak czworo uczniów, czworo rodziców, czworo nauczycieli i tylko jednego spośród absolwentów. Postawiwszy krzyżyki przy kandydatach do Sejmu, Sądu i Rady Szkoły - wrzucasz swój głos do urny. 23 listopada 2001 |
Nie wiadomo, kto będzie w tej kadencji przewodniczył szkolnemu parlamentowi. Dotychczasowy Marszałek XII kadencji Sergiusz Dzierzgowski (B) podejmie decyzję o ubieganiu się o mandat poselski na najbliższym wiecu rodziców. Jest on niewątpliwie silnym kandydatem, był jednak Marszałkiem przez pierwsze trzy kadencje. Marszałek XI kadencji Jaś Piotruś Laskowski (B) już od pewnego czasu przebywa w Liverpool i zanim powróci do posłowania oraz nauczania, czas pewien upłynie. Narasta presja na wybór tegorocznego Marszałka z innego stanu, bądź terytorium - niż dotychczasowi.
Sąd Szkolny jest ciałem przede wszystkim arbitrażowym, wspólnym dla obu terytoriów. Liczy 12 sędziów i brak w nim absolwentów. Jest to słuszne, gdyż nie było dotąd sporów z uczestnictwem byłych uczniów. Na Raszyńskiej 16 osób pragnie dostąpić godności sędziowskiej (2,7 na miejsce). Na Bednarskiej zgłoszono dotąd pięcioro kandydatów. Nie ma wśród nich długoletniej Prezes Sądu Marty Ługowskiej (B), polonistki. Drugi rok pracę Sądu poprowadzi zapewne Tomek Stryjek (B), historyk. Rozprawy odbywają się rzadko, bywają jednak barwne.
Rady Szkoły są dwie. Oddzielnie dla każdego terytorium. W ich skład z mocy szkolnego prawa wchodzi Dyrektor. Pracą Rady kieruje Premier. Na Bednarskiej jest to często uczeń z największym poparciem w wyborach. Był nim przez trzy kadencje Paweł Kowalewski (B), obecnie maturzysta. Wcześniej zaś na poły mityczny Roman, czyli Michał Romanowski (B), obecnie absolwent. Niektórzy lansują na nowego premiera Kajtka Prochyrę (B)-lecz kto wie, może premierem zostanie rodzic? Wśród uczniów na Bednarskiej do Rady jest 2,5 kandydata na miejsce, a na Raszyńskiej aż 3,8. Co ciekawe, na Raszyńskiej startuje do Rady tegoroczny absolwent - Alik Korulski (R) z Szarańczy.
WAŻNE DATY
26 XI - głosuje stan rodzicielski
27-29 XI - głosują uczniowie i nauczyciele podczas przerw
6 XII - obie Komisje Wyborcze: Izy Rutkowskiej (R) i Adasia Lipszyca (B) ogłaszają wyniki wyborów
10 XII - posiedzenie inauguracyjne Sejmu Rzeczypospolitej Szkolnej o 17h30 na Bednarskiej oraz zaprzysiężenie nowowybranych sędziów
11 XII - pierwsze posiedzenia nowych Rad Szkołyodpowiednio na Raszyńskiej i Bednarskiejo 17h
BednarSzok.pl 1999 - 2006
Pewne prawa zastrzeżone
Pewne prawa zastrzeżone