"BednarSzok" był Niezależnym Internetowym Serwisem Informacyjnym poświęconym Zespołowi Szkół "Bednarska". Działał w latach 1999-2006.
Poniższe informacje prezentowane są wyłącznie dla celów archiwalnych.
Swoją droga podziwiam Cię Ludwiku za twoje nienaturalne (zwariowane? pokręcone?), ale wspaniałe zaangażowanie i samozaparcie. Bardzo jestem ciekaw, czy BednarSzok przeżyje Twoje odejście z Bednarskiej na studia. Trochę mi to przypomina koniec KULTURY paryskiej po śmierci Giedroycia. Zostanie po Tobie muzeum i wieeelkie archiwum. (Sentymetalny)
"To, że polscy uczniowie poprawili wyniki, dowodzi, że kierunek zmian przyjęty w reformie edukacji jest słuszny", twierdzi Krystyna Starczewska w dzienniku Rzeczpospolita.
"Widać, że odejście od encyklopedycznej wiedzy na rzecz kształcenia umiejętności jest trafnym pomysłem. Prawdopodobnie na lepsze wyniki wpłynęło także wprowadzenie tak zwanych egzaminów zewnętrznych, podczas których uczniów oceniają egzaminatorzy spoza szkoły. Również wyodrębnienie gimnazjów okazało się nie najgorszym pomysłem. Ale przed naszymi szkołami jest jeszcze wiele pracy. Najwięcej problemów mają uczniowie z przetwarzaniem danych i rozwiązywaniem problemów. Te umiejętności trzeba z nimi ćwiczyć.
A do niskich wyników z matematyki prawdopodobnie przyczyniła się rezygnacja z obowiązkowej matury z tego przedmiotu. Skoro obowiązkowej matury z matematyki nie ma, to wiele dzieci odpuszcza sobie naukę tego przedmiotu."
W poniedziałek 6 grudnia podane zostaną ostateczne wyniki wyborów. W czwartek 9 grudnia o 17h30 w pokoju nauczycielskim po raz pierwszy zbierze się nowa Rada Szkoły Terytorium Raszyńska. Rozdane zostaną ministerialne teki, wybrany Premier, a wszyscy chętni spoza Rady będą mogli zgłosić się do współpracy. Posiedzenie otwarte.
Pierwsze posiedzenie Sejmu Szkolnego odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia o 17h30 na Bednarskiej. Nowy Marszałek zostanie wybrany, Sędziowie zaprzysiężeni, a budżet Raszu poddany czytaniu. Po raz pierwszy Bednarska będzie bez budżetu. Posiedzenie otwarte.
Ostatnie 7 dni odbyło się pod znakiem wyborów. Pod koniec poprzedniego tygodnia na Raszu miało miejsce głosowanie, a dziś już znamy wyniki wyborów z Terytorium Raszyńskiej.
Wczoraj na dużej przerwie Komisja Wybrocza wywiesiła wyniki wyborów do władz Rzeczypospolitej Szkolnej z terytorium Raszyńska (na Bednarskiej jeszcze musimy poczekać).
Posłowie
Kacper Borowiec (u), Maciek Bulanda (u), Kasia Jasińska (u), Jędrek Malko (u), Krzyś Pacewicz (u), Matylda Temkin (u), Davaa Tserenchimed (u), Krzyś "Kisiel" Usakiewicz (u), Michał "Wisła" Wiślicki (u), Marian Olech (u), Magda Bosakiewska (r), Anna Dodziuk (r), pani Karbowska (r), pan Krzysiak (r), Jędrzej Mączak (r), Jerzy Modlinger (r), pan Piechotka (r), pani Tarnowska (r), Maria Temkin (r), Katarzyna Wiśniewska (r).
Rada Szkoły Terytorium Raszyńska
Ania "Gum" Gumowska (u), Zocha Iwanicka (u), Tomek "Kugi" Kugaudo (u), Alicja Szałas (u), Justyna Dorota Ziółkowska (r), Justyna Dąbrowska (r), Krzysztof Pawelczyk (r), Iwona Ślotała (r), Ewa Korulska (n), Kuba Mikoszewski (n), Krzyś Sikora (n), Maciek Węsierski (n), Tomek Kobyliński (a).
Wszystkim, którzy dostali się do władz szkoły gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie dobrze sprawować rządy, dotrzymując obietnic. Pozostałych zachęcamy do współpracy oraz do startu w wyborach w przyszłym roku. Pamiętajcie, że ci, którzy skończyli Raszyńską, a nie idą do któregoś z naszych liceów również są absolwentami, tak jak Kasia-Marta Pacholczyk.
UWAGA!
Pierwsze posiedzenie nowowybranej Rady Szkoły odbędzie się w najbliższy czwartek (9 grudnia) o 17.30.
W piątek 26 listopada zamiast piątej godziny lekcyjnej odbył się na Bednarskiej wiec wyborczy, prowadzony przez Szymona Kraszewskiego. Kandydaci z poszczególnych stanów prezentowali się przed zgromadzonymi obywatelami. Niewielu jednak z nich przedstawiło konkrety dotyczące tego, co zamierzają zmienić, poprawić lub wprowadzić. Wiele osób po prostu wymieniło swoje kompetencje i zalety, natomiast niektórzy tylko się przedstawiali. Natomiast w poniedziałek 29 listopada podczas zebrania rodziców odbył się wiec przeznaczony specjalnie dla nich, prowadzony przez Dorotę Fiett. Rodzice mogli posłuchać programów wyborczych uczniów i nauczycieli (niestety na dwudziestu możliwych kandydatów zaprezentowało się tylko sześciu w tym wszyscy uczniowie) i sami zgłosić się do władz szkolnych. Następnie odbyło się głosowanie.
Przypominamy, że głosowanie dla uczniów na Bednarskiej odbędzie się 2 i 3 grudnia, czyli w czwartek i w piątek.
W Izraelu żyje drugi ksiądz Henryk Jankowski! Koniecznie przeczytaj kolejny list przysłany przez Andrzeja Lobelio Kozickiego, który jest członkiem naszej redakcji, marszałkiem sejmu RSOT i absolwentem z rocznika Szarańcza. Obecnie przebywa na stypendium w Izraelu. Jego relacje stamtąd będziemy publikować aż do wyczerpania zapasów ;)
Do 3 grudnia włącznie absolwenci mogą głosować elektronicznie w wyborach do Sejmu, Rady Szkoły i Sądu wysyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres absolwenci@wybory.bednarska.edu.pl
Absolwenci, ktorzy nie są członkami Forum Absolwentów proszeni są o kontakt z moderatorem Forum - lobelio@eta.pl - aby uzyskać wskazówki jak odebrać kartę do głosowania.
W ostatnich dniach uczniowie naszych szkół zorganizowali rozmaite akcje popierające opozycję demokratyczną na Ukrainie. Na Raszyńskiej w piątek uczniowie przyszli z pomarańczowymi elementami ubrania (zdjęcie dostępna na specjalnej stronie). Bednarska zaś pomagała w organizacji sobotniego koncertu na rzecz Ukrainy i towarzyszących mu manifestacji: w piątek szyto tu wstążki, zaś w sobotę spotykali się wolontariusze chcący pracować przy koncercie. Rada Szkoły Bednarskiej wystosowała w imieniu całej Szkoły list popierający demokrację na Ukrainie.
Tijana Śliżewska, uczennica z rocznika Hatifnatów, obecnie przebywająca w Stanach, napisała do nas list. Opisuje w nim uroki życia w amerykańskiej szkole.
Tego roku w czerwcu (25.06 - 2.07) przeprowadzona została ogólnoszkolna akcja "Lato w mieście", w której nasza szkoła brała udział. Z zebranych pieniędzy (5000 zł) został opłacony koszt przyjazdu do Warszawy 20 dzieci i 2 opiekunek ze szkoły podstawowej w Biskupicach niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego. Spali oni w naszej szkole, jedli obiady w stołówce i od czasu do czasu mieli wstęp do pracowni komputerowej. Dzieci miały dużo zabawy. Były między innymi w zoo, ogrodzie botanicznym, w kinie IMAX, na premierze Shreka 2, w Zamku Królewskim na basenie Warszawianka i na Starówce. Organizacją tej akcji w naszej szkole zajęli się: Ewa Rutkowska, Krzyś Sikora, Kaja Murawska (IB) i Marta Mazuś (IB).
Niedługo odbędzie się akcja "Zima w Mieście", w której nasza szkoła także bierze udział. Już 5 stycznia 2005 roku przyjedzie do nas 29 uczniów ze szkoły podstawowej w Biskupicach (województwo świętokrzyskie). Zostaną w Warszawie przez tydzień. Ponieważ będą odbywać się wtedy lekcje, będą nocować u uczniów. Codziennie rano będą z nimi jeżdźić do szkoły, a stamtąd będą zabierane na różne atrakcje, takie jak łyżwy, sanki czy kino. Pieniądze na tę akcję są wciąż zbierane.
Do BednarSzoku dotarło kolejne oświadczenie - tym razem Minister Finansów Bednarskiej, Jakub Gołębiowski, pisze na temat filmu o bednarach, jaki nakręciła "H&R Produkcja Filmowa". List ministra dostępny jest tutaj.
BednarSzok dostał dziś od przewodniczącej komisji wyborczej terytorium Bednarska Iwony Tomaszewskiej informację następującej treści: "Uwaga absolwenci Bednarskiej, w poniedziałek, tj. 29.11 mija ostateczny termin składania zgłoszeń kandydatów.
Listy kandydatów do władz szkoły zostaną opublikowane 26.11 po wiecu i 29.11 po zebraniu z rodzicami."
W związku z dołączonym do nr 3 papierowego wydania BednarSzoku dodatkiem sportowym otrzymaliśmy od drużyny "Traf Wieloryba" oświadczenie, w którym dementują informacje zawarte w artykule Michała Bielickiego. Wykazując się refleksem Michał nadesłał nam swoje sprostowanie.
Rusza wielki konkurs "Pomaluj naszego trabanta". KOT, czyli Komitet Obrony Trabanta ogłosił konkurs na zaprojektowanie wyglądu nowo zakupionego przez dyrektora Wróbla trabanta.
BednarSzok jest patronem medialnym całej akcji, dlatego też na łamach naszego serwisu dostępne są pliki graficzne rzutów trabanta (góra, bok, przód i tył). Technika wykonania projektu jest dowolna (komputerowo lub odręcznie).
Termin oddawania projektów został przesunięty do 7 grudnia. Projekty należy oddawać do Pani Czesi.
Jak zapowiadają organizatorzy - realizacja gwarantowana!
Od dziś na BednarSzoku instrukcja jak przeżyć w izraelskim autobusie. Kolejny list przysłał Andrzej Lobelio Kozicki, który jest członkiem naszej redakcji, marszałkiem sejmu RSOT i absolwentem z rocznika Szarańcza. Obecnie przebywa na stypendium w Izraelu (dlatego nie mógł poprowadzić ostatniego posiedzenia Sejmu Szkolnego). Jego relacje stamtąd będziemy publikować, aż do wyczerpania zapasów ;)
We wtorek 23.XI, o godzinie 20.00, na stronie internetowej www.wybory2004.republika.pl odbędzie się chat z kandydatem do sejmu z terytorium Raszyńska - Jędrkiem Malko.
Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszam!
Na Raszyńskiej odbył się wiec wyborczy, na który dość licznie przybyli obywatele. Cieszy fakt, że w przeciwieństwie do roku ubiegłego, pośród kandydatów jest spora reprezentacja IB i LO. Większość kandydatów zapowiadała, że po swym zwycięstwie zniosą bednary całkiem, lub tylko w liceum i trzecich klasach gimnazjum.
Pojawiły się głosy nawołujące do zupełnego rozdzielenia się Raszyńskiej i Bednarskiej, lecz w chwilę potem inne, krytykujące takie rozwiązanie. Ewa Rutkowska, Krzyś Sikora oraz Maciek Węsierski mają w programie wyborczym podział Rady Szkoły na gimnazjum i liceum, co ma usprawnić pracę.
Kampania Wyborcza
BednarSzok może zamieścić Wasze plakaty w formie wyskakujących okienek, wysyłajcie do nas grafiki w formacie jpg o rozmiarach nieprzekraczających 100 x 450 pikseli.
Około dwu tysięcy obywateli Rzeczypospolitej Szkolnej jest uprawnionych do głosowania w wyborach, które odbywają się co roku w listopadzie. Od nich zależy skład Sejmu, Rad Szkoły i Sądu.
Cztery kartki i 30 krzyżyków
Jeśli sumiennie stawisz się na wyborach, Komisja Wyborcza wyda ci trzy karty do głosowania, na których postawisz krzyżyki.
- Sejm. Stawiasz nie więcej jak dziesięć krzyżyków. Lista zawiera nazwiska kandydatów z twojego stanu.
- Sąd. Stawiasz nie więcej jak dwa krzyżyki na każdej z list ze wszystkich stanów.
- Rada Szkoły. Karta zawiera cztery listy kandydatów ze wszystkich stanów szkolnych. Ponieważ Rada jest przedstawicielstwem ponadstanowym, zaznaczasz krzyżyki na wszystkich czterech listach. Możesz poprzeć nie więcej jak czworo uczniów, czworo rodziców, czworo nauczycieli i tylko jednego spośród absolwentów.
Postawiwszy krzyżyki przy kandydatach do Sejmu, Sądu i Rady Szkoły - wrzucasz swój głos do urny.
Głosowanie elektroniczne
Absolwenci mają przywilej głosowania przez internet. W roku 2002 Sąd Szkolny orzekł, że głosowanie przez internet nie godzi w tajność wyborów i jest głosowaniem osobistym. Ordynacja zobowiązuje wyborcę do podpisania się na liście przy odbiorze kart do głosowania. Nie ma jednak sankcji za niezłożenie podpisu. "Skoro głos jest wolny, to podpis również", zacytował Sąd orzeczenie francuskiej Rady Stanu w sprawie Tremblay-les-Gonesse. A wolność wyborów jest podstawowym przymiotnikiem wyborczym według prawa szkolnego. Swoje głosy absolwenci wysyłają do 3 grudnia na adres: absolwenci@wybory.bednarska.edu.pl
Referendum
Przy pomocy czwartej kartki wyborcy zdecydują o tym, ile kiedy i jak długo będą trwać przerwy. Jedną z opcji będzie "Nie mam zdania". Zagłosuj w sondzie.
Autorzy kultowego dokumentu “Czy mozna miec ksero za darmo?” powracaja z nowa produkcja. Tym razem stworzyli film, ktory ma byc odpowiedzia na zawieszenie na Bednarskiej sytemu bednarowego. W filmie wypowiadaja sie m.in. Aleksander Temkin, Stanislaw Petroff i Kaisu Almonkari. Nie wystepuje natomiast: premier Laskowski i minister Golebiowski.
W sobotę o godzinie 11 na Raszyńskiej w pokoju nauczycielskim rozpoczęło się Zebranie Zarządu TPISLO. Poza członkami obecnych było dwoje przedstawicieli poprzedniego Zarządu, a także czwórka obserwatorów. Pani Prezes rozpoczęła obrady od powitania wszystkich i przedstawiła porządek obrad. Zaczęto od punktu pierwszego, czyli zgodnie z zapowiedziami zajęto się sprawami związanymi z poprzednim zarządem.
Co zostawił Stary Zarząd?
Pani Prezes Irena Dzierzgowska wyraziła na początku żal, że pod koniec funkcjonowania poprzedniego Zarządu nie został sporządzony bilans zamknięcia. W związku z tym poprosiła obecną przedstawicielkę poprzednich władz szkoły o wyjaśnienia. Ta z kolei ubolewając, że nie sporządzono bilansu, przyznała, że nie wie, czemu tak się stało. Zapytana wyraziła także prośbę o przyciszenie sprawy, "bo fama idzie po mieście". Ze strony członkini starego Zarządu padła też propozycja stworzenia dla celów roboczych nieformalnego bilansu na podstawie dostępnych dokumentów, co poparła p. Dzierzgowska. Wypowiedział się także drugi przedstawiciel, p. Henryk Kozłowski. Odniósł się on krótko do listu od audytora: powiedział, że trzeba zatrudnić w obu szkołach "osoby kompetentne" i wprowadzić lepszą kontrolę finansową. Prezes Zarządu wyraziła potrzebę ustanowienia szczegółowych regulaminów działania zarządu, żeby nie było więcej niejasnych sytuacji. Uskarżała się na krążące plotki. "To, co się dzieje, godzi w dobre imię szkoły" - argumentowała. Następnie podjęto temat rezerwy w wysokości 400 000 zł, o której mówiła pani Jackl. Pani Dzierzgowska stwierdziła, że tak naprawdę nie była to rezerwa, lecz stan konta, czyli pieniądze, które mogły zostać wydane m. in. na pensje nauczycieli.
Tradycyjnie padły też gorzkie słowa w kierunku BednarSzoku. "BednarSzok to narzędzie do jątrzenia" - stwierdziła jedna z osób obecnych na zebraniu. Anna Bikont, Sekretarz Zarządu, mówiła, że pani Maria Prosińska-Jackl "jątrzy przeciwko Zarządowi" i w związku z tym powinna zostać zwolniona z pracy. Po dyskusji zgłoszone zostały 3 wnioski: wniosek o przeprowadzenie 8-miesięcznego audytu, mającego zbadać okres od stycznia do sierpnia, którego zakres określić ma p. Lisiecki, wniosek o wystosowanie do p. Nowickiej pytania dotyczącego 400 000 "rezerwy" oraz wniosek zgłoszony pod koniec tego punktu obrad przez Jerzego Modlingera o założenie dla TPISLO intranetu z forum, gdzie mogliby się wypowiadać tylko członkowie Towarzystwa i "wiadomo byłoby, kto kogo obrzuca błotem". Wszystkie wnioski przeszły jednomyślnie (przy wniosku o pytanie do p. Nowickiej chwilowo nieobecna była jedna osoba). Po głosowaniu pani Prezes zleciła p. Małgorzacie Żędzian sporządzenie sprawozdania, opisującego rachunek zysków i strat oraz bilans na dni 31 sierpnia (1 września nastąpiło finansowe rozdzielenie szkół) i 30 września (1 października pracę rozpoczął nowy Zarząd). Zebrani poinformowani zostali także o tym, że p. Maria Prosińska-Jackl dostała miesięczne wymówienie z funkcji Pełnomocnika (w związku z wykasowaniem tej funkcji) i propozycję nowego stanowiska przy Zarządzie. Na zastanowienie się ma jeszcze dwa tygodnie.
Plany rozbudowy i finanse szkoły
Kolejny punkt obrad rozpoczęto od krótkiego sprawozdania Krzysia Sikory, który zorientował się, w jaki sposób możnaby pozyskać finanse na rozbudowę. Przedstawił zebranym pokrótce plan otrzymywania pieniędzy z funduszy unijnych: nie ma szans na uzyskanie ich w tym roku, lecz możliwe jest ubieganie się o dofinansowanie w latach 2005-2006. Poruszono także kwestię darowizn na rzecz szkoły: Jerzy Modlinger mówił o planach i programach, jakie musimy przedstawić, aby uzyskać pieniądze. Są dwa rodzaje darowizn: datek do 350 zł, jaki można odliczyć od dochodu oraz 1% podatku, jaki osoby fizyczne mogą wpłacić w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia. "Rodzice przyszłych uczniów mogliby płacić. Znam kilka takich rodzin." - powiedziała p. Kobylińska, czym wzbudziła ogólną wesołość. Odpowiedzialnym za strategię i programy zachęcające do wpłaty 1 % podatku na rzecz szkoły został Jerzy Modlinger. Atmosfera stanowczo rozprężyła się, kiedy na stół wyłożone zostały ciasteczka.
List Dominika Modrzejewskiego
Pani prezes odniosła się do listu, jaki napisał Dominik Modrzejewski: przytoczyła opinię mec. Pankiewicza, który uważa, że podważanie wyborów w tej sytuacji jest bezzasadne. "Jesteśmy za jawnością" - powiedziała pani Maria Grażyńska, nalegając, aby opinia mecenasa została udostępniona publicznie. BednarSzok zamieści tę opinię, kiedy tylko ją otrzymamy. Zdanie członków Zarządu pokrywało się ze zdaniem mec. Pankiewicza, padały głosy, że "jeśli ktoś chciałby sfałszować wybory, to zrobiłby to skuteczniej".
Ściągalność czesnego
Choć na prośbę nieobecnych członków Zarządu sprawa miała być przełożona na następne spotkanie (18 grudnia), omówiono ją pokrótce. Jan Wróbel, dyrektor Bednarskiej, powiedział, że szkole potrzebny jest prawnik, by można było sobie poradzić z "notorycznie niepłacącymi". Według danych p. Małgorzaty Żędzian ok. 50 % rodziców zapłaciło stare czesne (700 zamiast 790 złotych). Powstał problem, czy należy ponownie wysyłać zawiadomienia. Jerzy Modlinger zasugerował, że możnaby wysyłac listy z żądaniem podpisu zwrotnego. Poza tym dowiedzieliśmy się, że sekretarki wszystkich szkół dzwonią po kolei do wszystkich rodziców, którzy zapłacili za mało. Podjęto także sprawę absolwentów, którzy nie uiszczali opłat za szkołę, kiedy do niej chodzili - w takich przypadkach p. Dzierzgowska zaproponowała "rozwiązanie drastyczne", czyli sprawy w sądzie.
Wyposażenie IBO
Głos w tym punkcie obrad zabrała Krystyna Bnińska, Koordynatorka Programu IB. Nakreśliła ona przed zebranymi zapotrzebowania IBO. Potrzebne jest lepsze wyposażenie pracowni, gdyż eksperymenty z biologii, chemii i fizyki wpisane są w program Międzynarodowej Matury. Na razie jest pomysł robienia eksperymentów na uniwersytecie, lecz prawdopodobnie koszt tego typu zajęć byłby wysoki (trzeba opłacić nauczycieli, którzy musieliby czasem prowadzić te eksperymenty w soboty, wynająć pracownię od uniwersytetu i zapłacić za używany sprzęt i odczynniki). Kiedy p. Bnińska przedstawiała projekt minimalizacji wydatków związanych z pracowniami na Raszyńskiej, uwaga wszystkich skupiła się na Oli Bikont, która weszła z dwoma torbami jabłek i rurkami z kremem. Zarząd urządził sobie przerwę, żeby spokojnie zjeść.
Rekrutacja na Raszyńską
W tzw. "sprawach różnych" znalazła się kwestia wypowiedzi Macieja Kacymirowa na temat rekrutacji na Raszyńską. Ewa Korulska zapewniła wszystkich, że sekretarka miała zadanie dzwonić do wszystkich z listy rezerwowej, przy czym duża część z nich zrezygnowała z miejsca. Dodała także, że porównanie rekrutacji do gimnazjum do Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie popełniono przestępstwo, to pomówienie. Maciej Kacymirow zobowiązał się do sprostowania na łamach BS, czego zresztą dokonał pod tym samym newsem.
Plany rozbudowy - ekspert
O godzinie 13 na zebranie przyszedł architekt, który przedstawił możliwość rozbudowy. Poza kwestiami prawnymi powiedział, że przy okazji remontu dachu warto by dodać jeszcze jedną kondygnację. Krzyś Sikora, zastępca dyrektora Raszyńskiej ds. organizacyjnych powiedział korespodentowi BednarSzoku, że prawdopodobnie podniesione zostaną ściany na strychu, w celu utworzenia tam klas. "Naszym celem jest możliwość stworzenia 12 klas gimnazjalnych i 9 klas liceum. Na razie w budynku nie pomieści się więcej, niż 18 klas." - skomentował wypowiedź architekta.
Po wyjściu eksperta p. Prezes poprosiła wszystkich poza członkami Zarządu o wyjście, by zacząć zamkniętą część obrad, na której miano poruszyć sprawy personalne. Na zewnątrz ostre słońce odbijało się od śniegu.
Dominik Modrzejewski, absolwent Bednarskiej z rocznika Pingwinów, napisał List otwarty do członków TPISLO, w którym opisuje pewne nieprawidłowości przy obliczaniu głosów podczas Walnego Zebrania TPISLO we wrześniu. W tym samym czasie otrzymaliśmy list grupy osób powiązanych ze Starym Zarządem (Danuta Drzewiecka, Łukasz Drzewiecki, Halina Garbacz, Gabriela Machura-Bocian, Maria Prosińska-Jackl). Listy te są kolejnymi oświadczeniami pisemnymi związanymi z jutrzejszym Zebraniem Zarządu. Zapowiada się bardzo pochmurna noc.
Załączniki przysłane przez Dominika Modrzejewskiego:
Harmonogram wyborów na Bednarskiej:
25.11.04 - ostatni dzień składania zgłoszeń
26.11.04 - na 5 lekcji wiec wyborczy
od 27.11.04 - cisza wyborcza
29.11.04 (godz. 17:30) - głosowanie dla rodziców
2-3.12.04 - głosowanie
6.12.04 - ogłoszenie wyników
Absolwenci będą mogli głosować również przez internet.
Andrzej Kozicki w ostanim liście opisuje, jak nie zauważył szabatu. Lobelio jest członkiem naszej redakcji, marszałkiem sejmu RSOT, absolwentem z rocznika Szarańcza i znawcą tematyki żydowskiej. Obecnie przebywa na stypendium w Izraelu (dlatego nie mógł poprowadzić ostatniego posiedzenia Sejmu Szkolnego). Jego relacje z tamtąd będziemy publikować co drugi dzień aż do wyczerpania zapasów ;). [Odcinek trzeci: Ramadan]
Poprzednie listy:
BednarSzok dostał dziś list od Marii Jackl, która przysyła odpowiedzi na pytanie: "Czy członkowie poprzedniego Zarządu Towarzystwa przyjdą na spotkanie z obecnym Zarządem, które odbędzie się w najbliższą sobotę (tj. 20 października)." Odpowiedzi na nie możecie znaleźć w liście otwartym do członków Towarzystwa Przyjaciół I SLO autorstwa Marii Jackl oraz liście Danuty Drzewieckiej do Ireny Dzierzgowskiej.
A już niedługo dowiemy się jak komentują treść listu firmy audytorskie oraz dlaczego firma nie zrobiła kompletnego audytu.
We wtorek na drugiej godzinie lekcyjnej Cototamtaki i Zraszacze miały wspólną godzinę wychowawczą. Zebranie odbyło się w sprawie przyszłości Zespołu Szkół, z zapowiedzią dalszych spotkań.
Pani Starczewska omówiła historię szkoły i jej demokracji. Powiedziano także o sporze, czy demokracja ma być bezpośrednia czy parlamentarna.
Po tym wstępie dyskutowaliśmy na temat, czy demokracja ma być pośrednia, jak dotychczas, ze zwiększoną liczbą posłów w sejmie, czy bezpośrednia, przez internet.Dyskusja nie została ostatecznie zamknięta.
Dziś na Bednarskiej, stojąc na krzesełku, Jan Wróbel poprowadził wiec poświęcony przyszłości szkolnej demokracji. Uczniów i nauczycieli do holu zwabiły dźwięki Boomfunk MC oraz Kazika.
Dyrektor mówił o sobie w wielu barwnych słowach - powiedział, że jest zwolennikiem monarchii i autorytaryzmu, ale uważa, że w naszej szkole decydować powinna większość (a nie tak jak do tej pory - on sam). Stwierdził także, że choć dzisiejszy stan rzeczy bardzo mu się podoba, a samo wykrojenie swoich kompetencji przyjmie z bólem, uważa, że powinien oddać Radzie Szkoły dużo więcej władzy, niż obecnie. "Moja szkoła byłaby świetna. Lecz ja wolę gorszą, ale za to NASZĄ." - argumentował. Dyrektor zamierza oddać do dyspozycji Rady 100 tysięcy złotych ("Jeśli będzie obsadzona rozsądnymi osobami" - Jan Wróbel powiedział, że wierzy, że tacy istnieją i skrytykował obecny skład Rady). Następca Krystyny Starczewskiej pragnie, aby szkoła była taka, jaka nigdy nie była, a jaka powinna być: wspaniała, żywotna i demokratyczna, przy czym żeby demokracja nie była grą, lecz prawdą.
Jan Wróbel podziękował także kolejny raz wszystkim organizatorom i uczestnikom za niezwykle udany piknik.
"Tylu Żydów żegnajacych się dotąd nie widziałem." - pisze Lobelio Kozicki w swoim najnowszym liście.
Lobelio jest członkiem naszej redakcji, marszałkiem sejmu RSOT, absolwentem z rocznika Szarańcza i znawcą tematyki żydowskiej. Obecnie przebywa na stypendium w Izraelu (dlatego nie mógł poprowadzić ostatniego posiedzenia Sejmu Szkolnego). Jego relacje z tamtąd będziemy publikować co drugi dzień aż do wyczerpania zapasów ;).
20 listopada, czyli w najbliższą sobotę, o godzinie 11.00 na Raszyńskiej odbędzie się spotkanie Zarządu Towarzystwa Przyjaciół I SLO. Poruszona zostanie m. in. kwestia audytu przeprowadzonego dla szkoły, badającego prawidłowość sprawozdania finansowego za rok 2003. Z tego powodu na zebranie specjalnie zaproszeni zostali członkowie starego składu Zarządu.
We wtorek (16.11.04) odbyl sie drugi czat z Janem Wroblem. Spotkanie na IRCu rozpoczelo sie o godzinie 20:00. Tym razem pojawila sie mniejsza ilosc internautow chetnych do dyskusji. Vroobel: "TERMIN ustali pan karol."